трайност на адаптираното мляко?

  • 17 972
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 384
Искам да попитам какво му става на отворана кутия мляко ,след като престои повече от 3 седмици?
Аз имам една кутия,която съм отворила и я ползвам само от време на време за дохранване.В никакъв случай не мога да я свърша за 3 седмици.И какво сега -да я хвърлям и да купувам нова ли?
Все пак не са много евтини.
На външен вид и вкус не се променя,чудя се дали това не е измислено от производителите?
И каква е опасността за бебето?

# 1
Променя се витаминния състав на млякото, след изтичане на срока. Не е измислено от производителите, но на повечето млека срока не е ли 4 седмици Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 27 524
Обикновено на единицата е 3 седмици,а на 2-та е 4.Поне Аптамил-ът е така.Но не знам какво им става  Thinking

# 3
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
На кутийте ише да не се консумира в рамките на 3-4 седмици, но и идея си нямам какво му става. Аз си мисля, че нищо му няма

# 4
  • Мнения: 27 524
На кутийте ише да не се консумира в рамките на 3-4 седмици, но и идея си нямам какво му става. Аз си мисля, че нищо му няма

Пипке,ама сигурна ли си,че така пише.... smile3533

Шегичка  Laughing

# 5
  • Мнения: 369
На нас като ни останеше мляко (защото и ние се дохрахвахме само ) и е с изтекъл срок на годност го правех на сладкиши ,а за бебока ново .Но несъм сигурна дали се съсипва

# 6
  • Мнения: 144
Аз имам такова мляко - два броя кутии. От тях добавям в кашите, киселите и т.н., но ние вече сме големи newsm44. А като малка не й ги давах, знам ли newsm78, така процедирах, но не мисля, че нещо им става.

# 7
  • Мнения: 983
На кутиите пише да не се използва по-дълго от 3-4 седмици след отварянето им.
Ами сигурно му става нещо на млякото... newsm78

# 8
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Не знам какво му става,но аз ,като ми остане го слагам в кашата.Вместо само с вода я правя с мляко.Случвало се е и така да си го пие-нищо й няма.

# 9
ние сменихме млякото и ни остана една кутия от старото,слагах го в кремове,кисели и така го изядохме.само да не стане на много време млякото

# 10
  • Мнения: 2 952
Ами виж срока на годност и начина на употреба и спазвай. Simple SmileПрави си нес кафе в краен случай , но не давай  на бебето ако  нещо не е в срок  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 427
Не ми се е случвало да изполвам кутия по-дълго от 10 дни.Но не бих рискувала.Макар, че май с кашите ми се случва newsm78 Embarassed

# 12
е нали пише 3-4 седмици,както на кашите,после изхвърлям

# 13
  • Мнения: 27 524
В тази връзка знаете ли защо АМ от кутия,течните,дето са готови за пиене и уж са еднакви с тези на прах имат трайност до 48 часа след отварянето,а тези,дето си ги правим от прах,могат до час?Означава ли това,че в другите има консерванти? newsm78

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Мисля си, че нищо му няма на млякото, просто винаги има презастраховка, така да го нарека, от страна на производителите. Както при лекарствата примерно.

Общи условия

Активация на акаунт