Лекар или акушерка?

  • 1 299
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 138
Мили мами, ще се радвам ако споделите мнението си по следния въпрос: мисълта , която ме терзаеше доскоро беше къде да родя. Най-накрая се ориентирах към Шейново, благодарение на мненията във форума. Сега обаче следва по-трудния избор: на кого да си платя: на лекар или на акушерка. В началота бях настроена да не плащам нищо, защото съм здравноосигурена и имам право на безплатно раждане. Сега обаче съм с друга нагласа. Искам да съм спокойна, че ще ми се обърне необходимото внимание и ще ме третират като човек. Та, дилемата е: на лекар или на акушерка да си платя?

# 1
  • Мнения: 3 042
[size=10pt
] PeaceАко ще плащаш по-добре да е на лекар,  Naughtyама да е добър.
[/size]

# 2
  • Мнения: 666
 Не съм от София , но етърва ми роди там, та лекарката и поискала пари - това беше май месец 600лв, като казала , че не били всичките за нея , а давала от тях и на екипа - тя роди секцио така че мисля че трябва да платиш на лекар

# 3
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Аз раждах в Шейново миналия март.Много съм доволна и от професионалното,и от човешкото отношение на лекари,акушерки,та дори и санитарки.Нямам познати лекари,нито връзки там,нито съм плащала.Ако искаш все пак да направиш уговорка за раждането,отиваш предварително в болницата,избираш си лекар и с него се уговаряш за размера на сумата.Той вече си събира екип.

# 4
  • Мнения: 7 186
Лекар. Peace

# 5
  • Мнения: 1 544
Мнението ми е че ако раждаш секцио е по добре да си платиш на лекар ,но ако си нормално определено на акушерка . Поне аз така мисля да направя защото на 2 мои приятелки им се случи следната ситуация. Едната си плати на лекар уговори се с него ,но тръгна да ражда точно на нова година и въпросния лекар празнуваше на Боровец и така и не се появи 500 лева така си и останаха. При другата ми приятелка се получи така че когато тя тръгна да ражда и се обади на лекаря си се оказа че той в момента изражда друга жена която също му е платила и се получи няква тъпотия от сорта ,,кой предвари той завари,, А всъшност при нормално раждане всичко се прави от акушерката а лекаря само минава наглежда и те шие след това.

# 6
  • Мнения: 1 382
И аз съм за лекар  Peace

# 7
  • Мнения: 449
Лекар - защото в процеса на раждане може да се наложи секцио, а акушерката няма как да го напрарви.

# 8
  • Мнения: 361
Аз раждах в Шейново миналия март.Много съм доволна и от професионалното,и от човешкото отношение на лекари,акушерки,та дори и санитарки.Нямам познати лекари,нито връзки там,нито съм плащала.Ако искаш все пак да направиш уговорка за раждането,отиваш предварително в болницата,избираш си лекар и с него се уговаряш за размера на сумата.Той вече си събира екип.
  Peace Peace Peace

# 9
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Искам да съм спокойна, че ще ми се обърне необходимото внимание и ще ме третират като човек. Та, дилемата е: на лекар или на акушерка да си платя?

Като си решила да плащаш, плати на лекар, но с твоето изказване за спокойствието и третирането като човек, искам да ти кажа, че и без да плащаш, ще те третират като човек!!!!!!
Не знам кой ти е втълпил разни приказки в главата, но аз не съм дала 1 лев на никого, родих без никакви уговорки и наистина се отнасяха с мен добре и ме третираха като човек.
Леко раждане  bouquet

# 10
  • Мнения: 14 133
И аз съм за лекар, не само защото в процеса на раждане може да се наложи секцио, но и за наблюдението след раждането.Определено докторът може да свърши и работата на акушерката.

# 11
  • Мнения: 949
На лекар,но внимавай с избора си.Ти каде ходиш на консултация?

# 12
  • Мнения: 7 640
най-добре е да пускаш търсачка преди нова тема.
Ето, има абсолютно същата като твоята ТУК

# 13
# 14
  • Мнения: 498
на лекар разбира се, акушерките не могат да помогнат ако имаш усложнения(недай си боже), те само ти казват как да напъваш

Общи условия

Активация на акаунт