Чували ли сте за тези линийки и летвички за смятане???

  • 1 455
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 13 200
Момичета, ето един цитат от "Изкуството да бъдеш родител". Чували ли сте за тези линийки за смятане? Може ли да ми обясните за какво става дума.... Wink


Монтесори предлага на децата „материализирани абстракции", тоест абстрактни идеи в конкретна форма, с която детето да може да борави по време на някоя дейност. Тя разработи цяла серия от образователни игри, които позволяват на детето чрез обикновен допир да овладее математиката, физиката, четенето, писането и пр.
И други специалисти по детско образование тръгнаха по нейния път. Така последователят й, белгиецът Жорж Кю-изнер, изобрети пособия, с които малките деца да учат аритметика и математика - така наречените линийки на Кюизнер. Те представляват летвички с различна дължина и различен цвят и засега са най-доброто средство за математическо обучение в предучилищна възраст. Детето се учи да събира, изважда, умножава и дели. Научава се също да проверява дали не е сбъркало. Все с линийките може да навлезе и в алгебрата.

Последна редакция: вт, 14 фев 2006, 09:28 от Vache

# 1
  • София
  • Мнения: 3 630
Не ги знам за съжаление, но дано някоя мама да има информация. Струва ми се интересно.

# 2
  • Мнения: 86
И мен ме заинтригува.Молим знаещите да се включат.

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 085
@ VACHE Случайно да го има името на този Жорж на латиница написано някъде?

иначе намерих ето това..на немски обаче Rolling Eyes
http://www.montessori-shop.de/index.php?modul=showkat.php&q= … 62aa1b4fa22d43f3d

Последна редакция: пн, 13 фев 2006, 11:35 от pepelyashka

# 4
  • София
  • Мнения: 13 200
@ VACHE Случайно да го има името на този Жорж на латиница написано някъде?

Ами не знам.. аз от д-р Додсън го копирах това.... ама сложно ще да се изписва сигурно, че май е френско име... Някой ако е на ТИ с ференския да го съчини... и мен това ме затрудни, иначе щях да го търся из нета...  Wink

# 5
  • Мнения: 3 927
И аз колко им се чудих на тези линийки?! Simple Smile

А ти пирамидата на не-знам-кой-си разбра ли каква е? Тя беше дадена за пример за игра навън за 1-2-3 годишните.

# 6
# 7
  • София
  • Мнения: 13 200
И аз колко им се чудих на тези линийки?! Simple Smile

А ти пирамидата на не-знам-кой-си разбра ли каква е? Тя беше дадена за пример за игра навън за 1-2-3 годишните.

Посдети ме за пирамидата, или не я помня, или не съм стигнала до там...

# 8
  • София
  • Мнения: 2 249
Ваче, ето какво намерих - Georges Cuisenaire (белгиец) e името, а линийките - Cuisenaire rods. А това е описание на работата с тях: http://www.cuisenaire.co.uk/leaflets/mathematics/rods%20leaflet.pdf

# 9
  • София
  • Мнения: 2 249
Аааа, белята... Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 13 200
Ееееее, Belyata и Iva_D, страшни сте!!!! Сега ми светна за какво става дума... Събирането и изваждането го разбрахме...  Grinning

# 11
  • Мнения: 1 220
 Пепеляшке, многооо ти благодаря!!!!

# 12
  • Мнения: 64
Vache, можеш ли да промениш заглавието на темата, като прибавиш нещо от рода- на вниманието на майките на първокласниците... импровизирам. Тази информация може да помогне много на майки, чийто деца не са много добри математици.

Общи условия

Активация на акаунт