очно налягане при бебчета

  • 631
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 135
Здравейте мамчета,имам и аз едно питане, моят син е на два месеца,скоро установихме че има различни зеници.Педито ни изпрати при доц.Алексиева от МА.Тя каза че определено имаме проблем с очите и трябва да измерим очното налягане на бебчо,обаче това ставало с някаква лека пьлна упойка.Много сам притеснена заради тази упойка,бебчо е много малак и незнам как ще му се отрази.Някой друг сбльсквал ли се е стакьв проблем или знае нещо по вьпроса моля ви пишете ми .Благодаря

# 1
  • София
  • Мнения: 558
Упойката не бива да те притеснява. Няма как да те убедя - просто не мисли за нея. На много малки деца се налага да се дава упойка и няма проблеми. Успех,дано няма проблемът с очичките - това е важното Grinning

# 2
Здравейте мамчета,имам и аз едно питане, моят син е на два месеца,скоро установихме че има различни зеници.Педито ни изпрати при доц.Алексиева от МА.Тя каза че определено имаме проблем с очите и трябва да измерим очното налягане на бебчо,обаче това ставало с някаква лека пьлна упойка.Много сам притеснена заради тази упойка,бебчо е много малак и незнам как ще му се отрази.Някой друг сбльсквал ли се е стакьв проблем или знае нещо по вьпроса моля ви пишете ми .Благодаря

А нещо за диагноза спомена ли доц. Алексиева?
За упойката не се притеснявай,  така или иначе друг начин за измерване на налягане на толкова малко дете няма.Упойката е най-малкият проблем, или по точно казано рисковете от евентуално очно заболяване са по големи  от рисковете на упойката.А зениците са различни , като едната е по-голяма или как?Не се притеснявай  всичко ще бъде ОК.

# 3
  • Мнения: 135
Диагноза още нямаме поставена в събота ще стане ясно каква е след като измерят налягането.А за зеничките -едната ни е сплескана,като котешка ,а пьк другата е крьгличка но е паднала ниско долу в ирисчето.Вьпреки това обаче бебчо следи с погпед  -явно вижда.Друга офталмоложка пьк ни каза че дечко е далекоглед а зеничките може просто да са особеност ,която няма да му пречи .Така или иначе няма как да разберем преди сьбота.Доцентката каза ,че на1000 деца едно е като нас .Много се притеснявам какво ще ни кажат тогава.Обещавам да пиша за диагнозата .Поздрави от нас и благодаря

# 4
  • Мнения: 135
Привет на всички,вече имаме диагноза -вродена глаукома.Вероятно ще се наложи операция тьй като очното налягане ни е високо.Другият месец ни предстои контролен преглед и тогава ще се реши.Моля ви имате ли някаква информация за това заболяване намирам информация за глаукома но не и за вродената ,а та била по различна.Благодаря ви!

# 5
  • Мнения: 1 329
Пуснах ти ЛС.

Общи условия

Активация на акаунт