Какво изследване за хламидии да си направя?

  • 5 773
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 203
Знам, че има различни видове...от лаборатория Кандиларов ми казаха, че за бременни в 15 г.с. е най/добре да се направи кръвно изследване на хламидия G. Някой може ли да ми каже, кое изследване да си направя, защото не виждам смисъл директно да правя и трите.

Според вас кръвният тест ли дава по-точен резултат или секрет от влагалището?

А при токсоплазмоза М ли се прави на бременни?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Колкото специалисти,толкова и мнения.Аз като се лекувах преди години правих и двете,но не съм била бременна тогава.

# 2
  • Мнения: 3 423
Ти па си намерила къде да питаш!!!
Лекарят, който ти следи бременността,
няма ли никакво мнение по въпроса?
Изследването за хламидии не влиза ли
в стандартния пакет изследвания по
време на бременност? Лекарите не си
ли знаят работата?! Или трябва ние от
форума да ти вземем кръв и да лабораторстваме после.

На мен ми вземаха кръв и така ме изследваха.
Никoй не ме е питал какъв тип искам и защо
и дали кръв, дали слуз, дали ушна кал.
Лекарите си знаят работата и не си пълня главата
с излишни разсъждения, дето не са ми в компетенцията.
Но, виж, ако им нямаш доверие на твоите лекари
и ако си с по-дълъг стаж в медицината от тях или
форумките те светнат с компетентните си медицински
познания, тогава може сама да си избереш какъв точно
тест предпочиташ, че даже и опаковката и панделката към резултатите.


# 3
  • Мнения: 1 006
Мисля,че кръвният тест,ще даде най-точен резултат.Но лекарят е този,който знае най-добре.

# 4
  • Мнения: 1 193
Аз ходих на гинеколог и той ми назначи такова изследване, вземат ти кръв от вената и след няколко дни ти излизат резултатите. Embarassed

# 5
  • Мнения: 5 500
При съмнение за хламидии се взема кръв от вената и е добре да се изследват и двата показателя, убий ме не мога да се сетя как се казваха ooooh! но в лабораторията знаят. Не мисля, че по друг начин ще е достоверно доказването точно пък на хламидии.

# 6
  • Мнения: 5 539
Защо така с рогата напред, Лиске???
Доколкото знам, изследването за хламидия не влиза в стандартния безплатн пакет изследвания по време на бременност.
Чувала съм мнения и за двата вида изследване, че са за предпочитане. Някои казват, че в кръвта се запазвали дълго време антитела, ако някога си имала хламидия, и така резултатът може да е фалшиво положителен. Тоест да си здрава, а да ти покаже че имаш. Не знам какво да те посъветвам Confused Във форум "Проблемно забременяване" имаше много обстойни теми за хламидиите, виж там

# 7
  • Мнения: 375
От гинеколог знам,че при жените секрет за хламидия се взема от шийката на матката,не от влагалището  нито пък кръв от вената ,и това е така за да бъде по-точен .

# 8
  • Мнения: 462
На мен са ми взимали кръв от вената за изследване на хламидии. Нямам идея дали може с влагалищен секрет да се установи това, но така или иначе, по време на бременност това е последното нещо, което бих ти препоръчала да правиш Simple Smile

# 9
  • Мнения: 5 500
От гинеколог знам,че при жените секрет за хламидия се взема от шийката на матката,не от влагалището  нито пък кръв от вената ,и това е така за да бъде по-точен .
Хламидиите може да са навсякъде в организма, за това най-добре се откриват чрез кръвен тест.

# 10
Най-достоверното изследване за хламидия е изследване на клетки от цервикалния канал.Хламидиите са вътреклетечни паразити,затова се изледват клетки.При изледване на кръв се търсят антитела,но те за хламидия не са меродавни.Ако имаш няакакви оплаквания е по-добре да си направиш изследване,защото хламидиите могат да причинят инфекция на очите на новороденото.
Такова изследване се прави в Кожна клиника -София.
Успех ти желая,дано нямаш нужда от изследване.

# 11
От гинеколог знам,че при жените секрет за хламидия се взема от шийката на матката,не от влагалището  нито пък кръв от вената ,и това е така за да бъде по-точен .
Хламидиите може да са навсякъде в организма, за това най-добре се откриват чрез кръвен тест.

Има различни видове хламидии.Някои от тях причиняват пневмонии,други разни тропически болести,но тези,които се предават по полов път при жените се доказват в клетки(секрет) от цервикалния канал.

# 12
  • Мнения: 949
Аз се лекувах преди години от хламидии,но ми правеха само кръвни изследвания.И не съм била бремена.

# 13
  • Мнения: 375
Най-достоверното изследване за хламидия е изследване на клетки от цервикалния канал.Хламидиите са вътреклетечни паразити,затова се изледват клетки.При изледване на кръв се търсят антитела,но те за хламидия не са меродавни.Ако имаш няакакви оплаквания е по-добре да си направиш изследване,защото хламидиите могат да причинят инфекция на очите на новороденото.
Такова изследване се прави в Кожна клиника -София.
Успех ти желая,дано нямаш нужда от изследване.

Да,права си от цервикалния канал се взема секрет,грешката е моя  Rolling Eyes

# 14
  • София
  • Мнения: 3 390
Изследването за хламидии не влиза ли
в стандартния пакет изследвания по
време на бременност?...Или трябва ние от
форума да ти вземем кръв и да лабораторстваме после.
...
Лекарите си знаят работата и не си пълня главата
с излишни разсъждения, дето не са ми в компетенцията.
....
форумките те светнат с компетентните си медицински
познания, тогава може сама да си избереш какъв точно
тест предпочиташ, че даже и опаковката и панделката към резултатите.
И какво толкова като е попитало момичето?Защо трябва да го нападаш?Хайде, когато ни има нещо, да не си го изкарваме на другите във форума!!! ignore2
Аз лично ти препоръчвам също да се консултираш с лекаря си. Аз имах хламидии преди да забременея, пих хапчета, но така и не намерих време да се изследвам, за да се установи дали е било успешно лечението. Когато казах на лекарката си, която ми наблюдава бременността, тя ми отговори, че е по-добре да изчакам да родя и тогава да се изследвам, защото основния отрицателен ефект на хламидиите е запушване на тръбите, а щом съм забременяла, значи го нямам този проблем.
Не се шашкай!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт