Костите ни пукат, а Вашите?

  • 1 813
  • 6
  •   1
Отговори
Привет от една притеснена майка!

За пръв път влизам в този форум и се надявам да получа съвет относно пукането на костите при бебетата. Имам бебче на 2 месеца и половина и от известно време установявам, че костите му "пукат". Опасно ли е това? Знае ли някой?

# 1
  • Мнения: 255
Незнам точно какво имаш предвид на нас ни пукаха когато му правихме специална гимнастика за луксация.Според мен трябва да го закараш да го види ортопед,може да не означава нищо страшно това пукане,но за твое успокоение и за здравето на детето го закараи на преглед особено ако не сте ходили до сега на задължителните прегледи за луксация е време да ги направите при специалист. newsm78

# 2
  • Мнения: 1 942
И ние сме много пукливи Simple Smile Още като ни изписаха забелязах, че и пука лакътната става на едната рачичка. Косултирах се с педиатър и ми обясниха, че някой хора имат по-рехава съединителна тъкан. Било обикновенно по наследство /нашия тати е така/. Няма как да се излекува /не е болест/. И така сега усещам, че и пука и едната китчица понякога. Консултирай се със специалист ако желаеш, но всички познаваме хора, на които им пукат ставите, явно нашите деца ще са от тях  Joy

# 3
  • Мнения: 1 428
Не се притеснявай,но все пак се консултирай с ортопед за по-сигурно.И на моята дъщеричка много и пукат костите.При нея е генетично.Наследсво е от мен,а на мен от баща ми и т.н.Аз от как се помня постоянно ми пукат костите.Сега дори пия лекарства,защото от това пукане взеха да ми се износват ставните хрущяли.Кои кости точно забелязваш ,че пукат.Ако са нтазобедрените,може да се мисли за евентуална луксация,но това само ортопед трябва да го потвърди.

# 4
  • Мнения: 574
И при моето момиченце е така. Водих я на ортопед(само той може да те даде адекватен отговор) и ми каза , че всичко е наред и е по наследство ,защото и аз си пукам цялата.
Просто идете на лекар и той да прецени. Така ще си най- спокойна.

# 5
  • Мнения: 666
Незнам доколко ще те успокоя, но моите кости си пукат от бебе, поне така каза майка ми до сега, понякога ми става некомфортно от тази гледна точка че като стана рязко от стол и се чува едно пуки всички се обръщат и трябва да обяснявам , че костите ми пукат , но за твое успокоение го заведи на ортопед

# 6
  • Мнения: 8 505
Още на първият ортопедичен преглед в Горна баня попитах лекарят за това и отговорът му беше,че е нормално.По някое време (но не помня кога) пукането спря.

Общи условия

Активация на акаунт