Хемоглобин 97

  • 1 567
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 191
Здравейте,
вчера излязоха изследванията на сина ми. При всички други стойности в нормата хемоглобина му е 97. Аз съм с таласемия, но явно при него не това е проблема (дано  е така). Захраних на 3ти февруари и досега е ял - оризова каша, тиква, картоф, морков, круша (от която се обрина!) Не съм давала вода и сокове.

Искам да знам мога ли да въведа по-бързо месото. Жълтък не искам засега да давам, защото имам алегия. Имаме час за консултация с хематолог е  чак другата седмица.

# 1
  • Мнения: 4 915
Първо - хемоглобинът не е прекалено нисък (над 95 е), а е възможно и генно да е предразположен да е с ниски стойности на желязото.

Да, можеш да въведеш по-рано месо. Аз въведох някъде на вашата възраст. Заешкото и пуешкото са подходящи за захранване.

Прави кашички от елда, просо, можеш да захраниш с авокадо - много е богато на желязо, съчетавай с плодове и зеленчуци, богати на вит. С.

Киселото мляко и овесените ядки възпрепятстват усвояването на желязото, предполагам, че мислиш по-късно да ги въведеш и без това.

Ако пуснеш търсене в Кърмаческия с дума "хемоглобин", ще ти излязат много теми, в които е обсъждано храненето при по-нисък хемоглобин.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Месото може да е от първите храни при захранването,така че може да го включиш когато пожелаеш.Други храни,които са богати на желязо,са елдата и просото,броколите.
Една идейка - Гарфийлд(Емиа) беше споменала веднъж,че дава някакъв продукт на аквасорс - зелени водорасли с ябълков сок (ако правилно си спомням - нещо такова под формата на капки),което буквално за дни им вдигнало доста хемоглобина,пък е по-естествен и сигурно по-добре усвоим вариант от малтофера Grinning

# 3
  • Мнения: 310
HoneyB ние бяхме с хемоглобин 98 в 6-тия месец. Аз въведох елдата почти веднага и от следващия месец започнах да давам месо, като давах всеки ден месното пюре.

# 4
  • Мнения: 2 220
Веднага, след като разбрах, че хемоглобина на сина ми е 98 въведох месото - първо пуешко, след това пилешко. Лекарката каза да го давам всеки ден, но аз го давам през ден. Също така му правя каши - елда и от вчера - просо. Ще се опитам да му го вдигна до 9-ия месец само с храна и ако тогава пак е нисък, ще му мислим...

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 446
Здравейте, смятах да пускам подобна тема.
Днес правихме изследвания на децата ми. Единия е с хемоглобин 140, а другия - 96. Проверили са ги няколко пъти и няма грешка със сигурност. Лекарката ми каза да давам повечко месни пюрета и жълтък. Не съм въвела още нито месо нито жълтък. За месото разбирам, че вече е време да го включвам. Жълтък да давам ли в такъв случай или е рано още? А спанак?

# 6
  • Мнения: 191
Благодаря ви за бързите и окуражителни отговори.
От утре започвам с месце, елда купих преди малко.

jojoba,  аз мисля и спанак да давам, но жълтъка ще го отложа за след 1 г.

# 7
  • Мнения: 4 915
Месо може, с жълтъка бих изчакала още поне 1 месец. Въведох го на 9 месеца.
Можеш да даваш месо всеки ден - бебетата и без това ще приемат по малко количество.

Сушените сини сливи са богати на желязо също - вариш, пасираш, добавяш в пюретата или икашите.

Спанакът не е особено богат на желязо - просто така му се носи славата, заради грешка в изследването му. Лещата е в пъти по-богата, но нея ще я въведете след 7-8 месец.

Просо, елда, сливи, авокадо, месо - всеки ден или през ден, засега ще ви е достатъчно. След това ще включите жълтък и леща.

Имай предвид също, че обикновено стойностите на хемоглобина при децата са най-ниски 6-8 месец, и се вдигат към 9тия.  

Освен това може и в лабораторията да не са ви изследвали както трябва. Периферната кръв, взета от пръстчетата, не е с високо съдържание на хемоглобин. При възрастните знаеш, че се изследва венозна кръв.

И не при всички деца хемоглобинът се влияе от храната. Важното е детенцето да изглежда здраво, в настроение, игриво, а не бледо и отпуснато.  Simple Smile

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 446
Free Soul , благодаря ти за отговора. Иначе и двамата са игривички, здравички, хранят се много добре и изглеждат добре. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт