Къде да намеря калций за малко дете?

  • 1 406
  • 9
  •   1
Отговори
Пускам тази тема защото педиатъра ни препоръча да давам калций на детенце но никъде в аптеките не продават за малки деца калций.
Въпроса ми е дали някой е давал калций и как мога да го намеря?

# 1
  • Мнения: 361
аз давах на беба калций продава се в аптеките

# 2
  • Мнения: 40
Аз давам редовно калций на моята дъщеря . Нашата лекарка ми изписва Калций фосфор С . На таблетки е . Изписва ми 1 блистер / мисля че е за 10 дена / . Дава се по една таблетка на ден счукана . След това се прави поне 1 месец почивка .

# 3
В аптеките продават ампули калциум, а има и хранителна добавка на фирмата ТианШи детски калции.

# 4
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Калциев глюконат - ампули - по 5 и по 10 милиграма. На сина ми като бебе, а и сега като понастине, давах по 2.5 млг. Ампулата струва /голямата/ около 2.70 лв. тук в аптеките.

# 5
  • Мнения: 2 171
Виж това: тук

# 6
  • Мнения: 46 434
Давай калций само след изследвания!

# 7
  • Мнения: 136
Пускам тази тема защото педиатъра ни препоръча да давам калций на детенце но никъде в аптеките не продават за малки деца калций.
Въпроса ми е дали някой е давал калций и как мога да го намеря?
В аптеките се продава Калциев глюконат на ампули. Понеже не си уточнила възрастта на детенце, мога само да ти кажа, че на най-малките се дава по 1/3 от ампулата на един прием, после - по 1/2 и така. Попитай джипито си и по колко приема да се правят. След като веднъж отвориш ампулата, после трябва да я завиеш с чиста марля или лепенка - нещо стерилно, и да я съхраняваш в хладилника. Преди следващия прием, провери дали няма утайка каквато и да е. Ако има - не става вече за ползване. Досега един път само ми се е случвало така.

# 8
  • Мнения: 2 910
Пускам тази тема защото педиатъра ни препоръча да давам калций на детенце но никъде в аптеките не продават за малки деца калций.
Въпроса ми е дали някой е давал калций и как мога да го намеря?
В аптеките се продава Калциев глюконат на ампули. Понеже не си уточнила възрастта на детенце, мога само да ти кажа, че на най-малките се дава по 1/3 от ампулата на един прием, после - по 1/2 и така. Попитай джипито си и по колко приема да се правят. След като веднъж отвориш ампулата, после трябва да я завиеш с чиста марля или лепенка - нещо стерилно, и да я съхраняваш в хладилника. Преди следващия прием, провери дали няма утайка каквато и да е. Ако има - не става вече за ползване. Досега един път само ми се е случвало така.

Точно така знам и аз и така съм правила, както ти си описала Peace
Друг метод за съхранение е да запушиш ампулата с малко памук, да я прибереш на сухо място, напр. в някой шкаф и да обърнеш една чаша върху нея.

# 9
  • Мнения: 574
В аптеките продават ампули калциум, а има и хранителна добавка на фирмата ТианШи детски калции.
Този биокалций за деца е много хубав и се усвоява 100% от костите. Има в добавка сухо мляко. Според мен е доста скъпичък, че една кутийка сруваше около 50лв. Иначе в комбинация с цинк/пак на същата ф-ма/ подсилва имунитета.

Общи условия

Активация на акаунт