Злоядо ли е бебето ми?

  • 427
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 383
Вече се отчаях. Надявах се поне второто да е по-лесно с храненето. Имаше данни. Не само че не е по-лесно, ами май е и по-зле. Започнах захранването на 5м. 20 дни. Изобщо не осъзнаваше какво става, не отваряше устата. Изчаках, опитах пак, след 1-2 хреми и едно боледуване, при които винаги прекъсвах захранването, се оказа, че той е вече на 7 месеца. Реших, мърдане няма, захранваме се. По малко, без да настоявам. Той обаче не проявява никакъв интерес към храната. В началото отваря мъъъничко уста, една лъжичка я яде на 4-5 пъти, по-нататък просто трябва да улуча момента. Няма нищо против да му тикам в устата, не избутва, но е много, много трудно без съдействие от него. 1/2 пюре на Хип от малките е постижение. Не го кърмя успоредно с пюрето, защото сме с рефлукс и като се разреди го повръща, кърмя го 1-2 часа след това. А преди това е немислимо, изобщо няма да яде. Суче достатъчно, нощем също, така че не се притеснявам за развитието му, по-скоро за навиците му. Напатила съм се с един такъв. Какво ще кажете, има ли светлина в тунела?

# 1
  • Мнения: 1 737
Радвай се, че поне кърма иска! Моето нищо не иска да яде, нито твърда храна, нито кърма!
Не мисля че ти е злоядо детето, просто предпочита да си суче. Не го насилвай, имаш време до годинка да опитва от всичко, а и ще ти поддържа лактацията.  newsm10

# 2
  • Мнения: 1 771
Вече се отчаях. Надявах се поне второто да е по-лесно с храненето. Имаше данни. Не само че не е по-лесно, ами май е и по-зле. Започнах захранването на 5м. 20 дни. Изобщо не осъзнаваше какво става, не отваряше устата. Изчаках, опитах пак, след 1-2 хреми и едно боледуване, при които винаги прекъсвах захранването, се оказа, че той е вече на 7 месеца. Реших, мърдане няма, захранваме се. По малко, без да настоявам. Той обаче не проявява никакъв интерес към храната. В началото отваря мъъъничко уста, една лъжичка я яде на 4-5 пъти, по-нататък просто трябва да улуча момента. Няма нищо против да му тикам в устата, не избутва, но е много, много трудно без съдействие от него. 1/2 пюре на Хип от малките е постижение. Не го кърмя успоредно с пюрето, защото сме с рефлукс и като се разреди го повръща, кърмя го 1-2 часа след това. А преди това е немислимо, изобщо няма да яде. Суче достатъчно, нощем също, така че не се притеснявам за развитието му, по-скоро за навиците му. Напатила съм се с един такъв. Какво ще кажете, има ли светлина в тунела?

Крис започнах да го захранвам от шести месец. Нямаше никакво влечение към новата храна. Ядеше по 1,2,3 лъжички и така до 7-месец, когато за 15-20 дни ядеше по 1/2 пюре около 60-70 грама, и след това към 8-ми м. спря да яде и само на кърма. Аз предлагам, но до там не и не. Колко пюре съм изхвърлила само аз си знам.  Сега не е по различно. Едно пюре от 190 или 220 го яде три пъти, а това от 130 на два пъти. За сметка на това кърма на воля. Пробвах всякак да му давам и преди и след и как ли не не става. От известно време за твърдата храна е на режим и има определени часове. Аз не се притеснявам, не стимулирам захранването по никакъв начин със сол или захар И  НЕ НАСИЛВАМ детето. Оставям го то да ме води. Здрав е, добре е, жизнен е и какво повече от това мога да искам. Не се притеснявам от положението, а се доверявам на него.
Иначе има любими храни и тях папка с охота, но не прекалено. Повече от 100 гр не е изяждал.
 

