Капки за нос

  • 1 344
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 419
Мили мами,
моля, кажете ми какви капки за нос мога за ползвам. Вчера влязох в една аптека и и попитах, но те ми казаха, че всички са противопоказни за бременни. А аз съм със синузит и ако не предприема мерки навреме, ще стане много лошо. Ако знаете бабешки рецепти също съм съгласна

# 1
  • Мнения: 503
Обърни се към хомеопат!

Успех! Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 1 121
И аз съм със същия проблем. Сутрин шмъркам студена вода, и ако се прави редовно решава проблема. Добре е да е подсолена водата, но аз първия път прекалих със солта и май поизсуших лигавицата, та сега слагам по-малко или направо само с вода. Иначе съм чувала, че капките ослепявали плода, а в първите седмици от бременността използвах редовно Ксилометазолин - не знаех още, че съм бременна. И ми е много притеснено...

# 3
  • Мнения: 419
Цитат на: Ani111
Иначе съм чувала, че капките ослепявали плода, а в първите седмици от бременността използвах редовно Ксилометазолин - не знаех още, че съм бременна. И ми е много притеснено...

Това звучи шокиращо. Много се надявам да е пресилено

# 4
  • София
  • Мнения: 10 291
Вземете си Стеримар(то е като физиологичен разтвор под налягане, може да се ползва и от новородени), в последните 2седмици от бременността ме налегна някаква алергия... постоянно ми течеше носа, много ми помагаше!

# 5
  • София
  • Мнения: 1 402
Az sashto sam sas sinuzit, i ot babinite retzepti si slagah soda v nosa - nepriatno e, no pak ima efekt. Znam sashto che nikakvi kapki za nos ne e dore da se slagat, zaradi adrenalina v tyah. Ot homeopatichnite produkti, sahto taka znam che ne e hubavo da gi izpolzvash ako go pravish za parvi pat, zashtoto povecheto organizmi reagirat ostro, i niama kak da izbegnat reaktziata na Herkshaimer - koiato za ploda e opasna zaradi otdelyashtite se v organizma toksini.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 123
от бабешките лекове можеш да използваш сок от лук - малко е неприятно но ще ти подейства. Настържи една глава лук и с капкомер си накапвай по 1-2 капки, можеш и да потопиш клечка за уши в сока и така...
друго за което се сещам (и използвам за моето дете) е витамин С ампула - от нея с капкомер накапвам в носа по няколко капки
успех

# 7
  • Мнения: 1 704
Вода със сол върши работа.. капеш си като капки за нос, но можеш да го правиш колкото често искаш или се налага.. само внимавай да не е прекалено солена водата..

# 8
  • Мнения: 76
Kogato biah bremenna v 4 mesez i as hremiasah.
Sled vsiaka hrema pravia sinusit...s bolki i e ad.

Sapo4nah da inhaliram s laika.I to kakto baba snae....v edna tendjera saparvam laika,slagam si karpa na glavata i di6am.
Tasi prozedura pravih na 2 4asa....do ve4erta me uspokoi ,a na drugia den po4ti nisto mi niama6e.

Probvai....i ako snae6 i kak kojata na lizeto se podhranva Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 512
Аз като бременна си слагах мехлем Низита . Много бързо пресича хремата .

# 10
  • Plovdiv
  • Мнения: 309
Аз използвах Стеримар , слагала съм сок от лук , който е много гаден , а даже не ми помогна Cry и от капките "Олинт" само че най ниския процент май беше 0,01%

# 11
  • Мнения: 133
Обърни се към лекар хомеопат. Не съм много сигурна за името , но май беше д-р Мариян Иванов. Той работи в София, но аз имам наблюдения, защото идва и във Варна да води лекции на стеденти от Медицински Университет Варна. Колкото до сока от лук : хомеопатичното средство алиум цепа, което се съдържа и в Коризалия е направено точно на тази основа.

# 12
  • Мнения: 32
Много е неприятно да си имаш проблеми със здравето през бременноста. Аз съм вече 14 дневно мамче, но през осмия месец изкарах летния грип и бях на антибиотици, това оказа влияние на бебчето и се роди 12 дни преди термина, малко дребничък, но сега яде здраво и напълни бузките.
Та сега ти пиша една много ефикасна бабина рецепта, може някой вече да е писал, но нямах време да чета цялата тема.
Вземаш див кестен и го настъргваш на ситно ренде да стане като брашно. После слагаш няколко капки чист спирт или силна ракия, докато стане топчица, поставяш го в тензух или марличка, мажеш челото с някаква мазнина, за да не се зачерви от спирта и го слагаш междя веждите, вечер като си легнеш. Три или четири последователни вечери по 30 мин и няма да има следа от синузита.
Надявам се, че ще ти помогне, моята майка имаше синузит и щяха да я вземат в болница за пункции, една баба го каза, тя го прави и после на прегледа се оказа, че синусите са чисти и няма смисъл да влиза в болница, и на други хора е помогнала тази рецепта. Пробвай, нищо не губиш

Общи условия

Активация на акаунт