Спрени от продажба детски пюрета на ”Ганчев”

  • 1 748
  • 36
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 983
http://www.dir.bg/LISTS/DNESNEW_DIR_MIDDLE_BOTTOM/news_946697.php

Спрени от продажба детски пюрета на ”Ганчев”
15 февруари 2006 /
Детски пюрета от серията "Ябълки и моркови" на фирма "Ганчев" ЕООД, Асеновград ще бъдат спрени от продажба и иззети от магазинната мрежа. 
Пюретата са от партида със срок на годност 7 юли 2008 г. Предписанието е издадено от Министерството на здравеопазването, което е уведомило с писмо регионалните санитарни агенции в страната да поставят под възбрана откритите количества. Това съобщи д-р Владимира Стефанова от РИОКОЗ Пловдив, цитирана от Дарик. Детските храни не са опасни за здравето, но съдържат аеробни спорообразуващи микроорганизми, които са сигнал за дефект в технологията, уточни микробиологът д-р Светла Славчева, която е извършила лабораторния анализ. Вече са продадени около 2000 пюрета от цялата партида от 5700 броя, по данни на санитарните инспектори. От РИОКОЗ са уведомили търговците да приемат обратно храните и да възстановяват парите на всички, закупили спрените пюрета.

# 1
  • Мнения: 1 425
Време беше, дори и другите трябва да спрат, защото качеството им е под всякаква критика. Моята дъщеря като беше на възраста в която се ядат пюрета, отказваше на Ганчев пюретата, затова минахме на домашни.

# 2
  • Мнения: 4 068
Аман вече!
И после иди давай български пюрета на детето си. Не че не искам. Искам и ми е по-ефтино даже. Ама след тези информации как да дам Ганчев или Ам-Ам?

# 3
  • Мнения: 5 577
Благодаря за предупреждението.

Купих такова на племенницата, ще го върна веднага.

# 4
  • Мнения: 1 107
Лоша работа  Thinking

# 5
  • Мнения: 1 427
Въпрос на време беше, и при "Ганчев"да излезе нещо нередно Confused

# 6
  • Мнения: 3 537
За мен това са едни от най-ужасните пюрета и никого не сме ги харесвали.

# 7
  • Мнения: 208
Ние и без това не ги ядем пюретата на Ганчев, малкия абсолютно ги отказва. Как е възможно, такъв занижен контрол на такива пюрета преди беше Ам-ам, а сега и Ганчев. Все пак това са бебета не са големи хора.

# 8
  • Мнения: 7 640
не защитавам българското, ама поне като има нещо, сигнализират.
Трудно ми е да мисля, как при нередовна технология от Германия ще дойдат да извземат храни от българския пазар.

Последна редакция: ср, 15 фев 2006, 17:18 от PolarFox

# 9
  • София
  • Мнения: 92
Браво за това решение~! Тези пюрета бяха под всякаква критика!

Последна редакция: пт, 28 юли 2006, 09:47 от Аурелия

# 10
  • Мнения: 1 934
Нашите производители пак се издъниха.

# 11
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Не знам какво да кажа; имам чувството, че тази атака срещу БГ производителите е нарочна, за да имат изгода вносителите на пюрета.
Ако искате ме плюйте, но това вече на такова ми мирише.

Защо само в едни пюрета има такива гадости ,а в другите видове - не; нали всички по една и съща технология се произвеждат newsm78 newsm78
Нещо не мога да "стопля"

# 12
  • Мнения: 115
Въпреки вси4ко аз не смятам,4е Ган4ев са толкова лови.Бебка си ги хапва.И аз си мисля,4е ако им има нещо на немските храни ще ги изземат от магазините из България.

# 13
  • Мнения: 955
След като уведомяват беше редно да го направят по новините, за да стигне до повече майки.
Иначе за пюретата - не мисля, че са под всякаква критика, напротив за мен това е най-доброто. Чужденците се изтрепват да ядат български плодове и зеленчуци, които за разлика от вносните не са с вкус на картон. Така, че предпочитам българското. За протокола - ще продължавам да давам Ганчев, колкото и да ви е странно!

# 14
  • Мнения: 2 171
Аз нямам избор, защото от зеленчуковите пюрета Алекс яде само на Ганчев. Пробвала съм и Хип, и Семпер, и Бебивита, еми не ги иска и това е! Дано наистина само тази партида да е така, да се надяваме, че другите са читави!

Общи условия

Активация на акаунт