Един практичен въпрос за столчетата за хранене

  • 1 709
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 769
Първо да помоля модераторите да не ми местят темата още (в "На пазар"), защото имам въпиюща нужда от съвет от мами с по-големи дечица. Благодаря ви, колежки! Hug
Мами с поотраснали дечица, искам един съвет от вас. Става дума за столче за хранене. Ще купуваме такова и за малкото бебе, което скоро ще навърши 1 г. Имаме едно дървено столче, което става в последствие на масичка със столче. Кейти го ползва все още и то с удоволствие. Скоро няма да се откаже от него, нито пък ще спре да го амортизира. Wink
Въпросът е какво столче да купим за бебе, при условие, че няма никакво място за второ дървено.  newsm78 Доколкото се осланяма на отзивите тук във форума, много майки са доволни от Чиполино гранд комфорт, както и от Чиковския му аналог. Не знам обаче до каква възраст могат да се ползват тези столчета?
Двуумя се и за още нещо: Ако Кейти спре да ползва сточето си, когато стане на 5г. (примерно), то мога там да прехвърля Филип. В такъв случай дали да не купя някое по-смотано столче за възраст до към 3 г? Thinking Thinking Thinking
Някакви мнения? Благодаря ви много! Особено ще се радвам, ако майки с породени поотраснали деца споделят подобен опит! Grinning

# 1
  • София
  • Мнения: 15 219
Аз не съм с породени деца, но пък да си кажа.... Laughing
Иво имаше едно такова "по-смотано" столче. Т.е. не беше Чиполино гранд комфорт, нито Чиковският му аналог,акар че по идея, конструкция, материали.... беше същото. Купи го майка ми от някакъв склад на едро за има-няма 30-40 лева и със сигурност върши същата работа като столче за 130-140лв.
Не знам на Филип какъв му е темперамента, но Иво не се задържа дълго в столчето. Сякаш се чувстваше вързан (то така си и беше, де) в него и всячески се опитваше да се измъкне. В столче седя няколко месеца, а откакто започна да лази и особено след като проходи отказваше изобщо да седне в него. Така че съм доволна, че си спестих стотина лева и не се метнах на скъпо марково столче, в което нещата надали щяха да са по-различни.

# 2
  • Мнения: 3 861
Ами ние сме със столче на Чиполино, много е добро, все още го ползваме и ще го ползваме още дълго време предполагам. На колелца е, смъква се надолу и нагоре, има 2 табли, положения за седнало, леко полегнало и полулегнало. Много е удобно и за мен и за Калоян. Дръжките се прибират нагоре, масичката се махаи го слагаме на кухненската маса с нас на вечеря, а той се чувства голяяям Party. Препоръчвам го горещо. Преди 1 година го купих за 140 лв., не е мръднало до момента, дамаската е миеща се.

# 3
  • Мнения: 1 393
Има едни столчета,които се закрепват за масата и са много удобни.Ние имаме дървено,пластмасово на Бертони и такова закрепващо се за масата и като излизаме на кръчма например бебето седи в количката,а каката я слагаме на столчето и така седи с нас на масата.Много са леки,не заемат място и във вашия случай ще е удобно  Hug

# 4
  • Мнения: 7 821
Като мама на деца с малка разлика (поотраснали малко  Wink ) ще ти кажа, че някъде около 2-рата година Даниел влезе в период "куту батко" и отказа тотално детското столче. И тъй като баткото се храни на нормален стол с възглавница така вече няколко месеца се храни и малкия  Grinning. Имаме прекрасно детско столче което стои в един ъгъл и само събира прах  Confused И ми пречи. Така че каквото и да купиш най-вероятно след около година то вече няма да се използва. От друга страна ако каката все още ползва своето столче е твърде вероятно малкия да настоява за същото  Rolling Eyes . Вярно е, че като стигнете този момент тогава и ще му мислиш, но в твоята ситуация аз бих купила нещо евтино и даже втора ръка.
Успех в избора  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 4 629
Аз си мисля, че каката всеки момент ще се откаже от ползването на столчето си и така бебето ще може да го използва. Аз не съм виждала 5 годишно дете в бебешко столче или пък 4 годишно  newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 3 421
Като мама на деца с малка разлика (поотраснали малко Wink ) ще ти кажа, че някъде около 2-рата година Даниел влезе в период "куту батко" и отказа тотално детското столче. И тъй като баткото се храни на нормален стол с възглавница така вече няколко месеца се храни и малкия Grinning. Имаме прекрасно детско столче което стои в един ъгъл и само събира прах Confused И ми пречи. Така че каквото и да купиш най-вероятно след около година то вече няма да се използва. От друга страна ако каката все още ползва своето столче е твърде вероятно малкия да настоява за същото Rolling Eyes . Вярно е, че като стигнете този момент тогава и ще му мислиш, но в твоята ситуация аз бих купила нещо евтино и даже втора ръка.
Успех в избора Simple Smile