# 3
  • Мнения: 250
според вен НЕ го насилвай, колкото-толкова. Той ако е гладен ще си покаже. Аз лично нямам такъв проблем, но имам приятелка, която до 1 год караха почти само на кърма, защото отказваше всичко друго. Слагай го при вас на масата докато се храните и виж дали проявява интерес към вашата храна и ако прояви такъв  , пробвай пак с пюрето или нещо, което вече си му давала.

# 4
  • Мнения: 340
И според мен не го насилвай.  Ако не изглежда гладен и няма някакво изоставане в развитието на предвидените за възрастта му умения, значи просто кърмата му е достатъчна.  Моя на 9 мес яде максимум по 60-70 гр твърда храна на ядене, по 2-3 пъти на ден.  Суче по 6-12 пъти на денонощие /отдавна не броя/.  Тук педито никога не ми е казвала, че детето трябва да изяжда определени количества.  Колкото-толкова.

# 5
  • Мнения: 2 051
Цвети, какво си му давала досега? Разнообразяваш ли му през няколко дни плода(зеленчука), не знам какво е.
Половин малко бурканче са около 40-50 гр., нали за тези става дума?
Искам да ти кажа, че ако сте достигнали това количество само за 20 дни, а толкова дни виждам, то не е никак малко, спокойно, темповете на увеличаване на порциите не са толкова бързи, дай ме време на човека да се научи да обръща тоя език в устата, де Laughing
Не е злояд, разбира се, но за да не стане, не го карай да яде повече октоклкото може в момента.
И следи какво му харесва и какво не.

# 6
  • Мнения: 1 383
Благодаря за отговорите. Нещо не ми се отваряше темата и ги четох през профилите ви. Междувременно нещата доста се подобриха. Просто бил отвикнал човекът. Ама нали съм патила, веднага на нокти.

# 7
  • Сливен
  • Мнения: 382
Радвам се, че при вас нещата са се подобрили, но все пак ще напиша за нашия случай, за да не се притесняваш.
Деничка също отказваше всякаква твърда храна до 11тия си месец. Аз също съм плакала много тук, че е злояда. Ужасявах се, че приема само кърма и не виждах никакви признаци някога да прояде нещо друго. Дори се майтапехме в къщи, че до студентството трябва да прояде, че сигурно няма да ме пуснат в общежитията да я кърмя.
Постепенно, под влиянието на мамчета от форума престанах да мисля за нея като за злоядо дете. Осланях се на идеята, че детето и природата си знаят по-добре от мен от какво точно има нужда организма й. Когато прочетох, че пред мен е имало няколко мамчета дето са отгледали незахранени кърмачета до годинка и се успокоих. Към 9ти или 10ти месец започна да пие от сокчетата на Ганчев със сламка. Изглежда я забавляваше сламката, но на мен това ми бе добре дошло (само се ядосвах, че няма зеленчукови сокчета със сламка;) ). Та почти до годинката единствената ни "твърда" храна бяха те и чат-пат по няколко лъжички пюре. Постепенно около годинката прояде и то направо храната на големите. И до сега не обича кашите или разни там пюрета.
Детето си расте нормално, яде малко по-малко от околните деца, но аз продължавам да не се притеснявам. Здрава е и изследванията ни бяха в норми.

# 8
  • Мнения: 1 383
Кенга, явно наистина много си "ревала", защото вчера попаднах на твой постинг , да ти призная, точно той ме окуражи. Все си мислех, че като не яде сега, и после ще е така.
Да се похваля - вчера - хемоглобин 109. Не е идеален, но при нашето хранене е добре, смятам.

# 9
  • Сливен
  • Мнения: 382
Да се похваля - вчера - хемоглобин 109. Не е идеален, но при нашето хранене е добре, смятам.

Хех Simple Smile И нашия на половин година беше толкова. По не ясни за мен причини на 10 или 11 месеца като го мерихме пак беше 115. Иди вярвай, че в кърмата няма желязо. Wink

Общи условия

Активация на акаунт