Лек срещу себорея!

  • 47 740
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 140
По заглавието сигурно се досещате какъв ще е въпроса Party
Мъжо ми има този проблем и не знам как да го премахнем.Ходихме на лекар-дерматолог.Изписа му шампоан и някво мазило.Да се мие с тях 1 месец и после да отидем да ни каже с какви шампоани да се мие и по каква схема да ги ползва.Само че не успяхме да отидем,а и си мислехме,че всичко е заради парите.За да платим още един преглед/щото не е по ЗК/.Вярно че се оправи от илачите му,но временно.Пак повторихме схемата ама...тц..не действа.
Ако някой знае лек,моля споделете Praynig

# 1
  • Мнения: 171
и моят го има същият проблем ползва шампоан низорал и е доволен Wink

# 2
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
и моят го има същият проблем ползва шампоан низорал и е доволен Wink
Шампоана заедно с хапчетата "Низорал" по едно на ден,тези гъбички се лекуват и вътрешно

# 3
  • Мнения: 5 317
Освен Низорал виж и това:

http://biotrade-bg.com/index.php?p=8&l=1&c=3

Може да пробва и Себорал форте.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 328
Писала съм го и друг път, но темата е много сериозна, затова ще си позволя да се повторя: добре е външното третиране на проблема да се съчетава с вътрешно. Сред изпробваните от мен шампоани най-добър ефект съм имала с противопърхотния шампоан на Виши и този с марката Селсън блу. Низорал съм ползвала двукратно - първия път имаше шеметно бърз положителе ефект, а втория - нулев. Освен това коренно трябва да се промени отношението към козметиката - да се ползва само такава, предназначена за кожа със себорея, или за чувствителна кожа. От първата на мен ми е известна само серията на Биодерма Сенсибио. От втората - от доста време /поне година/ съм се спряла на Авен. Добре е в измиващите и почистващи продукти да няма сапун, а в тези за след бръснене - алкохол. Също така е добре да нямат аромати и оцветители. Всички тези компоненти дразнят и без това чувствителната кожа.
Не на последно място, поне за мен е важен приемът вътрешно на селен и кварц. Първият, а пропо, е активната съставка и на шампоана на Виши, и на "Селсън блу". Става дума за прием в продължение на месеци, разбира се, защото от една или две изпити опаковки ползата би била минимална и временна.

# 5
  • Мнения: 140
Благодаря ви момичета   bouquet
Пробвали сме с Низорал,но никакъв ефект.
Брианна този Себомакс предполагам го има по магазините или трябва от тук да го поръчам?Не съм го виждала,ама и аз отдавна не съм обикаляла магазините newsm78 Thinking

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
Шампоана,който ми помогна е Селсън блу и аз го имах този проблем.Мъжът ми също го ползва и е много доволен.Купуваш си според типа коса,има за суха,мазна и т.н.И не е необходимо да се ползва непрекъснато като Низорала и щом спреш наново проблем.Ползвах една опаковка след около половин година още една(защото пак се появи)

# 7
  • София
  • Мнения: 2 845
 Rolling Eyes преди близо две години се оправих със специализирания шампоан от ЛаРош и съм доволна

# 8
  • Мнения: 196
купете си най-обикновен български шампоан билков и изсипете една опаковка "НИСТАТИН"вътре,това е лекарство за афти но страхотно помага за себорея.или си купете медицински шампоан на "ВИШИ"дано помогна. Peace

# 9
нещото с което мога да ти помогна е телефона на дерматоложка която помогна за същият проблем на моя позната,преглежда само ако имаш записан час :  д-р Ангелова  0899419181  дано  ти помогне

# 10
  • Мнения: 5 317
Благодаря ви момичета   bouquet
Пробвали сме с Низорал,но никакъв ефект.
Брианна този Себомакс предполагам го има по магазините или трябва от тук да го поръчам?Не съм го виждала,ама и аз отдавна не съм обикаляла магазините newsm78 Thinking


Продуктите на Биотреид се продават само в аптеките,но не съм от Варна и не знам в коя можеш да ги намериш.
Иначе можеш да си поръчаш и от сайта им.

Успех.

# 11
  • Мнения: 870
Майка ми ползва Selsun Blu и има ефект, като смени шампоана и пак и се появява пърхут и се мие само с него. Има го по аптеки около 10 лв за 200 мл. хубавото е че има за различни типове коса

# 12
  • Мнения: 27 524
Здравей,
и моят мъж има от години същия проблем и засега,каквото и да е пробвал,всичко са временни разрешения.Ако спре,веднага всичко започва наново.Ходи при какви ли не специалисти,изпробва какво ли не,но траен ефект няма.Низорал изобщо не помогна.Доста време задържа положението с шампоана на Виши,но имай предвид ,че има два вида шашмпоан - за мазен и за сух пърхут,важно е да знаете от кой тип е вашият.Последното,което му изписаха е шампоан Node DS и едно мазило 30мл за мазане,някакъв серум,казва се Дипрозалик.Шампоанът е към 20 лева,а серумът около 13,но не знам дали има смисъл така да експериментирате.Никога обаче не са му предписвали и вътрешно лечение,така че може би ще опитаме с предложението на Каримма за селен и кварц,за което й благодаря.Успех.Не ти помогнах кой знае колко,но това е при нас положението. Laughing

# 13
  • Мнения: 1 269
Аз имах себерея доста време - 3 години! При мен се появява на нервна почва или след като ме е навалял дъжд и съм била без чадър. СЕга при подобни опасности много внимавам. Излекувах се основно със системно мазане на Себорал форте и ползвах само бебешки шампоани с разтворени вътре таблетки "Низорал". На 200мл шампоан - 4 счукани таблетки. Винаги имам подръка Нистатин крем или Низорал крем, та ако забележа някакви признаци веднага намазвам участъка. След продължителна себорея, косата оредява на сазасегнатите  места и за там препоръчвам един лосион Locoid Crelo 0,1% oт аптеките.
Успех с лечението!

# 14
  • Мнения: 5 391
Майка ми ползва Selsun Blu и има ефект, като смени шампоана и пак и се появява пърхут и се мие само с него. Има го по аптеки около 10 лв за 200 мл. хубавото е че има за различни типове коса
Peace и аз искам да похваля този шампоан, наистина има страхотен и бърз ефект

Общи условия

Активация на акаунт