Колектор за урина

  • 1 322
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 390
Имам един малко тъп въпрос.
Трябва да правим изследвание за кръв и урина и педиатърката ни каза да купим от аптеката колекторче за урина - пишлето се слага вътре и много лесно ставало.
Купихме, но упътването е само на немски и не мога да разбера урината как да я занеса до лабораторията - в колекторчето ли  newsm78

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
Ако ще давате обикновена урина, можеш да пресипеш пишото в някакво шишенце за твое удобство. Стерилната урина занеси както е в колектора.

# 2
  • Мнения: 1 999
Аз я пресипах в шишенце за стерилна урина. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 139
В аптеката продават шишенца за стерилна урина . Пресипваш я вътре и готова работа.Ако не е за стерилна тогава може и в бурканче.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 174
Аз не съм я пресипвала - и двата пъти Grinning!

# 5
  • Мнения: 17 407
АКо ви искат стерилна урина, по- добре да пишка директно в стерилно шишенце,

# 6
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
не бих занесла урина в колектор.
после има вероятност да се учудиш на резултатите.

# 7
  • Мнения: 1 383
не бих занесла урина в колектор.
после има вероятност да се учудиш на резултатите.


Защо? А как би занесла?

# 8
  • Мнения: 513
не бих занесла урина в колектор.
после има вероятност да се учудиш на резултатите.


Защо? А как би занесла?
С колектора има по-голяма вероятност да се замърси урината , но пък това за мен е много по удобно и практично.Носи се направо колектора.

# 9
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
колектор(+ - )памперс=топла,идеална, спарена среда, развъдник на какви ли не бактерии....
+ това, най-добре урината да е средна порция след хубав сутрешен тоалет на бебешкото дупе взета в стерилно шишенце.
Така поне може да сте малко по-спокойни на точни резултати.
Всичко останало е - около.

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
колектор(+ - )памперс=топла,идеална, спарена среда, развъдник на какви ли не бактерии....
+ това, най-добре урината да е средна порция след хубав сутрешен тоалет на бебешкото дупе взета в стерилно шишенце.
Така поне може да сте малко по-спокойни на точни резултати.
Всичко останало е - около.
Да де, ама колекторът с пишаното не стои в пампата с часове, че да се спари дотолкова.
За средната порция съм съгласна, ама моята никаква порция не пусна, докато кибичех с шишенцето под дупето й Grinning и се принудих да ползвам колектор.

# 11
  • Мнения: 197
не бих занесла урина в колектор.
после има вероятност да се учудиш на резултатите.


Защо? А как би занесла?
С колектора има по-голяма вероятност да се замърси урината , но пък това за мен е много по удобно и практично.Носи се направо колектора.
Дори и да има някакво минимално разминаване в резултатите ще ги повторите........така 4е защо не колектор............Те хората затова са го измислили newsm10

# 12
  • Мнения: 8 505
И аз събирах урината с колектор,но не слагах памперс отгоре.След това я пресипвах в стерилно шишенце.

# 13
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Значи аз продължавам да съм твърдо Против колекторите за урина.
От личен опит, и аз в началото бях доволна, че има такова нещо......но след като ми изкахара акъла с резултати точно по повод колектора на няколко пъти......спрях да ги използвам......и си взимам урина както си трябва.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 477
Ако се взима урина на моченце може и директно в шишенце стерилно, но ако е за момиче - тогава е ужас. Аз поне така и не се научих как става номера без колектор. Но имам ужасен опит във вземането на урина на бебе-момиче - прами се сутрешен тоалет и после се слага колектора и се седи по голо дупе до откат! Рекордът беше 2 часа по часовник! И така! После в шишенце сложих урината - така я искаха в лабото и така!

Общи условия

Активация на акаунт