За разликите в продуктите

  • 863
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
Може ли някой да ми обясни защо всички продукти на различните пазари толкова драстично се различават?Ето днес се ровя специално за Милупа и за Нутрисия.Ми то едно с едно няма еднакво.Да не говорим колко много продукти има,които не излизат от страната изобщо.Белгия може да е малка държава,но освен течно мляко на Нестле за след една годинка,друго няма.А  в Германия какви млека и каши има - за малки,за големи.На Милупа има десерти,кремчета,плодове,напитки,милион видове каши.Тук ги няма.И Милумил няма.В Швейцария пък Аптамил 1 няма,там е Пре.И се оказа,че в Белгия специално всички продукти на Милупа и Нутрисия са си някакви белгиийски издания (абсолютно еднакви,но в различни опаковки)и нямат нищо общо с немските или швейцарските,които са си оригинални.В България пък,разбира се,има съвсем други издания.Например млякото на Аптамил в Бг се приготвя по един начин,тук инструкциите са съвсем различни.Е, как така?Какво тогава даваме всъщност на децата си???Ох,стана объркано,но се ядосвам така.Ми аз ако не искам да давам Нестле Джуниър?Ама друго няма.Никакво!И искам да мога да купувам всички прекрасни неща,дето ги има на Милупа,но не се предлагат.Защо,като съм убедена,че адски много хора ще ги купуват?Това политика ли е някаква или споразумения за дадена държава между различни фирми?Не мога да разбера.

# 1
  • Мнения: 1 427
Аз малко не разбрах Embarassed, ама освен Нестле Джуниър има други млека за след годинка май newsm78

# 2
  • Мнения: 27 524
Да,объркано стана.Има,но в Белгия не се предлагат,само Нестле има.Питам защо не са еднакви продуктите в различните държави и не се внася пълната гама,която се предлага от дадена марка?

# 3
  • Мнения: 1 427
Питам защо не са еднакви продуктите в различните държави и не се внася пълната гама,която се предлага от дадена марка?
Е, тук ме хвана натясно.Вероятно след проучване на пазара стигат до извод какво би се харчило най-много.това ми хрумва най-напред.

# 4
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Да,объркано стана.Има,но в Белгия не се предлагат,само Нестле има.Питам защо не са еднакви продуктите в различните държави и не се внася пълната гама,която се предлага от дадена марка?
Политика на фирмите производителки, поне аз така си го обяснявам

# 5
  • Мнения: 27 524
Плодовите пюренца на Нутрисия в Белгия са плодовите пюренца на Милупа в Швейцария.Съвсем еднакви са,едно към едно,само логото е различно.Сложих ви линкове,но не прави директна връзка с картинките. Sad Как става това?

Последна редакция: вт, 14 фев 2006, 20:12 от Blondi

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Тук е направо трагедия за мен спрямо предлаганите бебешки продукти Sad Само 3 фирми са (2 измислени според мен, не съм доволна от тях) и Хип.На Хип са само 10% от предлаганото в БГ, пълна скръб.Каши няма на Хип, няма и на Милупа.Само Аптамил се намира.Страшно затворен пазар имат, не допускат лесно други фирми.Да не говорим за типа шишета, вани и всичко останало ooooh!Както каза етърва ми:Няма търсене".Е как да го има, като те не са го и виждали за да го знаят.Не ми се коментира, защото томове мога да изпиша по тази тема Sad

# 7
  • UK
  • Мнения: 1 334
това, което се предлага на пазара е до голяма степен съобразено и с вкусовете на местното население, т.е. какво ядат в къщи. поне за пюретата с това си го обяснявам. тук наистина го няма разнообразието от БГ, ама и кухнята не им е много разнообразна.

# 8
  • Мнения: 7 803
мисля че е най добре да попиташ проиzводителите
наистина е доста тъпо  newsm78

# 9
  • Мнения: 7 837
Това е донякъде и политика и рестрикции към вноса на самата страна. В Щатите, независимо 4е пазара е огромен, има 2-3 марки пюрета, каши и млека. Няма никакво разнообразие, но няма и внос.

# 10
  • Мнения: 1 426
Нутриция и Милупа, Аптамил, Cow&Gate (в САЩ), BoboVita, SGM, Malysh&Molotka, все пак е едно и също, защото са брендове от мултинационална компания Numico (Royal Numico), останалото е маркетингови проучвания на съответния пазар и пласмент на продуктите.

# 11
  • Мнения: 3 042
Това е донякъде и политика и рестрикции към вноса на самата страна. В Щатите, независимо 4е пазара е огромен, има 2-3 марки пюрета, каши и млека. Няма никакво разнообразие, но няма и внос.

От всичко прочетено до тук ми стана ясно, че ние в БГ в един провинциален град, в един магазин на не повече от 20кв.м имаме много повече и разнообразни продукти и марки  храни и други бебешки принадлежности отколкото при вас в други страни. В БГ покупателната способност е много по-малка отколкото в другите европейски страни и щатите, но въпреки това на пазара има доста голямо разнообразие от храни и др. стоки необходими за бебатата.

 newsm78Аз не мога да си обясня това?

# 12
  • Мнения: 27 524
Така излиза.Тук има най-много неща на Нутрисия,малко Хип (няколко пюрета само,нищо друго) и малко на Милупа.Това е.Няма абсолютно нищо друго.А това за Royal Numico не го знаех.Интересно  Thinking

# 13
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
От всичко прочетено до тук ми стана ясно, че ние в БГ в един провинциален град, в един магазин на не повече от 20кв.м имаме много повече и разнообразни продукти и марки  храни и други бебешки принадлежности отколкото при вас в други страни.
Това е самата истина ooooh!

# 14
  • Мнения: 666
 Същия въпрос зададох в магазина за бебешки храни и ми отговориха , че вносителите на Милупа са решили, че след 1 годинка Адаптираното мляко няма да се продава и затова , ами да ти кажа да се благодарим, че внасят Аптамил и Милумил3 , защото повечето ми познати се чудят , че аз давам още АМ, те минали на кисело

Общи условия

Активация на акаунт