Отговори
Кога могат да се пробият ушите на бебето и кога може да се подстриже за първи път ?

Последна редакция: сб, 18 мар 2006, 06:26 от Tatti

# 1
  • Мнения: 8 505
Когато поискаш,стига да не вярваш на бабини деветини,според които до годинка не се подстригвало и т.н.
А за обеците вариантите са два-или я дупчиш,когато на теб ти е кеф,или оставяш изборът на нея Peace

# 2
  • Мнения: 160
Когато поискаш,стига да не вярваш на бабини деветини,според които до годинка не се подстригвало и т.н.
А за обеците вариантите са два-или я дупчиш,когато на теб ти е кеф,или оставяш изборът на нея Peace

Напълно съм съгласна! Само да уточня, ако решите сега да пробивате ушите на детето, после след 12-13 години да не вземете да се сърдите, ако тя вземе, че продължи делото ви и си пробие и носа, езика, пъпа и т.н.  Wink

# 3
  • Мнения: 8 505

Напълно съм съгласна! Само да уточня, ако решите сега да пробивате ушите на детето, после след 12-13 години да не вземете да се сърдите, ако тя вземе, че продължи делото ви и си пробие и носа, езика, пъпа и т.н.  Wink

Това важи и в другия случай-ако не и продупчат ушите.Аз нямах нито една дупка до 9.-10.клас,и като се почнах тогава...едва се спрях (когато почти нямаше място по ушите).

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Има една приказка, че на Благовещение (25 март) всяка рана заздравява много по-бъзо и по-безболезнено. Затова ан този ден има обичай да се пробиват ушите за обици. Аз лично така направих и дали, защото беше на този ден, или просто малката й е такъв организма, на нямахме никакви проблеми със зарастването на дупчиците. При това не съм й мазала ушичките с нищо. А бях чувала за деца с много проблеми след като им пробият ушите. Когато ми омръзна да гледам медицинските обици й сложихме златните и също не сме имали проблеми.
А колкото до постригването незная нищо друго, освен това, че можеш да си запазиш един кичур за спомен. Ако бебето е момченце - няма смисъл да му влиза постоянно коса в очите (защото има бебета с много коса), а ако е момиченце - какво по-хубаво от това малката госпожица да си има опашчици.

# 5
Mersi za otgovorite 6te napravim kakto kazva Darusq

# 6
  • Мнения: 1 393
Аз постригах дъщеря ми на 1-2месеца,защото се роди и адски много коса и приличаше на пънкарче Simple SmileУшите и пробих на 5м.и не съм имала никакъв проблем   Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 655
АЛИСИА има обеци от 3 месечна. Нямахме търпение да го направим, а и мама има... Laughing
Мина лесно и безпроблемно, никога до днес сме нямали проблеми със зачервени, възспалени ушички и т.н. просто тя беше бебе и нищо не разбра.
Майка ми разказва, че на сестра ми се сложили късно обеци. Около 3 години тя имала проблеми, вкл. ги дърпала и разранявала само ушичките.
Сами решавате.
Ако бебето, коието очакваме е момиче отново ще го сполети същата съдба. Wink

# 8
  • Мнения: 5 299
В Испания пробиват ушите на бебетата на 2-рата седмица  Peace Аз докато се наканя мина почти година, но смятам сега на 25 март(Благовещение) да и сложа обеци Sunglasses

# 9
Моя позната сложила обеците на беба още на 45 ден,а за подстрижката не знам!Може би към годинката!

# 10
  • Мнения: 1 489
Когато поискаш,стига да не вярваш на бабини деветини,според които до годинка не се подстригвало и т.н.
А за обеците вариантите са два-или я дупчиш,когато на теб ти е кеф,или оставяш изборът на нея Peace
newsm10

# 11
  • Мнения: 5 299

Напълно съм съгласна! Само да уточня, ако решите сега да пробивате ушите на детето, после след 12-13 години да не вземете да се сърдите, ако тя вземе, че продължи делото ви и си пробие и носа, езика, пъпа и т.н.  Wink

Това важи и в другия случай-ако не и продупчат ушите.Аз нямах нито една дупка до 9.-10.клас,и като се почнах тогава...едва се спрях (когато почти нямаше място по ушите).

казаното се отнася и за мен Flutter Много късно ми пробиха ушите(към 8-9 клас) и като почнах от там ушите ми са надупкани яко, скоро си пробих и веждата, сега смятам да подложа и пъпа, и езика Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 1 059
когато си решите най добре. ако косичката ну влиза в очичките нама да го оставите така нали. е има и такива хора де. едни познати дажи слагаха фиби и ластичета на синаси че не трябвало да се подстригва до годинка, а то миличкото как ходеше...

# 13
  • Мнения: 188
Моята дъщеря е вече на 7 години, а ушите са и продупчени на пет месеца, нямах никакви проблеми след това, една,две лъжици панадол и не ги усетихме. До ден днешен все още не е имала проблеми Rolling Eyes

# 14
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
За ушите не знам, но наш тати подсрига с машинката втората още на 6 мес. и сега се точи на третата- дебне ме да останат насаме... Joy

Общи условия

Активация на акаунт