кога се ходи на ортопед

  • 9 078
  • 63
  •   1
Отговори

Анкета

Кога заведохте за пьрви пьт бебето си на ортопед?

Опции:

* Гласуването приключено: пт, 17 мар 2006, 12:09

  • Мнения: 992
zдравеите мамита на нас педиатарката о6те ни6то не ни е каzала zа ортопед да я попитам ли и zадалжително ли е посажетжаите ме какжо да напражиа 4ета жаж форума и об6то жzето поже4ето сте ходили маи благодаря

# 1
  • Мнения: 513
Желателно е да се посети ортопед до 6 месец , но повечете педиатри по мойте наблюдения не дават направления.

# 2
  • Мнения: 3 042
Rolling EyesНас ни изпрати педито на ортопед профилактично когато синът ми стана на 4м. След това прочетох в сп"9месеца", че вече било задължително децата след втория месец / newsm78мисля, че беше/ да минават на профилактичен преглед при ортопед.  ThinkingСпокойно можеш да попиташ твоята педиатърка за този преглед.
[/size]

# 3
  • Мнения: 3 447
Ние ходихме след 3 месец. Питай лекарката, сигурно ще ви даде направление.

# 4
  • Мнения: 992
благодаря ви на 23 сме на консултация и 6те попитам

# 5
  • Мнения: 1 382
Още в родилното един свестен доктор-ненатолог ми каза,че в първият и петият месец задължително се дава направление за ортопед.Нашето педи ни даде и открихме лек проблем,който се надявам до 3-4 месец да е минало  Praynig.Затова,колкото по-рано,толкова по-добре  Peace

# 6
  • Мнения: 255
Поискаи си направление защото едва ли ще се сетят да ти дадът ако не кажеш.Прегледите са задължителни но те се правят на луди .Правят се през 2-рия и през4-тия месец.Задължително отиди и то на ехограф-тои не е вреден.На моята дъщеря и откриха луксация на 4,5мес. преди това я бях водила на ортопед но тои я прегледа само като и направи няколко опражнения и каза че нищо и няма.Затова те съветвам прегледаи я но с ехограф и естествино поискаи си направление не отлагай. newsm10

# 7
  • Мнения: 1 881
До 60 - тия ден е хубаво да се отиде за първи път. Идеятае бебето да не е натрупало много маса, за да се види по - добре на ехографа,а и ако има проблем, когато се открие в началото се оправя безпроблем. Отивайте, време ви е:)

# 8
  • Мнения: 2 271
Време ви е!През 2-ри месец се ходи с направление,което трябвя да си изпросиш!

# 9
  • Мнения: 1 771
Отидонме в третия месец и д-ра ни каза при следващо бебе да го заведем на един месец.

# 10
  • Мнения: 4 242
На около 2 месеца е добре да се отиде, за да може ако не дай Боже има някакви проблеми да се решат навреме, по рано е по лесно.

# 11
  • Мнения: 7 186
Направлението ти се полага, не е нужно да си го просиш.
То важи и за двата прегледа. Ходи се във 2- ри и 4- ти месец.

# 12
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
Ние отидохме като беше на месец и половина. Гледаха го се ехограф, ползвахме профилактични гащички и на 5 месеца ходихме за ренгенова снимка. Слава Богу, всичко е наред.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Този при когото ходихме каза след първи и шести месец.Аз ходих след първия месец,защото го научих от тук,но не ми дадоха талон,че в Бургас такава екстра за бебетата нямало...

# 14
  • Мнения: 1 038
На нас педито също нищо не ни беше казал,но от приятелки чувах,че е добре да се отиде.Заведох я на месец и нещо,тогава ортобеда каза,че е добре да се ходи до един месец след раждането,после на годинка и после на три години.Каза,че е добре да се ходи по раничко,защото ако има нещо могат бебетата да минат само с гащички(както беше при нас)Племенницата я заведоха по късно на 5 месеца и трябваше да се ди с едни каишки като жабенце,та от тази гледна точка е добре да се водят по раничко. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт