Търся един сладкиш с настъргани ябълки

  • 1 691
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 550
Някой има ли тази рецепта? Не съм я виждала във форума, но може някой и да я е пускал.
Забърква се доста твърдо тесто. Ябълките не са вътре в него, а се радстилат отгоре. Оставя се част от тестото, което с още масло и захар се прави на трохи и се разпръсва върху ябълките. Става чудесен, но не мога да намеря рецептата.

# 1
# 2
  • Мнения: 3 251
Аз имам постен вариант на ябълков сладкиш, наскоро го правих, стана вкусен !
Постен ябълков сладкиш
1 ч.ч. хладка вода
1 ч.ч. захар
1/2 ч.ч. олио
2 и 1/2 ч.ч. брашно в което се разбърква и 1 бакпулвер и 2 ванилии.
Всичко се разбърква на гъста каша и се сипва намаслена и поръсена с брашно тавичка . Поръсва се отгоре със смлени орехи и 1-2 настъргани ябълки/в зависимост от големината им/.Пече се при умерена Т/до 200*/, след 10 - ина минутки, може да се увеличат градусите до 250 .

# 3
  • Мнения: 1 393
Някой има ли тази рецепта? Не съм я виждала във форума, но може някой и да я е пускал.
Забърква се доста твърдо тесто. Ябълките не са вътре в него, а се радстилат отгоре. Оставя се част от тестото, което с още масло и захар се прави на трохи и се разпръсва върху ябълките. Става чудесен, но не мога да намеря рецептата.

Тотално съвпадение!
Така както го обясняваш този сладкиш е точно рецептата, която моята майка ми продиктува вчера по тел. Wink
Днес съм се наканила да го правя. Laughing
Ако още не си намерила рецептата, пиши ми тук или на лични, за да пусна моята.

Общи условия

Активация на акаунт