Нормално ли е?!!

  • 645
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 204
Всяка седмица минаваме през един и същи кръг на ада, но последните 10 дни е направо страшно. Миналата седмица вторника и срядата сучеше през 2 часа и дори в следобедните часове през час и половина )като се има предвид че от раждането си е наложил сам режим на три часа гопе долу). Макар и дпоред мен да не е нормално на всеки две седмици да прави криза на растеж - да речем че е било така! Дойде ми повече кърма в четвъртъка. Петъка обаче сме на редовна консултация (навършихме два месеца) и му правиха ваксина Дифтеткок и полием..(сещате се). От ваксинацията ли, не знам (той доста рева, дори се наложи да му давам еферелган) стана доста поспалив и съботата цока доста вяло и направи пауза от 7 часа (не било до сега никога!!). Като яде в 18, будува до 20 и заспа, като се събуди гладен в 1 часа. Съответно гърдите ми напращели, чак ме боляха, никой не ги изпразва и се събудих в неделя с меки гърди (ама той през ноща се буди отново през 2 часа, в 1 после в 3 после в 5 и 7). Меки, но явно имаше кърма, защото отново си мина на 3 часов режим от 7 сутринта на татък. През ноща обаче - отново през два часа и в понеделника продължихме с това темпо. Съответно вчера гърдите ми бяха отново на бомби, а той от 12 на татък не яде - седи по 3-5 минути на гърдата след което почва лек рев, върти се и не ще да захапе. Изправям го, оригва се, сменям позата - лапа зърното и заспива без да суче. Буди се отново гладен след 2 часа. И сме така и днес. Вчера направо по едно време си мислих, че тоя път ще направя мастит и то и на двете гърди. Обаче на яденето в 16 най-накрая засука и изпразни едната, и послена 18 - и другата. Днес гърдите ми са по-добре, обаче отново сме на два часа, със същия репертоар - суче 4-5 минути, после рев, извъртане и ритане, обаче не пуска зърното или ако го е изпуснал го търси. като го намери обаче - не суче, а се лигави.

освен това през последните две седмици е адски неспокоен, отделя слюнка като за световно. на няколко пъти помислих че е повърнал, а се оказа че пуска лиги и непрекъснато иска да има нещо в устата - я юмрук, я пръст, я биба, а и на гърдата от време на време е доволен (но не суче а я дъвче). Освен това забелязвам, че предпочита юмрука си пред всичко друго - плюе и гърдата и биберона за да си захапе пръстите или юмручето.

Та това нормално ли е? Някой сблъсквал ли си е с такъв проблем?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 210
Струва ми се нормално-най-вероятно по4вате "сагата" с никненето на зъбите. И ние сме така от втория месец, а досега няма пробил нито един. И при мен се редуват разли4ни дни и се 4удя кога да се цедя и кога не....При нас гризалките са му интересни, но не пове4е от юмру4етата. А и твоето беб4е е мъни4ко-ако му даваш гризалка-ще трябва да му я държиш ти Confused Аз го дебна и му давам да су4е като е "на придремване"-пробвай-дано помогне.Успех!

# 2
  • Мнения: 2 655
Billy,
все едно аз съм написала този постинг за АЛИСИА. Едно към едно е същата картинка. И след ваксините абсолютно същата реакция и се плюнчим и сме криви и не спим на обяд, както до сега и все на ръце и фасони.... Cry  Embarassed  Cry  Embarassed  Cry в чудо съм се видяла.
Нали знаеш, че сме сами, а аз и тя почти по цял ден. Тези дни след ваксината са направо кошмарни. Канех се да пускам тема, ама не ми е останало време за това.
Сега се успокоих, дано са зъбките. Искам да изчакам да видим какво ще кажат другите мами по темата.

Само дето ние спим през ноща. Къпим се в 20:30 часа, масаж, гушкане и т. н., суче до около 22:00 часа и се събужда в 4:00 часа, а после в 7:00 часа. Та имам малко мира и сън поне нощно време. Wink
 Confused:  Confused:  Confused: Нямаш лентичка и не си писала на колко точно сте?

# 3
  • Мнения: 204
Цитат на: Pela
Billy,
все едно аз съм написала този постинг за АЛИСИА. Едно към едно е същата картинка. И след ваксините абсолютно същата реакция и се плюнчим и сме криви и не спим на обяд, както до сега и все на ръце и фасони.... Cry  Embarassed  Cry  Embarassed  Cry в чудо съм се видяла.
Нали знаеш, че сме сами, а аз и тя почти по цял ден. Тези дни след ваксината са направо кошмарни. Канех се да пускам тема, ама не ми е останало време за това.
Сега се успокоих, дано са зъбките. Искам да изчакам да видим какво ще кажат другите мами по темата.

Само дето ние спим през ноща. Къпим се в 20:30 часа, масаж, гушкане и т. н., суче до около 22:00 часа и се събужда в 4:00 часа, а после в 7:00 часа. Та имам малко мира и сън поне нощно време. Wink
 Confused:  Confused:  Confused: Нямаш лентичка и не си писала на колко точно сте?


Митко се роди на 7ми август, значи на два месеца и май пет дни  Laughing
вие май сте с няколко дни по-големи Wink

# 4
  • Мнения: 2 655
Цитат на: Billy

Митко се роди на 7ми август, значи на два месеца и май пет дни  Laughing
вие май сте с няколко дни по-големи Wink


АЛИСИА на 5 август 2005 година.
Аз все се успокоявам, с това: "Пращат ни се само изпитания с който можем да се справим."
При мен действа. Пробвай да се успокояваш и ти. Казвам си го доста пъти на ден и все чакам КЪРМЕНЕТО да стане най-голямото ми удоволствие...  Wink

Вече има наченки... Като я видя как сладко цока и пуска гърдата, пак се и усмихва след това... Laughing  Laughing  Laughing

# 5
  • Мнения: 385
Всичко, което си описала си е съвсем нормално. И при нас след ваксинацията от хепатит В се успа за един ден.

За лигавенето, не мога да си спомня кога започна, но при всички бебета е различно. Само сега си спомням, че при нас беше минало отдавна, а една връстничка на сина ми се разхождаше с лигавник на пясъчника.

# 6
  • Мнения: 713
И при нас беше така след ваксина, държеше и по 1 седмица. Колкото до въртенето по време на кърмене може би причината е, че бебчетата растат и откриват света около тях, с различните шумове и форми и какво ли още не. Имаше и други теми с подобни затруднения на мами ако не се лъжа додо додо беше пуснала една. Не мога да я намеря.  До 1 м 1,5 бебчетата спят и ядат, нашта спеше даже на прахосмукачка Sign Exclamation . След това започват да стоят по-дълго будни и всичко наоколо ги интересува. Говорете им, стимулирайте ги с разни въртящо-мърдащи се играчки на раета и други такива.
Това лигавене и мен ме побъркваше и госпойцата ми ходеше с лигавник до 1 г иначе беше мокра на гърдите. Не знам какво беше това чудо. То и първите зъби и избиха късно чак в края на годинката. Те като нямат зъбки си затварят устата само с устните, може и за това да е.
Пела, при мен кърменето стана удоволствие след 3,5 мес. Дотогава имахме колики и рев. Аз полудявах от този рев и умора. Бях като безчувствен пън та какво удоволствие да изпитам. Но след това бебка беше спокойна, кърмех автоматично и без усилие, не продължаваше с часове да се схвана и само се радвах на малкото личице.  И за пръв път тогава усетих колко е приятно. Даже получаваш нещо като контракции ли как да го обясня и аз не знам. Без болка, просто приятно. Тогава и коремът ми започна да се прибира.
Поздрави от нас

Общи условия

Активация на акаунт