тапа,води,контракции - по сащия начин ли започна второто ви раждане

  • 5 775
  • 12
  •   1
Отговори
здравейте мили мами раждали 2 и повече пъти аз всеки момент чакам да започне второто ми раждане,затова ми е интересно какво да очаквам за начало дали като първия път първо ще усетя контракциите и ще страдам часове са всеки сантиметър разкритие  Shocked или този път е възможно да започне  по друг начин -изтичане на водите и хоп без да усетя 4-5 см или по друг начин споделете опит! Embarassed

# 1
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Здравей,при мен нещата протекоха савсем различно.Нямах никакжи контракции,само ме болеше краста и леко ми се гадеше.За щастие татито ни е по-приреснителен и реши за жсеки случай да отидем на преглед,а тай-като беше неделя и ж поликлиниката нямаше никои отидохме в болницата ей така без документи и чантата,само на преглед.Там лекарката ме ужаси като каза,че имам 7см разкритие.Прати таткото да вземе нещата ми и докато се жарне беба вече се беше родила.Контракциите започнаха десетина мин преди самото раждане,влязох в предродилна зала ухилена до уши,никои не вярваше,че имам такова разкритие без болка.Половин час след пристигането ми в болницата Борянка се беше родила Hug

# 2
  • Мнения: 3 042
smile3525Здравей,
при мен нещата при второто ми раждане бяха много по-различни от първото.
При първото контракциите ми започнаха в 5ч сутринта, цял ден имах контракции, понякое време ми падна запушалката , вечерта към 6 станаха много по-силни, към 11 вече не ги издържах, а при прегледа се оказа, че имам само 3см разкритие. Родих чак в 1:55 през ноща - за 30мин. С  епизотомия, много вътрешни шевове и 7 външни. На третият ден като ме изписаха едвам ходех.
При второто раждане два дена след термина бях на преглед и без да съм имала контракции /само от около 2 дена отвреме на време се чувствах така все едно ще ми идва мензисът/ имах 2 см разкритие, това беше към 9ч сутринта. И понеже беше първият учебен ден, а дъщеря ми тръгна на предучилищна, отидох в училището, после се разхождахме с нея и с таткото. В 12 на обяд като се прибрахме видях, че е започнала да ми пада запушалката. Обадих се на лекарката и към 13:00 бях в болницата. Нямах никакви контракции / само леки спазми като при мензис/. По късно лекарката ми включи система, а много болезнените ми контракции започнаха към 15:30ч. В 16:30 отидох в родилната зала и синът ми се роди за 10 мин. Имах много малко вътрешни шевове и 3 външни. След изписването си ходех съвсем нормално, почти не усещах трите шева.
И при двете ми раждания околоплодния мехур  не се спука сам , а ми го спука лекарката в подходящия за това момент.
Така беше при мен.

 newsm10Пожелавам ти леко раждане и успех!
[/size]

Последна редакция: чт, 16 фев 2006, 21:58 от rubi

# 3
  • Мнения: 337
при всеки е различно, при мен при първото раждане тапата ми падна в началото на контракциите а водата ми я спукаха в предродилното, със второто тапата ми падна 4 дни преди да започнат контракциите и пак водата ми я спукаха в предродилно за да получа по-бързо разкритие. Въпреки, че и двата пъти ми спукаха водата първия път раждах 12 часа, а сега родих за 3 часа. Моя колежка без контракции и да и падне тапата и изтекоха водите.

# 4
  • Мнения: 6 472
Първото протече в последователност тапа, води, контракции. Последните не бяха с часове, но бяха предизвикани и бяха толкова гадни, че практически не ги помня.
Вторият път беше в реда контракции, води и раждане. Тапате съм я пропуснала. Контракциите почнаха направо на две минути. От изтичането на водите до самото раждене ме деляха точно 3 контракци. Цалата процедура беше 1,5 часа, като поне 40 минути от тях си лафехме някакви глупости с доктора Joy

# 5
  • Мнения: 1 393
При една и съща жена две бременостти,както и раждания са напълно различни.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
При мен първото раждане беше така:първо слаби болки после изтекли води и бързо раждане .Второто беше слаби болки после спряха.Решихме с таткото да отидем на лекар но още било рано фалшива работа били контракците.След около час започнаха пак и аз си стоя защото нали били фалшиви ,нямаше нито разкритие нито дявол и пак така :изтекли води и набегом до болницата  ( тогава бяхме и на гости абе голям цирк беше )

# 7
  • Мнения: 507
Първия път- тапа, води, предизвикани контракции. Раждане за 9ч.1/2.
Втория- сутринта ми падна тапата и започнаха контракциите, но много леки. Отидох на гости на една приятелка, за да не съм си сама. Към 7ч.30 мъжа ми ме взе от там и отидохме в болницата- с контракции през 30сек., но почти не болезнени. Докато ме приемат беше 8.30ч. Е в 8.50ч. родих на 2-ия напън. Чак беше хубаво.

# 8
Благодаря ви много за отговорите  bouquet,
Аз все още не съм родила ,но вие определено ми помогнахте да се настроя оптимистично за събитието,надявам се и при мен да мине леко като при повечето от вас! Praynig

# 9
  • Мнения: 1 835
Да ти разкажа и за мен. Първия път - като по учебник. 1-2 дни преди раждането  - тапата, после слаби контракции сутринта в деня на раждането, които с времето се засилваха и зачестяваха, в предродилна на 6-7 см ми спукаха мехура и раждане в 21,30 вечерта. Втория път - съвсем различно. Преносване 8 дни. На осмия ден отидох в болницата - нито болки, нито тапи - абсолютно нищо. Тапа така и не видях. Включиха ми система. Първите два часа - нищо. После изведнъж ми изтекоха водите, дойдоха и болезнените контракции, които бяха много по-малко от първия път и много бързо след това и напъните. Абе всичко стана много по-бързо, няколко пъти по-бързо от първия път. За някакви си два часа се извъртя пълната програма всичко приключи. Успешно второ раждане! Ще видиш, че е много по-лесно от първия път! Чакаме добрата новина!

# 10
  • Мнения: 2 849
И мен лудост ме тресе и чакам и ме е страх CrazyПървото раждане ми беше 12 часа ,първо тапа ,води и луди контракции ,та се га се моля Praynigда мине леко и бързо . Дадохте ми надежда ,ще продължавам да следя темата .

# 11
  • Мнения: 520
Много оптимистична темичка! Hug Hug Hug
Много ви благодаря на всички споделили за успокоението!
Дано на всички които очакват второто си бебче да им се случи така лесно и бързо както казвате! Praynig
Моето първо ражване беше лесно и сега се обнадеждих, че второто ще е още по-лесно Flutter

# 12
  • Мнения: 1 770
В обобщение - при всички е страшно различно. Няма правила. Няма зависимости. Принципно второто раждане по-често е по-леко, но това отново пак не е правило.

Общи условия

Активация на акаунт