Къпането и температурата в стаята

  • 9 640
  • 20
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 2 133
При каква мин. температура разсъбличате бебетата си? А банята отопляте ли предварително през зимата? Моля, споделете опит - особено тези, които живеят без парно и отоплят само 1-2 стаи  Embarassed

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 805
Гледам да е комфортна температура. Аз съм малко зиморничава и обичам да ми е поне 23-24, но иначе - да е поне 22, щом ще е голо. Разбира се, че отоплям банята зимата - ти да не се къпеш на студено?

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Цитат на: boo
Разбира се, че отоплям банята зимата - ти да не се къпеш на студено?


Ами "на студено" - да, ама то под душа е топло...

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Ние се къпем все още в корито в една от стаите. Гледам темп. да е поне 22.
За каката затоплям предварително банята през зимата. Използвам печка- духало, става за отрицателно време.

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 805
Бррр.
Аз така не мога. Под душа добре, ама как да се насапунисам - от студ се схващам и си седя отдолу, докато се източи водата...
Наистина с духалка е най-добре и бързо.

# 5
  • Мнения: 1 793
като къпем бебето затопляме стаята до към 20 градуса, понякога 21. все още не сме го къпали във ваната в банята, мъкнем коритото в стаята. много добре се чувства на тази температура, а спи на 18-19 градуса.

# 6
  • Мнения: 6 206
Като го събличам за баня темп. е 22 градуса заради масажа и се гъделичкаме  и кискаме и може да откараме половин час голи. Засега банята не сме я отоплявали, но като хване студа и това ще стане, наистина духалка е добра идея. Bulb Ще вземем една.

# 7
  • Мнения: 2 006
Температурата в къщи винаги е била 19,20гр.без зна4ение дали я къпем-никога не съм надувала парното,след баня си правим масаж4е и в леглото-Алекс4е се 4увства много добре на хладно,но ако и е топло-ужаст Grinning

# 8
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Или термометърът ми е в грешка, или аз и моето семейство не сме в час (вероятно зиморничави?!), но 22 градуса ни се струват хладничко и затова затопляме поне до 24 - 25 градуса за след баня. С климатик е много лесно. Досега къпехме с таткото в банята. Вариантът за отопление по време на къпането е много практичен.
След раждането ме посъветваха за 22-24 градуса Т при къпане, но при 22 градуса, извинете, студено ми е. Как да оставя голо бебе, да го мачкам и масажирам след банята при такъв хлад?
Иначе и в дебелите книги пише 22 за след баня, но да питам аз някой дофтор какво прави след банята при такъв студ?! Бързо се навлича и затопля, докато бебешките процедури траят повече време и според мен изискват по-висока температура.
Колкото до спането - хъркаме на 18 градуса. На хладно се спи по-спокойно.

# 9
  • Мнения: 1 120
Когато дойде време за къпането нагласям климатика на 25 градуса,а през останалото време е 22,23 градуса Simple Smile

# 10
  • Мнения: 196
Цитат на: Anna
като къпем бебето затопляме стаята до към 20 градуса, понякога 21. все още не сме го къпали във ваната в банята, мъкнем коритото в стаята. много добре се чувства на тази температура, а спи на 18-19 градуса.

И ние така Grinning

# 11
  • Мнения: 120
Здравейте, тази тема ме накара да се замисля за отоплението на стаята на бебчо, когато се появи н бял свят. Живеем в къща и се отопляваме на дърва и въглища. Обаче когато се появи бебчо ми се струва че този вариант няма да е удачен - едно че малко или много стаята се задимява, пада пепел при смяна на печките и май трудно ще се поддържа постоянна температура...
Какво мислите ... дали си заслужава да си вземем климатик за стаята на бебчо? (тя всъщност ще е нашата стая в началото)

# 12
  • София
  • Мнения: 1 121
А какви термометри сте купили за измерване на температурата? Има ли такива, които измерват и влажността на въздуха? Вчера си купихме духалка (DELonghi, 50 лв. - много сме доволни) и разгледах в Технополиса в Люлин и термометрите - ми те по 30-35 лв?! Аз ли не съм в час, защо толкова много, защото пише, че са за бебешка стая? Я стига!

# 13
  • Мнения: 372
Затоплям до 24 градуса за къпане,а то в нас все още е 21-22 гр.

# 14
  • Мнения: 3 153
Цитат на: Ani111
А какви термометри сте купили за измерване на температурата? Има ли такива, които измерват и влажността на въздуха? Вчера си купихме духалка (DELonghi, 50 лв. - много сме доволни) и разгледах в Технополиса в Люлин и термометрите - ми те по 30-35 лв?! Аз ли не съм в час, защо толкова много, защото пише, че са за бебешка стая? Я стига!


Иди в някой ТСМ и си купи термометър от там. Много са удобни и са с външно тяло-имат часовник, лампа за нощно гледане, Т вън и вътре, както и влажността. В зависимост от модела и това от кой магазин ще го купиш струват между 15-30 лв.

Общи условия

Активация на акаунт