По4ти нито един от показателите не е в норми при кръвна картина. При вас как е ?

  • 1 146
  • 5
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 439
Здравейте мами!
Беба е на по4ти 6 месеца - незахранена, само на кърма. Резултати от кръвна картина са:
96 хемоглобин
еритроцити - 4,15
левкоцити -8,58
хематокрит - 0,29 при реф. стойност 0,36-0,49
тромбоцити 210
MCV - 64 при реф. стойност 80-100
MCH 18,3 при реф стойност 25-38

При урината за уробилиноген пише неув. - лаборантката не е пожелала да обясни какво то4но зна4и
С Педи ще се видя 4ак утре

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 526
Според мен резултатите са си съвсем нормални за дете, което е само на кърма. Мисля, чи няма за какво да се притесняваш. За уробилиногена в урината значи неувеличен, т. е. в норма. Предполагам , че и вашият педиатър ще каже, че всичко е наред. Спокойно Simple Smile)) Heart Eyes

# 2
  • Варна
  • Мнения: 439
дано 4е и тия левкоцити ми се виждат множко ....благодаря за отговора  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 428
Всичко на детенцито си е в нормата,особено пък левкоцитите.Прието е за деца до 4 години да са до 15.И хемоглобинът е добър за кърмено бебе.Споко-не се шашкай Wink

# 4
  • Мнения: 5 228
Обикновено референтите стойности, които са дадени на бланката с резултатите, са за възрастни, имай го предвид.

# 5
  • Мнения: 1 428
Обикновено референтите стойности, които са дадени на бланката с резултатите, са за възрастни, имай го предвид.
Много си права!За децата са многто по -завишени референтните стойности.Пр .левкоцити -до 15   ,лимфоцити -до 70 ,утайка -до 15-20

Общи условия

Активация на акаунт