Преванар-къде в Бг?

  • 2 959
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 86
Ами това ми е питането? Някои успял ли е да намери или поръча Преванар (Превнар) в България? Ако да-къде и как?  Ако не има ли мами,които са го внесли от чужбина и как са го съхранявали? Багодаря предварително.  bouquet

# 1
  • Мнения: 7 640
какво е това?

# 2
# 3
  • Мнения: 687
Ами по всяка вероятност няма да намериш.
Това е отговорът, който получих от Изпълнителна агенция по лекаствата на запитване за ваксината:
Цитат
V otgovor na vaprosa Vi uvedomjavam, che vaksinata prevenar ne e zabranena v stranata, a nejnoto razreshenie za uptreba e prekrateno sas zapoved na direktora na IAL prez January 2005 po jelanie na firmata. Poradi tova ne mojete da ja namerite v stranata.
 
S uvajenie,
 
Poly Popova
До колкото разбрах може да се купи от Гърция, но ние се отказахме от този вариант.

ПС Става въпрос за фирмата представител на Уаят за България. По тяхно желание е прекратено разрешението.

# 4
  • Мнения: 86
Първо за въпроса-Преванар е 7-валентна ваксина срещу пневмококи, които причиняват ангини, сепсис, менингити, отити. Широко използвана и препоръчвана в чужбина.
Второ, благодаря за отговора. Много ми е чудно защо самата фирма отказва да я внася. newsm78

# 5
  • Мнения: 687
Второ, благодаря за отговора. Много ми е чудно защо самата фирма отказва да я внася. newsm78
Това и аз не мога да ти кажа. Всъщност като звъннах на въпросната фирма ми казаха, че ваксината е забранена в България. Аз затова и попитах в агенцията. Ако наистина те интересува може да ги питаш и ти: Трейдконсулт - 9554457, 9555748, 9555631, 9158060. Това са им телефоните, но не вярвам да ти кажат нещо различно  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 8 585
@vania_ip
"...че ваксината е забранена в България."-най-големият гаф, ако това е вярно. Вече е в изпитание 9 валентната ваксина...
А иначе е много скъпа и представяте ли си тези образи от НЗОК как ще я заплащат ("реимбурсират").
Ако става въпрос за закупуване, може да я пренесете в хладилна чанта и да я закупите от първата аптека на гръцка територия. Не е редно, но щом като си имаме работа с пълни профани...

# 7
  • Мнения: 1 072
Birdie, понеже знаеш как са тия неща, какво са това валенциите при ваксините? Аз разпитах за Преванар-а тук и ми казаха за малкия 7-валентна, а за големия 23-валентна. Какво значи това?
Мерси предварително, ако знаеш нещо.
Поздрави, Сара

# 8
  • Мнения: 8 585
"Валенцийте" са броят патогенни щамове покривани от ваксината. Или броят различни болести, покривани от ваксината, ако се касае за Пента или Хекса ваксините.
Комбинираната нова Превенар е 7 валентна-покрива 7 щамове на Стрептокока.
Старата полизахаридна "покрива" 23 щама. Но можете вместо нея да изберете новата полизахаридна за деца над 2 годишна възраст.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 971
Няма смисъл да се опитваш, аз проверих във всички фирми, които внасят ваксини, в БГ няма откъде да закупиш тази ваксина, забранена е не самата ваксина, а фирмата производител не може да получи разрешение да я внася. От Аventis ми казаха, че те имат заместител на Превенар  - Пневмо 23, но Birdie в друга тема не препоръчва тази ваксина и аз се отказах от нея. Ако откриеш нещо - пиши.

# 10
  • Мнения: 8 585
Пневмо 23 НЕ Е заместител на Превенар-а. Полизахаридната 23 щамова ваксина НЕ Е подходяща за деца под 2 възраст, защото просто не е ефективна. Само фирмата Wyeth произвежда Превенар. Другите понеже не произвеждат, се опитват да "пробутват" "заместители". Внимание!

# 11
  • Мнения: 86
Birdie говорих с педито си и тя каза, че е добре да сложим Преванар,но се притеснява от пренасянето и. А мъжа ми ще пътува до Унгария-дали ще е лесна за откриване там. И нещо друго моят бръмбар е на годинка, което доколкото знам означава 2 дози-та мисълта ми е всяка доза ли е по 70-80 евро? И какво ще ми кажеш за ваксиниране на 2 годинки. Thank`s!

# 12
  • Мнения: 86
Само да поясня, че Пепи ще тръгва на ясла на година и половина, живот и здраве, и затова толкова държа да я сложим преди това. На 2 годинки да не стане късно?

# 13
  • Мнения: 8 585
След 23 месечна възраст нужната Ви доза Превенар е една.
Слага се рутинно до 5-6 годишна възраст.
Всичко е въпрос на това, от коя възраст детето ще е защитено.

Последна редакция: сб, 18 фев 2006, 12:01 от Birdie

# 14
  • Мнения: 2 332
Пневмо 23 НЕ Е заместител на Превенар-а. Полизахаридната 23 щамова ваксина НЕ Е подходяща за деца под 2 възраст, защото просто не е ефективна. Само фирмата Wyeth произвежда Превенар. Другите понеже не произвеждат, се опитват да "пробутват" "заместители". Внимание!
Birdie, тъй като ми е малко съмнително дали ще можем от чужбина да се снабдим с Прев(е)нар, искам да те попитам удачно ли е да поставим Пневмо 23 за възраст 4г. и почти 6м.? Много започнах да се замислям за пневмококова ваксина, особено след последното откритие на пневмококи и лечението им с Клацид.

Общи условия

Активация на акаунт