Оздравителни групи в детските градини?

  • 744
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 704
Искам да попитам, знаете ли нещо за т.нар. оздравителни групи в детските градини?
Исках да запиша Валентина на обикновена детска градина, да ходи поне до обед и тогава да я взема бавачката. Ноо, ми отказват - под предлог, че няма места. Като чуят, че сме минали през ТЕЛК и че искам да е само до обед и ми заявяват, че няма места. Може наистина в момента да е така, но други майки с дечица "без проблеми" не са получили отказ; особено в едната градина, в която ходих знам, че по принцип имат недостиг на деца.

Посочиха ми, че има д. градина с оздравителна група - децата са по-малко на брой, базата била много хубава - новопостроена. В нашия случай се намира почти извън града, до Университета /който е бил във Велико Търново, ще разбере, колко е отдалечено; но от друга страна там наистина въздухът е по-чист/.

Четох в някаква наредба, че д. градини с такива оздравителни групи са задължителни за всяка Община и се ползват със статут на градини от нац. значение, каквото и да значи това.
Бих била благодарна ако някоя мама даде повече информация  Hug

# 1
  • Враца
  • Мнения: 871
                    Здравей

          И аз записах  Криси  в такава градина във Враца.Базата наистина  е много добра  и гледат много добре дечицата.Водят се за деца с увреждане.Но е на ниво.Спонсорира се от фондаций и наистина няма нищо общо със социални..общини и т.н.При нас дори взимат дечицата с бус от пред дома и ги връщат пак така. Да си призная малко бях резервирана в началото защото  Криси е малък на 1год и 9 месеца и се страхувах  , че няма да го гледат добре.Той е нормално дете единствено това , че е с двустранна глухота.Но една седмица мина откакто го дадох и съм много доволна.Има си  специалисти : рехабилитатори и .... логопед-на нас това ни трябва.Така , че опитай вниманието е вного по-голямо от обикновенните градини.А на нас това ни трябва.Късмет newsm10

Общи условия

Активация на акаунт