Как да спра кърмата?

  • 338
  • 3
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 61
Моля ви мили майки, помогнете ми със съвети. Бебето ми е на седем месеца и половина и изведнъж се отби само, отказва да суче повече от мен. От около 3 седмици го кърмех само сутрин, по веднъж на ден, той боледува лошо миналата седмица, хванахме някакъв вирус диария и дори влязохме в болница. От тогава суче по малко и с голям зор, но от два дни изобщо не иска. Дърпа се от гърдата ми и пищи. Аз имам още мляко в гърдите и не знам какво да направя. Не ми се ще да се цедя и да се връзвам, имам лоши спомени от каката и се отразява зле на формата на гърдите. Ако просто нищо не правя, млякото ще спре ли само или непременно трябва да се цедя? Моля споделете опит.

# 1
  • Мнения: 967
Детенцето ти е доста малко и следкато имаш мляко е добре да опиташ да го кърмиш още. Това, което описваш ми се струва кърмаческа стачка - можеш да прочетеш повече в библиотеката - препоръчва се да се опитваш да кърмиш бебето докато е заспало или веднага след събуждане докато есънено - така вероятността да откаже да суче е минимална. Опитай пък времето ще покаже - може интереса към кърменето да се възстанови, ако пък не поне предлагайки по малко кърма гърдите ти няма да се препълват и постепенно млякото ще намалее.
Категорично НЕ трябва да цедиш или връзваш ако искаш да спреш млякото - това само ще навреди. Най-добрия начин да спреш млякото е това да стане постепенно (за това те съветвам да предлагаш по-малко кърмене), а ако детето продължава да не иск да суче и гърдите ти се препълват цеди свсем мъничко, колкото да намалиш напрежението. Така с времето кърмата ще спре самичка.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 61
Благодаря, ще пробвам, дано засуче.

# 3
  • Мнения: 2 051
Не бързай да отбиваш бебето.
Прочети в библиотеката каквото намериш за кърмаческа стачка и прецени дали при вас е така. Ако е стачка, тя си има своите разрешения, макар и не винаги лесни. Ако поведението ти се струва различно от това при стачка, дай повече подробности.
Не се отказвай и пиши как върви.

Общи условия

Активация на акаунт