Дали броя на децата ни е заложен в нас?

  • 1 210
  • 24
  •   1
Отговори
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Напоследък много мисля по този въпрос, каква е вътрешната подбудата на хората да желаят определен брой деца? Някой искат да си останат с 1 дете, други искат 2 деца, трети искат 3 деца, а някой дори 4 и повече, а има и такива които желаят 1 свое и 1 осиновено, какъвто е и моя случай. Не искам да имам повече свои деца, но искам да си осиновя. Има ли нещо заложено в човека, която ни кара да желаем определен брой деца? Кое всъщност ни кара да желаем да имаме деца и колко деца да имаме. Всеки човек в определен период на живота му се появява желание да има дете, но защо иска определен брой деца, и мисълта да са повече или по малко им звучи не задоволителна и ужасяваща? Дори майките които искат малко детца се чудят на тези които искат да имат много и обратно. Може би въпроса ми ви се струва глупав, но искам да знам мнението ви по въпроса.

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ми не. Не ти е глупав въпроса.
Аз от малка съм знаела (заложено ми е), че ще имам 2 деца (момчета, даже и имена си бях харесала), но ето че Господ ми прати щерка и син и съм на 1000% доволна.

Тя се роди...времето минаваше...всеки започна да ми казва - ти щом до сега не се нави, сега едва ли, но аз някакси вътрешно винаги съм знаела, че искам да имам 2 деца.
Просто сърцето ми бе наполовина пълно. И тази празнина не ми даваше мира...още повече, че брат ми вече бе с 3 деца и виждах какво е. А и самата аз имам брат. Не съм растла само м/у възрастни...
И така, след 6г. се сдобих с 2-ро дете. Сега съм удовлетворена и само искам да имам сили и здраве да си ги гледам. Heart Eyes

# 2
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Наистина въпроса не е глупав. Но и аз незнам дали това нещо е заложено в човек. Аз по принцип искам две деца, но на моменти си мисля, че ще си остана само с Алексче. Незнам, ще поживея и ще видя.

# 3
  • Мнения: 319
Може би! Майка ми например още откакто е тръгнала с баща ми в 9 клас в техникума, почнала да си пише отзад на тетрадките имената на двете дъщери (!) - виждала съм с очите си тези момински "драсканици". Ами, ето ни на! Аз и сестра ми, с наречените от майка ми имена, с осем години разлика помежду ни! Откъде ще да е знаела тази жена, че ще ни има нас двете, още преди изобщо с баща ми да са решили, че ще се женят, ще се раждам първо аз, после сестра ми и пр. Трябва да има нещо заложено у всекиго - карма!

# 4
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз винаги съм искала 1 дете, което напълно ме удовлетворява и не чувствам никаква потребност да родя още, но една мисъл не ми дава мира. Искам да си осиновя момиченце, от както се помня винаги съм искала да имам 1 момиченце, след като се ожених, все още исках момиче, докато един ден не осъзнах, че няма да имам момиче, и че това е най доброто за мен, от този ден нататък знаех, че ще родя момче един ден, и започнах да го желая, след 4години и това стана, въпреки, че всички си мислеха, че ще е момиче, се появи мъж. Сега много искам сина ми като порасне още малко да си осиновим момиченце, нямам желание да раждам отново не искам повече мои деца, но много искам да си осиновя, не знам защо... Може би е вътрешна нужда или потребност, не мога да го разбера. Не мога да си обясня как може да имам страхове и притеснения да имам 2 мои деца, но никак не ме притеснява това, че едното няма да е мое. Чувствам се уверена, че ще го обичам като свое.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 242
Колко деца желаем да имаме сигурно зависи и от това, как е протекло детството ни. Аз съм само дете. Винаги са ми липсвали братя и сестри и респективно много искам да имам 2 - 3 деца. От друга страна познавам и хора, които са имали да го наречем детство, изпълнено с лишения, като "вината" за това от части е бил и по-големият брой братя и сестри. Те съответно искат по-малко деца /или 1/, за да могат да ги осигурят по-добре.  Т.е. желанието за определен брой деца зависи и от материалната обезпеченост и разбиранията на родителя за добро "осигуряване" на детето.

