много се поти докато я кърмя

  • 1 689
  • 23
  •   1
Отговори
здравейте.
моето момиченце е на 3,5 месеца.Кърмя я на поискване,но общо взето спазваме  трите часа.Докато сучи главичката й се изпотява няколко пъти -избиват ситни капчици пот и става цялата мокра-все едно току що съм я изкъпала.Казаха ми,че било от усилията които прави докато сучи,но аз много се притеснявам.Кажете ми случвало ли се е и на вашите бебчета да се потят толкова много докато ги кърмите?

# 1
  • София
  • Мнения: 198
И при нас се е случвало, макар не толкова често. Възможно е от усилията и от това колко е облечена и завита ли е докато суче. Все пак изчакай други отговори - по-компетентни и остави притесненията.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Моя син също се поти докато суче. Преди и мен ме притесняваше, но все пак си е усилие да дърпаш  Laughing. Сега му слагам голяма платнена носна кърпа на вратлето, че да не го преобличам. Гледам да не е много облечен и да не е много топло в стаята, така нещата се регулират малко  Wink. Спокойно, мисля че повечето бебета се потят докато сучат, нали все пак си е труд за тях.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 254
И мойто бебе се поти... е, не много, но достатъчно Simple Smile
по принцип потенето на ръчичките и крачетата и главата могат да са признак на рахит. Аз казах на нашто педи и тя го пипна някъде си зад ушите и каза, че няма рахит.
Така че за да си сигурна питай си педито

# 4
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
можеш да кърмиш бебчо , когато е само по боди или по памперс, zавит само с одеало....а zащо те притеснява, че се поти?

# 5
  • Мнения: 435
На мен ми се е случвало в началото с каката , но имаше и червени пъпчици по вратлето и гръбчето , тогава педито каза , че е от претопляне и да я обличам както аз съм облечена и  да проветрявам всеки път преди кърмене .
Дано ви помогне и на вас

# 6
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Моя малчо се потеше до преди 2 месеца и то всеки път като почнеше да суче.Мънички капчици му избиваха по челцето и отстрани над ушичките. Педито каза ,че влагали много усилия при сукане и от това се получава така.Иначе и аз се бях притеснила да не е рахит.Консултирай се за рахита , а иначе се кърмете по разсъблечени  и не много завити Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 6 243
Виж на какво попаднах току що. Това обяснява, защо малкия се поти:
"...breastfeeding is aerobic exercise and ... it makes the heart and lungs
healthy.  Moms can definitely relate to that!!"
Esther Grunis, IBCLC
Lis Maternity Hospital
Tel Aviv, Israel
 
Така че - спокойно.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Моят син се потеше само по време на вечерното кърмене,след баня,сигурно защото му е било по-топличко.И сега се поти от време на време.

# 9
  • Мнения: 102
Марти се потеше така и педито, след обстоен преглед, каза че има начална форма на рахит. Да не се стреснеш сега - той много бързо натдаваше и просто му увеличихме Вагинтола на х2 капки сутрин и вечери се оправи! а, и калций му давах 4-5 дни. Прецени дали не е много топло у вас и дали не е много облечена!

# 10
  • София
  • Мнения: 189
да и моето момиче се потеше по време на кърмене. е може би не като след баня, но доста. Аз го свързвах с усилието, а и тя въпреки, че беше само на кърма имаше силни колики от които се напъваше и докато ядеше. Сега на 4 месеца и половина положението се оправи.
Както са казали момичетата, хич не се шашкай, сигурно даваш вигантол... но все пак попитай педиатъра за рахит. Страх лозе пази  Laughing Сигурна съм, че всичко е наред! Успех

# 11
  • Мнения: 790
Случвало ми се е, макар и не толокова често. Наистина сукането изисква усилия от бебето. Има значение и как е облечено, дали е топло в стаята.

# 12
 И моят човечец се потеше здраво по време на сукане като по-малък.После с времето започна да се насуква по-бързо и потенето спря.И аз слагах памучна кърпа,за да не го преобличам после.

# 13
  • Мнения: 667
Когато се кърми е нормално да се поти-кърменето изисква усилие... Simple Smile

# 14
  • Мнения: 3 447
И мойто се поти, спокойно Simple Smile Зор голям е това, ей Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт