Спрени от продажба детски пюрета на ”Ганчев”

  • 3 292
  • 42
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 960
Детски пюрета от серията "Ябълки и моркови" на фирма "Ганчев" ЕООД, Асеновград ще бъдат спрени от продажба и иззети от магазинната мрежа. 
Пюретата са от партида със срок на годност 7 юли 2008 г. Предписанието е издадено от Министерството на здравеопазването, което е уведомило с писмо регионалните санитарни агенции в страната да поставят под възбрана откритите количества. Това съобщи д-р Владимира Стефанова от РИОКОЗ Пловдив, цитирана от Дарик. Детските храни не са опасни за здравето, но съдържат аеробни спорообразуващи микроорганизми, които са сигнал за дефект в технологията, уточни микробиологът д-р Светла Славчева, която е извършила лабораторния анализ. Вече са продадени около 2000 пюрета от цялата партида от 5700 броя, по данни на санитарните инспектори. От РИОКОЗ са уведомили търговците да приемат обратно храните и да възстановяват парите на всички, закупили спрените пюрета.

Ха, честито.

# 1
  • Мнения: 666
 Изобщо не се учудвам явно производителите на детски храни в България не мислят за здравето на децата как е възможно това и аз не си го обяснявам аз лично отбягвам да купувам Ганчев просто им нямам доверие

# 2
  • Мнения: 1 599
Ама не ги ки е срам! И после ги глобявали по 200лв. Голям праз!

# 3
  • Мнения: 133
Еееее, аман вече!!! #Cussing out Преди месец Ам-Ам, сега пък Ганчев!!! Ми две-три са българските фирми, да ги спукат от проверки, докато не си оправят и технологиите,и контролите и всичките им там кусури, пък ако трябва да ги закрият! Защо все поднасят информация пост фактум?! Twisted Evil Ами превантивно да ги разнищят тез "санитарни органи", не да де имитират голяма дейност след като сме си нахранили децата с некачествени храни!!!! И какво сега, да минаваме изцяло на вносни, то друго не остана! А цените - двойни!  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 4
  • Мнения: 377
Аз бих купувала бълг. пюрета и на по-високи цени ако съм сигурна в качеството. Няма нищо по - хубаво от "всичко българско и родно", ама как да милея за бг. производителите кото те не милеят за моите деца.

# 5
  • Мнения: 1 555
Момичета, не съм купувала още бг пюрета, защото сега захранвам, но определено всичко това ме разубеди да не купувам  #Cussing out Никой не му пука, какво ядат дечицата ни, важното е да се продаде  #2gunfire
Да ви кажа определено се замислям : ами откъде сме сигурни и в вносните пюрета, макар че били строго контролирани  Sunglasses или може би никой не ги е проверявал тук у нас ?!
Май е най-добре пресни плодове и зелен4уци, но май  и там не е сигурно  #Cussing out

# 6
  • Мнения: 2 407
Аз купувам Ганчев,добре ,че не съм купила този вид Twisted Evil, писна ми вече.... #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 7
  • Мнения: 236
То и в Европа стават "хранителни" скандали ама таквоз чудо няма. Горките дечица, да им ядат буклуците на тия .... Айде, че щях да кажа нещо дето не трябва. Аз лично не бих хранила детето си с БГ пюрета.

# 8
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Не знам какво да кажа; имам чувството, че тази атака срещу БГ производителите е нарочна, за да имат изгода вносителите на пюрета.
Ако искате ме плюйте, но това вече на такова ми мирише.

Защо само в едни пюрета има такива гадости ,а в другите видове - не; нали всички по една и съща технология се произвеждат newsm78 newsm78
Нещо не мога да "стопля"

# 9
  • Мнения: 2 498
Добре, че никога не  купувам и съответно давам български пюрета на беба...макар, че всички ме упрекват....по добре си дай парите за по-скъпо но безпроблемно.....

# 10
  • Мнения: 5 299
Добре, че никога не  купувам и съответно давам български пюрета на беба...макар, че всички ме упрекват....по добре си дай парите за по-скъпо но безпроблемно.....
И аз така мисля bowuu не 4е е гаранция, но в пюретата на Ганчев никога не съм имала доверие, само като им гледам вида... Sick На детскаат кухня имам по-голямо доверие.

# 11
  • Мнения: 578
Български пюрета не съм купувала, няма и да купя - НИКОГА! Naughty

# 12
  • Мнения: 5 370
Добре, че никога не  купувам и съответно давам български пюрета на беба...макар, че всички ме упрекват....по добре си дай парите за по-скъпо но безпроблемно.....
Абсолютно съгласна.....до скоро давах по 2-3 лева на бурканче.
Който както иска да ме упреква....по-добре на мене си няма да купя нещо, отколкото да се "циганя" за детенце.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 643
Аз храня моя хубосник с Ганчев-плодови. но чесно от този вид не съм давала- май почвам да се замислям дали да купувам но както каза pipince - дали вносните със сигурност са проверени или .....

# 14
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Добре, че никога не  купувам и съответно давам български пюрета на беба...макар, че всички ме упрекват....по добре си дай парите за по-скъпо но безпроблемно.....
Преди време имаше проблем и с пюрета на Хип.Важното е фирмите производители да "си вземат бележка" и контрола да е зверски.

Общи условия

Активация на акаунт