Напъбно съм съгласна с това. Ние също минахме по този път - каката имаше едно столче от приятели и много го ползваше, не излизаше и си стоеше там спокойно. Върнахме го. Като се роди малкият купихме едно за 50 лв и добре, че не взехме по-скъпо защото го е ползвал много малко и сега иска "като кака" и столчето само се чудим къде да го бутнем.
Дъщерята след три години въобще не е проявявала интерес към столчето, така, че може и да не стигнете до конфликт.
 
 

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...В такъв случай дали да не купя някое по-смотано столче за възраст до към 3 г? Thinking Thinking Thinking
Някакви мнения? ...

амииии, не са ми породени дЯцата, ма и аз да кажа  Party

Купи някое смотано. В Метро има по 30-40лв.
Иначе пластмасова масичка с 2 малки пл. столчета ще ти вършат работа чудесна. Децата ти ще си седят там на лаф-моабет. Тъй като ти имаш вече столче и масичка, вземи само едно пл. столче и едно смотано.
Успех  Heart Eyes

# 8
  • София
  • Мнения: 3 663
Подкрепям Шани, нашия батко си ползваше столчето като масичка до преди да купим бюрото.

# 9
  • sofia
  • Мнения: 8 937
Аз не съм виждала 5 годишно дете в бебешко столче или пък 4 годишно  newsm78
Една позната го ползва, когато щерката се глези и ска да яде в стаята си (почти на 5 г. е)
А моя като бебе не искаше да седи в нашето (от тези дървените стол+маса), а сега му е голям кеф...естесвено да си играе в него, не да яде Crazy

# 10
  • Мнения: 17 407
ИМам столче с масичка, дървено. Подарено е, не го харесвах... Сега виждам, че  е много полезна вещ Mr. Green Подкрепям Шани  Peace

# 11
  • Мнения: 294
Ние купихме столче на Чико и съм много доволна от него: няколко степени, лесно-миеща се масичка и тапицерия и е мног стабилно. Проблема с подрастващото дете е, че ме е страх да го оставям само  в него даже и за секунда, от както се научи да излиза сам - доста е високо... Иначе го използваме все още (2г. и 10м.). Честно казано предполагам, че и по-евтините варианти са добри. Особено ако откзва да седи в него е даже жалко да дадеш по-голяма сума само за да е марково. Така, че според мен е въпрос на темперамент на детето и възможности.

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...въпрос на темперамент на детето и възможности.

и поредност на детето  Flutter

# 13
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Не четох предните мнения, но аз гласувам с 2 ръце и 2 крака за Гранд Комфорт на Чиполино.
Ади ще го изполва още дъъъъълго време, а и става за бебе, защото облегалката се регулира, а и нивото на седалката също, лесно се чисти и се сгъва и се събира зад вратата, после за секунда се разгъва, и Ади си го ползва без проблем, и както казах ще се ползва още дълго време.

# 14
  • Мнения: 7 640
класическите столчета за хранене са огромни и заемат много място. А и според мен са непрактични за деца над 1 год. Тези, които се закрепват за масата според мен са нестабилни- масата трябва да е голяма и масивна, иначе има риск да се обърне с детето.
Това са нашите доводи да изберем дървени столчета, които после се разделят на столче и масичка.

Общи условия

Активация на акаунт