Давате ли на децата си боза?

  • 5 682
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 769
Да ви питам аз, дали им давате това типично българско питие и от каква възраст?
На дъщеря си не бях давала до м.г. октомври, когато тръгна на ясла. Там всичко дават. ПРеди това съм й предлагала (много рядко, защото у дома се пие боза може би два пъти годишно; не сме любители).
Онзи ден, купих боза и синецът (който е на 10 м.) ме гледа много жадно, докато пия. И му дадох да си сръбне. Близа, близа, хареса му. Едва ли е изпил повече от 5 глътки. Не забелязах да му станаха колики или някакви други неразположения. Днес пак искаше. Пак му дадох. Е, нямам намерение да давам с биберона, защото все си мисля,ч е нещо пържено има в приготовлението на тази напитка (но може и да бъркам).
Други като мен има ли?

# 1
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Аз лично не съм давала, но знам за мами, мои познати, които спокойно дават на по-големите си дечица.
Засега ще се въздържа още малко от бозата Wink

# 2
  • Мнения: 4 358
Бозата не се препоръчва заради изкуствените подсладители. Ако нямаш такива притеснения, давай  Wink

# 3
  • Мнения: 46 436
Аз не давам, въпросът има много страни  Confused
Аз и мъжът ми много лесно напълняваме, предполагам, че и при София ще е наследствено, но при мен идва от начина на хранене в детството, задължително манджата с хляб, разни сладки неща, малко плодове, баничка с боза ...
Затова се опитвам да развия вкуса й в друга насока, хранителните навици се определят сега, не знам дали ще успея, но съм длъжна да опитам, за да й е по-лесно като порасне  Confused

# 4
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Освен изкуствените вредни подсладители, в бозата се съдържа и алкохол.....не се произвежда чрез пържене, а чрез ферментация

# 5
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Давам и тя много я харесва.Е,не всеки ден,ама като се сетя-купувам.

# 6
  • Мнения: 397
Не давам, прекалено калорична ми се струва. Притесняват ме и изкуствените подсладители(както ти е писала и друга мама).

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Не давам, поради причините изброени от останалите майки.Не бъди толкова мекушава като те гледа тъжно,ще го научиш така и скоро на безалкохолно ще минете Wink

# 8
  • Мнения: 967
Давам много рядко и по малко. За първи път дадох след навършена 1год и3мес.

# 9
  • Мнения: 8 505
Не,не давам.Бозата е последното нещо,за което бих се сетила-не за друго,а защото не я обичам изобщо.Но баща и може и да и даде някога,той пие боза.

# 10
  • София
  • Мнения: 15 198
Не. Всеки ден минавам покрай щанд с боза в магазина, но изобщо не я поглеждам, камо ли да я купя. В къщи не пием, така че и Иво надали ще я пробва скоро.

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
На щерката да. Беликим надебелее Wink

На мен и на синчето не ни полага... Toilet

Майка ми май знае да прави домашна боза  Rolling Eyes. Пусни питане в Готварския и може да дадат рецепта мамите-кулинарки.

Така, че да може и Фил да си пийва, без да се притесняваш Peace

# 12
  • Мнения: 2 040
Не и давам, защото не обича ... Давала съм й да пробва, но плюе ..  Laughing
Аз пък за сметка на това, много я обичам  Embarassed
И вместо детето да я пие за да понапълни дрехите си, аз я пия дето трябва да ги разширявам ... абе то не е една беля ...  Laughing Laughing Laughing

# 13
  • Мнения: X
Давала съм и да опита, когато се е случило да има вкъщи - не е често, така че не ме притеснява!

Аз съм на принципа, че детето трябва да опита от всичко, защото забранения плод е най-сладък и когато утре тръгне на училище и няма кой да следи какво кога яде, ако толкова е искал боза, а ти си го ограничавала поради някаква причина - ще се налива до припадък с нея.

Когато аз бях малкаимаше неща, които харесвах, но не ми правеха - сега само това си правя, това си ям. Така, че всичко с мярка....

# 14
  • Мнения: 4 392
Аз не давам, въпросът има много страни  Confused
Аз и мъжът ми много лесно напълняваме, предполагам, че и при София ще е наследствено, но при мен идва от начина на хранене в детството, задължително манджата с хляб, разни сладки неща, малко плодове, баничка с боза ...
Затова се опитвам да развия вкуса й в друга насока, хранителните навици се определят сега, не знам дали ще успея, но съм длъжна да опитам, за да й е по-лесно като порасне  Confused
1. Peace


2. И аз се сетих пьрво за ферментацията
 Wink

Общи условия

Активация на акаунт