Въпрос за цикъла...

  • 463
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 415
Вчера случайно сина ми /5г./ видя в тоалетната чиния кръв  Embarassed  Embarassed
И веднага се развика - мамооо мамоооо, какво е това? Аз казвам - кръв. Мамо обичам те! Мамооо, откъде ти капе? Явно реши, че съм болна нещо и се наложи обяснение. Обяснявам, че когато няма бебе да се храни от матката, тя се излющва и изтича като кръв през вагината всеки месец.
Материята горе-долу му е позната - покрай бременноста и раждането на бебето имаше пояснения.
Той казва - момчетата нямат матка! Да - нямат.
Явно се почуства ощетен и започна да разправя припряно и гордо как той и неговите приятели от градината харесвали спайдърмен, батман, соник и еди кой си, защото те били момчета! #Crazy
Общо взето видимо се успокои и остана замислен, дали нещо не сбърках с това обяснение?
Вие как се справяте?

# 1
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
Големият ми син отдавна знае, че мама също има памперси (той така им казва), но до скоро не беше задавал въпроса "защо". Онзи ден стигнахме и до това, заедно с въпроса как бебетата влизат в корема на мама. Нататък историята е ясна покрай бременността ми с малкия Wink Използвах този сайт - http://body.dechica.com/reproductive.htm
Мисля, че разбра как стои въпроса и беше доволен Sunglasses

# 2
  • София
  • Мнения: 13 206
Още не съм се сблъскала с тоз проблем, но според мен си постъпила правилно като си обаснила нещата такива каквито са. Според мен не си му объркала представите на човека... Grinning

# 3
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Големият ми син отдавна знае, че мама също има памперси (той така им казва), но до скоро не беше задавал въпроса "защо".
И моя знае, че имам "памперси" (като ме следи и в тоалетната Crazy), но още не се осъзнал да задава въпроси.....и това ще стане.
Знае, че има пишка и тати има, а мама няма като техните, нейната е по-различна. Вчера ми изръси, че не трябвало да си пипа "пацата", а аз му казах че може, нали трябва да я мием....а умира да се разхожда по голо дупе.
Казваш истината и не се боиш от въпросите.

# 4
  • Мнения: 415
Ели Тотева, много благодаря за полезния сайт   bouquet - веднага го разгледахме с баткото. Много му хареса. Само за сърцето нищо не се убеди, че е такова - било бодливо  hahaha   

Последна редакция: пн, 13 фев 2006, 14:41 от руса мацка

# 5
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
 Hug
 Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт