Размер на болничния по време на бременност?

  • 563
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 535
Здравейте, чета форума от месеци и ми е много полезен. Имам сега и аз питане, ако вече е говорено, съжалявам, но не го намерих.
И така - какъв е размера на болничния за нас? Има ли значение, че е по бременност или не? Колко % е от заплатата, на която си по договор? Благодаря предварително за всякакви отговори...   bouquet

# 1
  • Мнения: 432
80 процента върху тази заплата,която те осигуряват

# 2
  • Мнения: 535
Мерси! Много сте бързи!!!  Направо не очаквах отговор поне до утре...

Щом така и така ги знаете нещата, как се изчислява болничния? Смята ли се 6 месеца назад или... Защото аз съм в тази фирма от по-малко, а в другата имах едни осигуровки... не ти е работа

# 3
  • Мнения: 2 663
Последните 45 дни са на 90%,както и 3 месеца след раждането.Изчислението става  като се вземат предвид последните 6 месеца.При теб щом има разлика в осигуровките се смята средно за шесте месеца и на тази база се вземат 80%

# 4
  • Мнения: 535
Ясно! Благодаря ви, много ми помогнахте

# 5
  • Мнения: 503
Последните 45 дни са на 90%,както и 3 месеца след раждането.

По този повод ме интересува3те месеца влизат ли в 2те години платено майчинство newsm78 ???

Синът ми навърши 2 г през януари и аз сега не зная дали още 3 месеца ще ми изплащат пари .

Моля осведомените мамчета да споделят Praynig

# 6
  • на село
  • Мнения: 3 844
Платеното майчинство е до навършване 2 години на детето,т.е няма да ти изплащат още 3 месеца.

# 7
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Аз излезнах в болнични, като влезнах в 5тия месец; всеки месец минавах на комисия и така ми се удължаваше болничният.
Иначе размерът на парите е 80% от сумата, която поучаваш по договор
Платено е майчинството до 2 годишнавъзраст на детето

Общи условия

Активация на акаунт