конюктивит

  • 538
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 949
Откакто сме се родили имаме конюктивит ту на едното ту на другото оче.Педиатърката ни каза да промива ме с преварена вода.
Вие какво ще ме посъветвате?

# 1
  • Мнения: 5 790
Да заведеш детето при специалист, който ще го прегледа и ще му назначи адекватно лечение. Конюктивитът е заразен и само с промиване няма да мине. Във форум "Здравен справочник" има координати на детски офталмолози.

# 2
  • Мнения: 1 089
И аз мисля, че трябва да го види спецалист. А сигурни ли сте, че е конюнктивит? на дъщеря ми почти от как се родила и сълзи едното око, но не постоянно а съпъствано с хрема, рязка смяна на температура и т.н. Понякога със сълзенето се образува и секрет. Окоза се, че слъзното каналче още е по-тясно и сега честичто правим масажчета, като се надяваме да подобрим елестичността му. Така че нека специалист да ви види. Желая ви успех  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 212
Мисля,че трябва да я заведеш на очен лекар,който ще й изпише капки или кремче,а може и двете в комбинация и инфекцията ще отшуми за няколко дни!
Конюктивита се лекува много бързо и лесно,но с лекарства!Не мога да разбера защо лекарката ви се е отнесла толкова безотговорно и мисли,че с преварена водичка ще оправи нещата? newsm78
Милото дете нямаше да страда толкова време-както ти казваш от раждането,ако педиатрите действаха по-съвестно!!!
Успех!!! Hug

# 4
  • Мнения: 2 082
можеш да промиваш с черен чай или с лайка.има ефикасни капки-тобрадекс,но детето е много малко за тях.а какво те съветва лекарят?

# 5
  • Мнения: 7 821
Искай направление за очен лекар. Детето най-вероятно има запушени слъзни каналчета, лекаря ще ви покаже как да му правите масажчета. Другото което може да имате е да са заразили детето със Стафилококи в родилното - тогава трябва да искаш от личната да ви вземе материал за Микробиологично изследване и ако има нещо ще ви изпишат подходящия антибиотик.
Успех

Общи условия

Активация на акаунт