# 6
  • София
  • Мнения: 276
Не зная дали е заложено в нас, но може би е така. Винаги съм искала да имам момче и момиче. Момчето вече го има, след 1-2 г. ще се постарая и за момиче. Странно, но  напоследък много ми се иска да имам близнаци newsm78.

# 7
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Колко деца желаем да имаме сигурно зависи и от това, как е протекло детството ни. Аз съм само дете. Винаги са ми липсвали братя и сестри и респективно много искам да имам 2 - 3 деца. От друга страна познавам и хора, които са имали да го наречем детство, изпълнено с лишения, като "вината" за това от части е бил и по-големият брой братя и сестри. Те съответно искат по-малко деца /или 1/, за да могат да ги осигурят по-добре.  Т.е. желанието за определен брой деца зависи и от материалната обезпеченост и разбиранията на родителя за добро "осигуряване" на детето.
Аз съм 1 дете, и винаги съм искала 1 дете от както се помня. Никога не са ми липсвали братя или сестри, напротив радвала съм се че съм 1 дете. Въпреки, че израснах с леля ми, баба ми е починала когато леля е била 6г., аз се родих 1 г. по късно, и майка ми ни гледа като сестри. Интересно е че майка ми никога не ни е деляла, нищо че едното и е дете, а другата сестра и и то любимото дете на баща и и на всички роднини.  newsm78 Ако купеше нещо за мен, купуваше и за леля. Нагледах се на родители които делят децата си и поради тази причина исках 1 дете, майка ми също, след мен има 4 аборта единия от който беше с близнаци. Sad

# 8
  • Мнения: 1 220
 Не , не ни е заложено! Въпрос на желение и организация! Laughing

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 383
Не , не ни е заложено! Въпрос на желение и организация! Laughing
Напълно подкрепям  Peace

# 10
  • Мнения: 1 393
Според мен е въпрос на вътрешно усещане е настройка  Hug

# 11
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Не е заложено. При мен е стечение на обстоятелствата,къде щастливи, къде нещастни.

# 12
  • Мнения: 1 731
Винаги съм усещала вътрешно,че ще имам две деца.Не съм си се представяла в моминските си мечти с едно дете.Аз имам брат и знаех ,че две деца е по-добре от едно.И то да са разнополови.За моя радост,мъжът ми се съгласи ,че ще имаме две деца.Той е сам и винаги му е липсвал брат или сестра.Мисля си,че това колко деца имаме си е заложено от детството,от нагласата ни,от това как възприемаме света около нас.Аз исках да имам две деца ,които един ден да си помагат,да се обичат и да се имат.Когато се роди дъщеря ни ,бях много щастлива,защото исках първото да е момиче.Изчакахме я да порасне достатъчно и забременях с второто.Мечатех си да е момче,знаех че съпругът ми ще е безкрайно щастлив,както и се получи.Така че,Господ чу молбите ми ,за което съм безкрайно щастлива. Hug Hug Hug

# 13
  • Мнения: 1 278
Изобщо не мога да отговоря на този въпрос за себе си  Thinking
Като дете си мислех, че искам да имам две деца, точно както моите родители.
Като се срещнахме с мъжа ми просто и двамата знаехме, че искаме четири деца, но нито той, нито аз мога да дам обяснение защо точно четири. Просто няма рационална причина, която да ни е известна  Grinning Така го чувстваме

офф: Любознателна, онова нещо в подписа ти ме влудява  Heart Eyes Мисля, че мъжът ми ще намаже тая вечер  Grinning Дано само с това да не изпълним плановия брой, че... А, бе, раншко ми е още  Joy

# 14
  • Мнения: 5 370
Ето го отговорът на въпроса защо моят не иска второ дете.
Утешават ме, че щял да се промени след време, ама аз не вярвам.
Разговаряла съм със свекърва ми-доста преди да се познаваме с него и преди въобще той да има идея да се събира с жена-е мислил ЗА ЕДНО дете.
Аз.....ми сега съжалявам, че преди време не се оказаха 2, ама здраве да е.......

Общи условия

Активация на акаунт