Вагинални промивки с йоден разтвор?

  • 29 089
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 697
Момичета, не мога да не споделя учудването си от съвета на една гинеколожка към моя близка приятелка. Та моята приятелка се оплаквала от засилено бяло течение (флуор) при всяка по-лека настинка. Гинеколожката й я посъветвала да си купи дамски душ и вместо да дава пари за скъпи прахчета, предназначени именно за душа, да си прави йоден разтвор (слаба концентрация) и да промива влагалището. Чудех се обаче доколко е безопасно това?  newsm12 Няма ли опасност да се изгори чувствителната лигавица? Не знам доколко ми е уместен въпросът, но ми се искаше да попитам доста по-знаещите от мен smile3503

# 1
  • Мнения: 687
Аз си правих външни промивки с йоден разтвор след раждането, до махането на конците по препоръка на гинеколога ми . Не си спомням точната пропорция, но се слагаха буквално 1-2 капки йод. Не съм имала проблеми, но нямам идея доколко тези промивки ще помогнат за бяло течение. След като е препоръчано от лекар, предполагам няма вероятност от изгаряне или нещо подобно.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 421
 Когато раждах дъщеря ми имах гъбички появили се ден преди да родя и нямаше време за лечение.
 След раждането в болницата направо ме поляха с йод и това реши проблема веднага. Не съм правила нищо друго.
 

# 3
Само да добавя, че има и алтернатива на промивките с йоден разтвор - Braunovidon, песарии /съдържание на йод 10%/.  На мен ми ги предписаха след раждането. На кутийката пише, че препаратът има  "широспектърно антимикробно, бактерицидно, фунгицидно, туберкулоцидно, антивирусно и антипрозойно действие".  Успех!

# 4
  • Мнения: 7 640
чудна работа върши, за по-безопасно може да си купи воден р-р на йод, а не тинктура. Така ще е сигурна, че няма да се изгори.

# 5
  • Мнения: 65
на мен ми е изписван Йодасепт за вагинални промивки

# 6
  • Мнения: 574
Йода е страхотен лек.Аз също съм го пробвала и съм доволна.

# 7
  • Мнения: 922
Ето нещо и от мен
Моят гинеколог ми препоръчва Betadine (йод) - песарии, вместо вагинални промивки... Използвам ги след менструация (4-5 вечери), след секс, при слабо течение... На мен лично ми е по-лесно да използвам свещички нощем, отколкото вагинален душ. Доволна съм
Така, че няма страшно. УСпех Heart Eyes

# 8
Специално за промивките с йод мога да кажа, че се прави доста разреден разтвор - аз съм го правила с 1-2 капки йод на 1л вода. Има антисептично действие, за течение незнам дали повлиява.

# 9
  • Мнения: 229
аз също съм го ползвала, но беше на прах в едно шишенце и действа срещу гъбички или поне няма да ти навреди.

# 10
  • Мнения: 2 697
Ето нещо и от мен
Моят гинеколог ми препоръчва Betadine (йод) - песарии, вместо вагинални промивки... Използвам ги след менструация (4-5 вечери), след секс, при слабо течение... На мен лично ми е по-лесно да използвам свещички нощем, отколкото вагинален душ. Доволна съм
Така, че няма страшно. УСпех Heart Eyes


Дейзи, а би ли ми казала горе-долу каква е цената на тези песарии? Ще ти бъда много благодарна  newsm51 Струват ми се доста по-удобни от йодени промивки, а по това, което чета, изглежда йодът си се ползва широко за гинекологична хигиена и благодаря на всички, които ми помогнаха с мнения да се ограмотя! Страхотни сте!!! Много ми помогнахте, а и ще кажа и на приятелката ми какви алтернативи на промивките с йод има smile3501
[/i]

# 11
  • Мнения: 2 697
Момичетааааааааааа, ако някой изобщо влезе в тази тема пак, исках да ви попитам и още нещо...
От един месец имам някакво гадно жълтеникаво течение и леки болки в десния яйчник, че на всичко отгоре и леко зацапване след сексуален контакт  Weary, едва днес отидох на гинеколог. Та, гинеколожката, която виждах за първи път и избрах без изобщо да съм събрала мнения за нея, ме прегледа (само стандартен преглед без микробиология или ехограф) и каза, че на яйчниците и матката нямам нищо, но имам силно възпалено влагалище и обилно течение и съответно ми постави диагноза "Хроничен подостър вагинит" с лечние: Полижинакс (6 глобули) и Флажил (250 мг, таблетки). Разбира се, не бихте могло да познавате точно моето състояние, но смятате ли, че едно подобно поставяне на диагноза и съответно лечение са адекватни? Някоя от вас да е имала подобен проблем? Чудя се дали е правилно да се поставя така диагноза, без да се изследва влагалищен секрет изобщо, да не се огледат яйчниците, а само с общ преглед - хм, хм... newsm12 

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
Отиди при друг гинеколког да ти пусне микробиологично изследване.
Това, което ти е изписала май е срещу гъбички. Thinking

# 13
  • Мнения: 2 697
Благодаря ти за съвета, Карен Hug,май ще опитам с тия лекарства, а ако след това на контролния преглед няма резултат, ще поискам микробиология. Ама и аз съм много шашната понякога, трябваше да си поискам днес, както и да е, няма смисъл сега да си посипвам главата с пепел Confused

Общи условия

Активация на акаунт