отново за "кърмаческа стачка"

  • 386
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 631
Бебчо ми е на 3м и 14 дни
напоследък през деня не суче активно, притеснявам се че ще ми намалее млякото, че той няма да наддава добре и т.н
опитвам всякакви начини на тъмно на светло на шумно на еди какво си и ..... нищо повече от 5 мин не мога да го накарам да стои на гърдата и суче само от едната предлагам и другата не ще и не суче така яко .....(((
стачкува ли нещо .....
в същото време през ноща яде .....2-3 пъти и тогава суче доста по активно ..... мисля че добре мокри памперсите а акото му е редичко два пъти на ден някой път три .... има и слуз в акото, наскоро му правих микробиологичен анализ и нищо нямаше, педиатърката ме посъветва да му давам Ентерол и той се запече ..... наложи се да го изаквам със сапун .... оправи се спрях ентерола и ето че това тъй наречено разтройство се появи пак и така си кара с него около две-три седмици
.....
иначе си е бодро дедето е нервничи понякога но кое бебе е толкова послушно колкото ни се иска
боя се обаче че за този месец едва ли ще наддаде 300-400 гр.

и освен това чудя се да се цедя ли денем след като е сукал .....или да го оставя
сам да си определя и регулира млякото
моля за съвети
благодаря предварително

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
нищо повече от 5 мин не мога да го накарам да стои на гърдата и суче само от едната предлагам и другата не ще и не суче така яко .....(((
...в същото време през ноща яде .....2-3 пъти и тогава суче доста по активно ..... мисля че добре мокри памперсите а акото му е редичко два пъти на ден някой път три .......иначе си е бодро дедето е нервничи понякога но кое бебе е толкова послушно колкото ни се иска
...и освен това чудя се да се цедя ли денем след като е сукал .....или да го оставя
сам да си определя и регулира млякото
Така като чета, май нямаш нужда от съвети Grinning
Ти сама отговаряш - детето не иска да суче от втората гърда, спокойно е, пишка и ака "в норма", нощем суче добре... Звучи ми, сякаш всичко е наред.
На тази възраст ако не получаваше достатъчно мляко, щеше да разбереш, повярвай ми Wink Както и целият блок щеше да научи от евентуалните му оплаквания Laughing

Кърмаческата стачка има други признаци - най-често бебето не иска да суче денем, върти се, оплаква се изобщо, ако се опитва майката да го храни... (и минава за 2-7 дена с малко старание).
Както го описваш, изглежда просто бебето ти расте и вече успява да се насуче много по-бързо, защото суче по-ефективно и сръчно. Ако се тревожиш, претегли го междинно за всеки случай, но щом мокри памперсите редовно, надали имате проблем изобщо.

# 2
  • Мнения: 631
Благодаря ти много БУ ..... може би не наддава като преди но той си е малко шишко .... тежи 7,200 сега .... може да е решил да си сложи лека диета ....

# 3
  • Мнения: 111
Явно и разстройство няма.  Слуз в акото е съвсем в реда на нещата.
А детето има право да си изменя ритъма на хранене и наддаване.

Общи условия

Активация на акаунт