Забелиха ни пишока,много плачем

  • 2 492
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 315
Мами, вчера ни забелиха окончателно пишока и сега много плачем при всяко пишкане. Кажете как да облекча момчето,в чудо се видях.Жал ми е как плачка Sad
Взех една цинкова мас и намазах, но като дърпам кожичката , за да намажа той много плаче , а и пише че се маже 1-2 пъти на ден само.
Помогнете с някакъв номер или бабешки лек !
Много ви благодаря!

# 1
  • Мнения: 255
Незнам защо не ти е казал доктора,но свари малко тетра и с това ще промиваш детето.Като свариш тетрата прецеждаш я слагаш я в едно бурканче от пюре и  се потапя чурката в бурканчето дръж го около 2мин.
Колко е голямо детето ?Смисъл да можете да топите чурката в тетрата.От нея много бързо заздравява и след няколко дена няма да го боли.
Естесттвено тетрата да е хладка.
















# 2
  • Мнения: 255
Забравих да ти кажа че това лично съм го пробвала и на двете си момчета че и те все проблеми с чурките имаха. newsm10

# 3
  • Мнения: 1 383
Давай Нурофен докато премине болката - 1-2 дни. Намажи го еднократно с Дефламол, за да не залепне пак, и не го пипай повече. И без това е травмирано детето. Защо изобщо реши да забелваш?

# 4
  • София
  • Мнения: 1 315
Защо изобщо реши да забелваш?
Ами ние при всяка баня дръпвахме по малко , колкото да измием.Вчера бяхме на консултация и доктора вика, "съвсем малкое останало, искаш ли да го дръпна, няма да го боли, смао при първите 1-2 пишкания може да му припари " и аз "ми както прецените" и хоп дръпна го.Първо там ми плака момчето, после у дома Sad Гадна работа.Сега вече не полаче много, пишка си, но пишока е подут и малко зачервен.

# 5
  • Germany
  • Мнения: 7 880
Мажи с Дефламол и за 2-3 дни ще му мине. И Бобо първия ден след като му я забелиха плачеше при пишкане, но след това му мина.

# 6
  • Мнения: 1 034
При Ицо беше голям кошмар 2-3 дни след процедурата! Още мрази лекарката за това! Трябваше да мажем по 5-6 пъти дневно с гентамицин за предотвратяване на ифекция и лидокаин за обезболяване. 

# 7
  • Мнения: 8 585
Безсмислени процедури, безсмислени неща. Който няма проблеми с децата си, си ги създава. Упорито при това.

# 8
  • Мнения: 918
Ние мажехме с Лидокаин, много помага, за обезболяване.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 315
Безсмислени процедури, безсмислени неща. Който няма проблеми с децата си, си ги създава. Упорито при това.
Това не го разбрах  Confused
Благодаря за инфото.Може би вече не го боли толкова, но е подуто и червено и пуска нещо бяло, дали не е гной.Ще се гръмна, защо позволих да му правят това  Cry

# 10
  • Мнения: 1 393
Купи му риванолов вазелин и му мажи с него.Сама му заголих пишока на сина ми,а беше с много тесна дупчица и от вазелина много го облекчаваше и хич не е плакал.Давай му и Панадол за облекчаване на болката  Simple Smile

# 11
  • русе
  • Мнения: 335
Безсмислени процедури, безсмислени неща. Който няма проблеми с децата си, си ги създава. Упорито при това.
Това не го разбрах  Confused
Благодаря за инфото.Може би вече не го боли толкова, но е подуто и червено и пуска нещо бяло, дали не е гной.Ще се гръмна, защо позволих да му правят това  Cry
Aми не четете ли ? Фимоза, темата винаги е на първо място в този зравословен форум. В такъв смисъл.

# 12
  • Мнения: 8 769
Безсмислени процедури, безсмислени неща. Който няма проблеми с децата си, си ги създава. Упорито при това.
Това не го разбрах  Confused
Благодаря за инфото.Може би вече не го боли толкова, но е подуто и червено и пуска нещо бяло, дали не е гной.Ще се гръмна, защо позволих да му правят това  Cry
Aми не четете ли ? Фимоза, темата винаги е на първо място в този зравословен форум. В такъв смисъл.
И аз много се учудих, виждайки заглавието на темата. lioneberja , ти поне си отдавна във форума, и би следвало да си попрочела темата за Фимозата......Горкото детенце. Прави му там процедурите, които ти е казал лекарят, и дано по-бързо се оправи милото и спре да го боли Sad Praynig

# 13
  • София
  • Мнения: 1 315
Безсмислени процедури, безсмислени неща. Който няма проблеми с децата си, си ги създава. Упорито при това.
Това не го разбрах  Confused
Благодаря за инфото.Може би вече не го боли толкова, но е подуто и червено и пуска нещо бяло, дали не е гной.Ще се гръмна, защо позволих да му правят това  Cry
Aми не четете ли ? Фимоза, темата винаги е на първо място в този зравословен форум. В такъв смисъл.
И аз много се учудих, виждайки заглавието на темата. lioneberja , ти поне си отдавна във форума, и би следвало да си попрочела темата за Фимозата......Горкото детенце. Прави му там процедурите, които ти е казал лекарят, и дано по-бързо се оправи милото и спре да го боли Sad Praynig
Момичета, бъркате ме ! За 1 път пиша в този форум за здравните проблеми. Нямаме фимоза, просто с всекидневното къпане и дръпвахем по малко. Остана мъничко за дърпане и доктора го дръпна.

# 14
  • Мнения: 8 769
Момичета, бъркате ме ! За 1 път пиша в този форум за здравните проблеми. Нямаме фимоза, просто с всекидневното къпане и дръпвахем по малко. Остана мъничко за дърпане и доктора го дръпна.
Исках да кажа "отдавна из форумите на бг-мамма"...Все си мисля, че всички обикалят всички форуми.... Wink

Общи условия

Активация на акаунт