Занималня в училище

  • 1 142
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 258
Здравейте.
Предстои ни записване на училище.Досега съм чувала много лоши отзиви за занималните.Аз си мислех,че това е място,където децата трябва да се упражняват под формата на игри и дискусии под контрола на учител.
Обаче чувам,че там децата са оставени просто в една стая,където присъства учител,който следи все пак поне да не се избият.
Знаете ли нещо повече по този въпрос.
Има ли някъде стандартизирани правила как трябва да протичат заниманията?

# 1
  • София
  • Мнения: 488
В общи линии обядват,излизат, учат, играят, гледат видео - важното е, че децата не са сами у дома, а има кой да ги наглежда.

# 2
Това, което сте чували за занималните /полу интернатни групи/ е доста вярно. Има учители /възпитатели/ обаче, които си гледат съвестно работата. Обичат децата и се грижат за тях...
Ако в училището, което сте си избрали ви предложат детето да посещава ПИГ ви съветвам да проучите възпитателя, който е предвидено да се занимава с групата на първолаците /в случая/. Вижте що за човек е, какъв професионалист е, харесват ли го децата /ако ДА защо и ако НЕ защо/.
Предпочитам синът ми да седи следобяд сам в къщи /работя на близо/, защото към това, което ни се предложи отметнах повече минуси...

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...Обаче чувам,че там децата са оставени просто в една стая,където присъства учител,който следи все пак поне да не се избият....


Точно това си е живата истина. Видяла съм го с очите си. Дори не ме питат за кое дете идвам и каква съм му (щото понякога прибирам съседчето).

# 4
  • Мнения: 3 479
Много зависи от училището, в което учи детето. Например в 134 училище, където учи синът ми почти целите класове до 4кл посещават занималнята. Всеки клас си има отделна учителка за занималня и обучението и подготовката се правят в синхрон с госпожата, която се води класна. По време на занималнята се пишат абсолюютно всички домашни освен по езиците. За вкъщи рядко остава нещо, освен ако детето работи бавно. Госпожата от занималнята в случая е наравно ангажирана с класната относно обучението и дисциплината в училище и децата просто я имат за втора класна.

# 5
  • Мнения: 45
в повечето училища има и частни занимални за 60-70 лв. на месец и г-жата има грижата да ги води на обяд и после да ги занимава някъде до към 18ч. и децата са спокойни и родителите също.

# 6
Здравейте на всички, аз също живо се интересувам от темата, въпреки, че синът ми ще ходи на училище след 2 години, има ли частни занимални в училищата в Младост или поне нещо наблизо или пък училище с добра занималня?

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Здравейте на всички, аз също живо се интересувам от темата, въпреки, че синът ми ще ходи на училище след 2 години, има ли частни занимални в училищата в Младост или поне нещо наблизо или пък училище с добра занималня?

има.
регни се и ще ти кажа на ЛС. Иначе си е жива Реклама Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 3 108
Здравейте.
Предстои ни записване на училище.Досега съм чувала много лоши отзиви за занималните.Аз си мислех,че това е място,където децата трябва да се упражняват под формата на игри и дискусии под контрола на учител.
Обаче чувам,че там децата са оставени просто в една стая,където присъства учител,който следи все пак поне да не се избият.
Знаете ли нещо повече по този въпрос.
Има ли някъде стандартизирани правила как трябва да протичат заниманията?

Сигурна съм, че в много училища има добри занимални. Причислявам и нашата към тях (39-то СОУ). Занималнята е безплатна, децата са само от паралелките на първи клас и докато ги вземат родителите им, се занимават само с домашните и допълнителни упражнения, които им дава учителката. Понякога, ако са приключили бързо с домашните, учителката им чете от някоя детска книга ( така прочетоха "Д-р Дулитъл"). През пролетта ще излизат да играят навън на обяд. Синът ми си пише всички домашни там, за вкъщи не му остава нищо, с много малки изключения. Аз съм много доволна и със сигурност следващата учебна година ще посещава занималнята на втори клас. Така че, преди да се насочиш към частните занимални, бих те посъветвала да събереш повече информация за занималнята на училището, където смяташ да запишеш детето си.

Общи условия

Активация на акаунт