В българско село натриват бебета до 40 дни със сол!!!!

  • 3 114
  • 86
  •   1
Отговори

Здравейте мами,

Гледахте ли днес по Канал 1 за този "обичай"? ooooh! Направо се втрещих! В едно българско село съществува обичай да се натриват бебета до 40тия ден със сол включително очите и ушите, " за да не им мирише потта като порастнат" #Cussing out Въпросната баба, която го прави и при нея водят бебета от цялото село е напълно наясно, че при подобна процедура бебето може да умре, но въпреки всичко гони притеснените майки от къщата, докато си прави ..." каквото тя си знае". Тя е наследила това "умение" от собствената си майка, на която се е случвало да убие бебе #Cussing out Ако не вдигнат около този материал поне толкова шум, колкото за кучетата, които въртяха с въже над реката, не знам #2gunfire

Последна редакция: чт, 16 фев 2006, 10:44 от Аурелия

# 1
  • Мнения: 7 640
кога са го давали това #2gunfire

# 2
  • София
  • Мнения: 2 967
Скоро пак имаше информация по тези случаи, мисля че във вестник или списание беше. Там се цитираха статистически данни, че п/з 2004г. /пак ако не ме лъже паметта/ са умрели 6 бебета в провинцията от това "солиране". Също така през 2005г. пак е имало смъртни случаи. Това е пълен абсурд.

# 3
  • Мнения: 1 272
 #2gunfire #2gunfire До кога хората ще продължават да вярват на подобни "обичаи". Това е... #Crazy Shocked #2gunfire

# 4
  • Мнения: 1 999
И това в 21 век... #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 5
  • Мнения: 7 186
Оф някой знае ли и адреса на тая бабишкера, направо отивам да я осмъртя... #2gunfire
Мамка му, направо побеснявам от такива "дарби" и "умения". #Cussing out

# 6
  • Мнения: 221
Аз съм чувала,че дори им бръснат гръбчетата,за да премахнат отрицателната енергия и за да не плачат. Такива суеверия са недопустими през 21в.Това е меко казано зверско!!!!!!!!!!!!! #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 7
  • Мнения: 5 299
Е, то и в големите градове все още има такива неграмотници, пък кво очакваш от някво малко село, дето никва информция нямат...

# 8
  • Мнения: 2 047
  Това според мен, трябва да е наказуемо! Както и това за гръбчетата, направо е отвратително. #Cussing out

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Това е отречено много отдавна и причинява в много случаи смърт.Дискутирано е тук.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 621
Оф, ужас. Много са зле тия хора...Горките бебчета. Sad

# 11
  • Мнения: 4 362
Е, то и в големите градове все още има такива неграмотници, пък кво очакваш от някво малко село, дето никва информция нямат...

 newsm10 newsm10 newsm10

Аз нямам думи....

# 12
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Майка ми едва не е умряла от подобно солене. Осолили са я на сухо като риба и са я оставили два часа да седи така. Баба ми разправя че като я разповили била цялата посиняла и едва дишала. Майка ми пък по съвет на бабите ни е слагала сол във водата. Това е доста по-лек вариант който продължават и досега да практикуват на много места. Първия мислех че вече е отмрял.
Това за бръсненето сега го чувам и се чудя какво точно им бръснат?

# 13
# 14
  • Мнения: 663
Tака е по селата.И аз не можех да повярвам, но в селото на мъжа ми има семейство с бебе, на което не са му бити никакви ваксини, защото било юнак и нямало нужда, пък какво остава за някакво си осоляване.

Общи условия

Активация на акаунт