Нормално ли е???

  • 1 122
  • 17
  •   1
Отговори
  • където има любов
  • Мнения: 307
Здравейте мами!Дъщеря ми е на 9 месеца ,на последната консултация беше натдала 700 гр.и 3 см.Въпросът ми е ,нормално ли е на тази възраст да качва толкова много на месец?И при такъв растеж,по -голяма ли е опасността от рахит?

# 1
  • Мнения: 1 835
Да, не се притеснявай, и на моите се е случвало в тази възраст. Синът ми даже наддаде 1 кг, но нищо му няма, следващия месец беше наддал по-малко. Няма да развие рахит.

# 2
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Моят син наддава също така бурно, не се притеснявай; ако имаш някакви подозрения, обърни се към педиатъра, но не виждам никаква причина да си притеснена Peace

# 3
  • Мнения: 8 505
Не е опасно,а е нормално.

# 4
  • Мнения: 1 393
Мисля,че е нормално  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 271
нормално е.моят син е на 11 месеца и тежи 11,500.радвам се,4е расте.по добре така пухкав отколкото слаб и недохранен

# 6
  • Мнения: 574
Дъщеря ми на 1 г беше 14,600кг(кюфте) Проходи на 9 м и има съвсем прави крака(а ме караха да я повивам ,че била момиче и трябвало да е с прави крака). Винаги натдаваше много, но след годинката започна да задържа и на две беше само 15.100- на 3 г-16.500кг. Всяко дете е индивидуално. Дъщеря ми е като рода на мъжа ми и е висока и килата изобщо не и личат.

# 7
  • Мнения: 2 959
Да, според мен е напълно нормално. Не се стряскай толкова.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 967
Спокойно и ние сме на Вашата възраст и сме близо 11кг. и към 75см. Няма страшно! Растете здрави и големи!!!

# 9
  • София
  • Мнения: 2 271
Ти пък, рахит. Не се шашкай толкова  Peace В тази възраст всеки месец наддават различно, защото започват да ядат почти всичко и променят двигателната си активност...
Изкарвай го повечко сега в слънчевото време и не се притеснявай от рахита!

# 10
  • Мнения: 1 464
Разбира се че е нормално,моята дъщеря 2 месеца не беше наддала нищо,после цяла кило.Споко,радвай си се на детето  Hug

# 11
  • където има любов
  • Мнения: 307
Много ви благодаря,майчета!Хубаво е да има кой да те успокои.А знаете как е когато става въпрос за здравето на децата ни.Всяко дребно неразположение ни плаши.Благодар я ви още веднъж!

# 12
  • Мнения: 462
Виж, най-важното е това да не е постоянно Simple Smile
При бебоците е много често срещано явление известен период от време едва едва да нарастват и после да дръпнат изведнъж Simple Smile
А иначе за рахита...не се шашкай всеки път ако дръпне повече...наблюдавай детенце естествено но това че расте като гъбка не е нищо лошо Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 2 901
От педиатърка знам, че това колко е наддало или порастнало детето за месец не е важно, а се гледа амсолютната стойност и това как тя се отнася към средните стойности (по табличките). Може детето да е наддавало по много малко напоследък и сега да си наваксва, а може и следващия месец да наддаде много малко като компенсация. Имай предвид, че килограмите му постоянно ще се отразяват на различните му способности и организмът му винаги се се съобразява с тях - например е възможно по-едрото дете да проходи леко по-късно в сравнение с някое по-слабичко, защото организмът му сам се наглася за това костите да са в състояние да издържат масата и да не се изкривят. Това е само съвет - да не се насилва детето да прохожда, а както при всяко друго нещо - да се остави да направи това самостоятелно.

# 14
  • Мнения: 46 436
Нормално е.
Освен това е възможно да има разминавания в показанията на кантара, понякога шават и се получват грешки.

Общи условия

Активация на акаунт