Дали са зъбки?

  • 425
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 929
Здравейте мами! Моят бебчо вече е на 4 месеца без няколко дена, но расте доста бързо и е доста големичък за възрастта си. От около месец започна да се лигави, но от няколко дни лигите му се усилиха. Постоянно си пъха ръцете в устата, хапе баба си за брадата /вероятно си чеше венците/, играе си с чесалката по-дълго време и е доста "кисел".
Искам да ви питам, възможно ли е на тази възраст да му растат зъбки? И има ли някое мазило за венците, което да успокоява сърбежа и болката им, но без да се налага да се изписва от лекар?

# 1
  • Мнения: 5 790
Може да го мъчат сега зъбите, а да му порастнат след 3 месеца например. Със сигурност са зъби, според мен. Вики се лигави така от 4-тия месец, а първия зъб й порастна на 8 месеца. Не се притеснявай, има едно мазило, обаче не се сещам как се казва. Можеш да купиш и от онези играчки, които се изстудяват в хладилника.

# 2
  • Мнения: 243
Има 2 гелчета са, и няма нужда лекар да ти го изписва Peace Едното Дентинокс, а второто е Калгел. Аз лично ползвам второто и съм много доволна Peace А също и така можеш да му вземеш от така наречени гризалки, да си чеша венците с тях.

# 3
  • Мнения: 81
напълно възможно е на моят син първото зъбче му изби на 5месеца,а за венците calgel.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
На тази възраст май всички започват да се лигавят.Моето дете беше по същия начин, но зъб му изби на 11 месеца.Най-ефикасни за мазане са Дентинокс гел и Калгел.Можеш да си ги купиш свободно от аптеката.Но според мен не го мажи сега.Когато започнат да пробиват зъбките ще стане кисел, ще го боли и тогава ще има нужда.Ако смяташ, че в момента е само сърбеж, според мен няма защо да прибягваш до мазане.

# 5
  • Мнения: 3 042
  PeaceНапълно възможно е!
При някой деца зъбите поникват по-рано при други по-късно.
 newsm78На вашата възраст синът ми също много се лигавеше, чешеше си венците, понякога нямаше апетит. Но в интерес на истината първите му зъбки поникнаха през 8м. Кътниците ни бяха набъбнали през 11м и даже имаше температура от тях /даже го водих при педито/, а поникнаха чак след 3м.
Аз го мажа с Дентинокс гел.
 LaughingНа дъщеря ми първите зъбки поникнаха на 6м.
[/size]

# 6
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Слагай чесалката му в хладилника/но не в камерата/ да се изстуди и после му я давай.Студеното облекчава болката.На моя син много му помагаше.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
И ние сме така вече 2 седмици.Гледах за побеляване или зачервяване,но засега не се вижда нищо.

# 8
  • Мнения: 255
Моето бебешоче е на 5 месеца от четвъртия месец се нахвърля да ръба.Доста се плюнче и аз мисля че всеки момент ще избие зъбче но все още няма,въпреки че венчетата са доста побелели. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт