упорит вирус!

  • 760
  • 5
  •   1
Отговори
Здравеите,всички мами.

 Моля ви за съвет.Дъщеричката ми е на 11 месеца и е болна вече 5 дена.
 Има силно разтройство,повръщане и висока температура.Започнахме да
 и даваме натриев цитрат и милупа HN за повръщане-никакъв ефект.За разстройството и даваме гентамицин ампула и прахчета ентерол-също
 никакъв ефект.Освен това даваме и оризова вода и сок от дренки.Засега
 свалихме температурата - беше 39 градуса.Много ме притеснява да не
 се обезводни.В началото давахме и оспамокс,но от него веднага повръща.
 Моля ви да ме посаветвате как да продължа лечението.Предварително
 ви благодаря.

# 1
  • в една мансарда точно под звездите ..........
  • Мнения: 317
На моя син когато има разстройство му давам глюкоза. Купувам я от аптеката на банки! Да не се обезводни! Моята лекарка казва че когато има разстройство и повръщане на детето не се дават антибиотици през устата! Успех и бързо оправяне!

# 2
  • Мнения: 1 113
Дъщеря ми е същата. Започне ли да повръща ми се изправят косите. До скоро се оправяше само след като й сложат инжекционно Деган (но това го решава единствено лекуващия лекар). Напоследък обаче се справя значително по-добре. По-принцип докторката й ми е казала при такива ситуации, освен температуропонижаващи, да редувам на всеки 10 мин. по 1 ч. л. 10 %-тна глюкоза и физиологичен разтвор, за да не се обезводни.

# 3
  • Мнения: 1 041
Синът ми го изкара през декември този вирус. Той последен го прихвана в детското отделение, където лежахме по  друга причина. Добре, че ни преместиха в Инфекциозна клиника и там попаднахме на по-добри и внимателни лекари! Синът ми тогава се обезводни след 2 повръщания и 4 дни разстройство. там се наложи да му дават единия ден 4 пъти ентерол, а после да добавим и смекта. Приемаше неуробекс и мезим форте. Температурата не се повлияваше от никакво лекарство. Една сестра искаше да му даваме нурофен без да знае, че при такива проблеми той не се дава. Почти 5 дни беше на системи. После захранването трябва да е много внимателно, защото всяка една храна може да провокира пак разстройство. Червата се възстановявали много бавно.
Дано при вас да не стигне до обезводняване! На ваше място направо след толкова дни разстройство, щях да искам приемане в болница за да е под наблюдение! Но пак, дано не се налага! При Ицо растройството спря един ден след нормализиране на температурата. Ако сокът от дренки е подсладен, не го давай! Или го давай разреден! Аз не се престраших доста време да давам нещо подсладено.
 

# 4
  • Мнения: 1 041
Не поддържате ли контакт с лекарката на детето? Ако не е преглеждано тези дни, веднага отивайте на преглед! Ти виждаш какво е състоянието на детето, но обезводняването може да е много сериозен проблем в кърмаческа възраст!  Пиши после какво е станало!

# 5

 Още като се разболя се обадихме на личната лекарка,която така и не доиде.Консултираше ни само по телефона.На третия ден след никакво
подобрение ходихме на преглед при друга лекарка,която потвърди
същите лекарства,но пак нищо.Накрая се принудихме за извикаме друг
педиатър,които да е прегледа.Той и направи схема на лечение-кое
лекарство кога да се дава и беше много изумен от това какво са ни
приписали преди това. Само след няколко часа тя е вече по добре Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт