Минаваме на солено ;-)

  • 3 809
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 927
Без да знам, че захарта станала толкова скъпа, у дома минахме на солен кекс Wink Simple Smile
Получи се добре, подходящ е за закуска, защото след като престоя една вечер стана още по-хубав. Реших да ви го предложа:

100 гр масло се разбиват, добавят се последователно 2 яйца, 1 чч кисело мляко, в която е разтворена 1 равна чл сода бикарбонат, 200 гр сирене и 300 гр брашно.
Сместта се разбива добре и се изсипва в намазнена и набрашнена тава. Отгоре се поръсва с настърган кашкавал. Пече се.

Резултата е тук:

http://www.bgphoto.net/photos/2105/o632755056465468750.jpg

http://www.bgphoto.net/photos/2105/o632755057757812500.jpg

# 1
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Браво - бърза и лесна рецепта. Дали ще стане, ако се пече в кексова форма - така ще е подходящ и за гости... newsm78

# 2
  • Мнения: 3 927
Може дори да е по-удачно....на мен в кръглата форма от едната страна не ми се наду хубаво, сигурно, защото не изчаках фурната да загрее максимално.....

# 3
  • София
  • Мнения: 4 272
Ще ви кажа и аз една рецепта за солен кекс. Дано да не е била публикувана друг път.
Разбиват се 4 яйца, добавя се половин ч.ч. олио, 1 ч.ч. кисело мляко с 1 ч.л. сода, 1 и половина ч.ч. натрошено сирене и 2 ч.ч. брашно. Пече се в намазнена и поръсена с брашно тавичка на умерена фурна. Ако имате спанак, към сместа може да добавите и 1 ч.ч. задушен спанак. Много е вкусен кекса с чубричка и айрян Flutter

# 4
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Аз правя солен кекс с кисели краставички, сирене и кренвирш. Слага се и чубричка...мммммм става супер, ако някой иска рецептата да свирка Laughing

# 5
  • Мнения: 533
Дали ще стане, ако се пече в кексова форма - така ще е подходящ и за гости... newsm78

Аз соления кекс го правя във формата за кекс и става чудесен, по-лесно се оформят парчета и наистина е по-подходящ за гости.

Благодаря за рецептите   bouquet, тъкмо ще разнообразя малко - много често правя такъв за закуска.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 6 256
Аз правя солен кекс с кисели краставички, сирене и кренвирш. Слага се и чубричка...мммммм става супер, ако някой иска рецептата да свирка Laughing


аз я искам

# 7
Искам да попитам как го печете соления кекс?
Обяснявам защо питам: Правя различни сладкиши и кейкове и ги опичам добре, но съм пробвала 4-5 различни рецепти за солен кекс и се провалям в печенето.
Предварително благодаря !

# 8
  • Мнения: 216
Аз правя солен кекс с кисели краставички, сирене и кренвирш. Слага се и чубричка...мммммм става супер, ако някой иска рецептата да свирка Laughing


аз я искам

И аз, и аз я искам. Praynig
От кога се каня да питам точно за такъв солен кекс.

Общи условия

Активация на акаунт