Как побеляват косите?

  • 6 399
  • 40
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 6 925
Днес отскубнах първия си бял косъм и тъжно заключих, че започвам да остарявам.  Tired
Сега ме човърка кога ще се появят следващите и след колко време ще се наложи  да се боядисвам (защото съм алергична към боите).

Зная, че при стрес косите побеляват за часове, но в обичайните ситуации как върви процеса?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 571
Всичко е въпрос на ген.
Имах съученичка с наполовин бяла коса на 18 г., но също така познавам хора на по 60г. с нито един бял косъм.
Поогледай най-близките си роднини и ще разбереш навярно...

# 2
  • Мнения: 1 639
До ген и здравословно съсътояние си е  Rolling Eyes
Моята майка се е прошарила на 25 още и е започнала с боите , но тя има анемия ....
Също имам познати , които от малки 16-17 имат бели косми , но не мисля че един бял косъм означава ,че след месец ще си с бяла коса  Wink Общо взето процесът е бавен , ако няма катализатори ( стрес, болести...) ....

# 3
  • Мнения: 3 248
Съгласна съм, че е до ген......а до колко е и от здравословното състояние, може би е относително.
Баба ми май винаги се е оплаквала от някакви болежки, ама започна да побелява след 65 години.
Нейната най-голяма сестра, от години е мнооого болна, на легло е, вече и да говори не може  Cry, но няма нито един бял косъм! Naughty А е на 86 години! Sick
Познавам момичета под 20 години, които са с прошарени коси! #Crazy

За стресовите ситуации е ясно! Peace

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
Ген, ген, ама на - майка ми е започнала да побелява полека още на 21-22 години, баща ми също, сестра ми имаше бели косми на 23-24...
Аз съм на 27, и тук-там чат-пат намирам самотни бели косми - но не като останалите, а къси и - чудно как - къдрави (косата ми е права). Някак съвсем различни изглеждат от останалите на скалпа ми.

# 5
  • Мнения: 2 255
Определено си е ген  Wink моята половинка беше леко прошарен още като се запознахме (преди .... ехе 16-17 години  hahaha) значи на 20-21 г., майка му също рано е побеляла тотално, дядо му също ...
Аз имах 2-3 бели косъма за "късмет" от момиче та до преди година, когато майка ми почина и се прошарих сериозно изведнъж и за кратко  Cry
Така, че не го мисли още тоз бял косъм  Joy, а и не е задължително да се боядисваш, може прошарена да си по-чаровна  Wink

# 6
  • Мнения: 945
За пръв път си открих бял косъм когато бях на 21 години. Помня, че беше някъде отzад на главата ми. За следващите 3 години бавно, но сигурно се появиха поне още 20 тоzи път около слепоочията. Не че се виждаха силно, но бяха там и когато вятъра раzвееше косата ми, напомняха zа себе си. В тоzи момент реших, че е крайно време да се боядисам.

Каzват, че ако един път си боядисаш косата, белите косми почват да растат с пъти по бърzо. Не zнам до колко е вярно, но при мен се случи точно това. Сега (на 28 съм) на слепоочията имам не само бели косми, а по скоро съм "прошарена". И точно так, където минава пътя, почнаха да се появяват гадинките от 2 години на сам. Много е гадно... Sad

# 7
  • Мнения: 139
И  аз съм за ген.Баща ми е побелял на 20г.,а аз започнах от 18(гадост).На 21-22г. вече си личеше яко и започнах с боите.Не мога да се понасям с бяла коса smile3511 и за това най-вероятно ще се мацотя с боя докато съм жива! newsm45Не се шашкай от 1-2 бели косъма,може би те ще са ти чара ....знаеш ли?

# 8
  • Мнения: 3 569
Фризьорката, при която ходя е побеляла на 90%, когато е била на 20. Баба й също е била така. Сега се боядисва черна, но като й прорасне косата и корените са й до един бели. Веждите също. Ген си е - не се произвежда пигментът за цвят.

# 9
  • Мнения: 377
Намерих си първия бял косъм на 21, сега съм на 25 и имам 4-5, но само аа си ги забелязвам, е и фризьорката ми де  Wink
Не смятам, че скоро ще се забелязват толкова че да трябва да се боядисвам. Определено е въпрос и на ген, но доколкото знам освен ако не е причинено от голям стрес /познавам хора побелели за една нощ/ процесът е бавен.  Thinking

# 10
  • Мнения: 7 640
но доколкото знам освен ако не е причинено от голям стрес /познавам хора побелели за една нощ/ процесът е бавен.  Thinking
ей това не съм го виждала и не вярвам, че е възможно. Косата е мъртва и в краищата е образувана много отдавна.

# 11
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
но доколкото знам освен ако не е причинено от голям стрес /познавам хора побелели за една нощ/ процесът е бавен.  Thinking
ей това не съм го виждала и не вярвам, че е възможно. Косата е мъртва и в краищата е образувана много отдавна.

Аз съм го виждала и вярвам. Мой приятел побеля за една нощ след като влак сгази братовчед му пред очите му и беше на 19 год. И до сега си е още с бяла коса на 24 год.


Последна редакция: вт, 14 фев 2006, 12:51 от Иренка

# 12
  • Мнения: 3 569
Косата е мъртва и в краищата е образувана много отдавна.
Какво значи косата е мъртва ?! Косата, както и ноктите, са белтъци. При косата специлано, структурата на белтъчните молекули се променя когато я намокрим. Затова и става малко по-дълга след душ.

# 13
  • Мнения: 7 640
Косата е мъртва и в краищата е образувана много отдавна.
Какво значи косата е мъртва ?! Косата, както и ноктите, са белтъци. При косата специлано, структурата на белтъчните молекули се променя когато я намокрим. Затова и става малко по-дълга след душ.
мисля, че не е точно така, става по-дълга, з-то се опъва от тежестта си, според мен.
Белтък е да, но разлага ли се- не. Това имам предвид- органически неактивен. В краищата на косата магат да се намерят следи от отрови, погълнати преди месеци и отложени там оттогава.

# 14
  • Мнения: 3 569
Косата е мъртва и в краищата е образувана много отдавна.
Какво значи косата е мъртва ?! Косата, както и ноктите, са белтъци. При косата специлано, структурата на белтъчните молекули се променя когато я намокрим. Затова и става малко по-дълга след душ.
мисля, че не е точно така...

Така е, така е!

Общи условия

Активация на акаунт