Пак за прибиранията до България

  • 549
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 138
Замислила съм бързо гостуване в България за мен и бебка (татито ни няма отпуска точно сега, а пък тръгна ли на работа аз ще съм без отпуска) и хем уж се радвам, хем са ме налетели едни мисли и притеснения. И някак не мога да измисля защо пък толкова да си ходя.
Ще се видя с наште - ние и сега се чуваме предоволно, а и Септември ще ни погостуват за година.
Ще покажа бебка на родата (основно на съпружеската) - те пък като че ли живеят само с мисълта да я видят  Confused Не, че не и се радват и не биха искали да я видят, по-скоро си мисля дали мерака за показване не е у нас. Един вид, като с показването на снимки. Отидеш на гости, домакините ти запоказват снимки, първите няколко са ти интересни, после умреш от скука, докато те не си разгледат и последния албум.
Ще се видя с приятелите – да, ама след 4-ри години, в които почти не поддържаме контакти ще ни бъде ли изобщо интересно да сме заедно? А, и аз ще съм на почивка, но за тях ще си е тяхното ежедневие, с работата и другите им ежедневни ангажименти.
Ще мога да излизам без бебка – то аз толкова отдавна съм нон стоп с нея, че вече и не помня как се забавлявах едно време, като я нямаше.

И в допълнение, ще похарча луди пари, ще уморя детето от летене и висене по летищата (пътя от тук до там – 3 дена път с камили) и ще и сменя тотално климата  Sad

Вас мъчили ли са Ви такива мисли? Как са минавали гостуванията ви в България?

# 1
  • Мнения: 508
Ина ,това мислиш ти,но сигурна ли си за другата страна-роднини,приятели..........Аз също не съм първа приятелка със близките на съпругът ми,но знам 4е те се радват на децата.За приятелите мога да кажа само ,4е те са си там, в Б-я и ме чакат.Сега нямам много време да пиша,понеже чакам таксито всеки момент.Днеска ми е операцията на крака.С нетърпение чакам да се възстановя след нея ,и до 3 седмици да сме вече в БГ.И аз съм от 4 години в странство.От две год. и 2 месеца не съм си ходила,но давам мило и драго да зърна близките си.Така,че на въпроса ти-Не,не ме вълнуват такива мисли.

# 2
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
мен винаги ме спохождат такива мисли като реша да си ходя, но ако се водя от тях никога няма да се прибера.
във България си "зареждам батериите" и колкото и проблеми да ми се трупват винаги имам и ще има нужда да се прибирам поне за месец.

# 3
  • Мнения: 3 098
Ина,не се тормози излишно с такива мисли.  bouquet
Ако имаш желание,иди си,а тези неЩа се нагласят от само себе си Grinning
За пътя_добре,дълъг,уморителен е.Но пък ако си спокойна,вси4ко минава добре.
За показването_ами близките ти хора,които наистина имат желание,Ще дойдат да видят детето.Няма нужда ти да ходиш при тях и да мислиш,4е им се натрапваш. PeaceЩе видиш,4е това им доставя огромно удоволствие и няма да имат насиЩане. Mr. Green
Приятелите_моите приятели например,пове4ето са в 4ужбина,но с тези,които останаха там си прекарахме страхотно. PeaceИ на мен и на тях беше интересен живота на другия,как се справяме,за какво се борим.Не се по4увствах излишна и нямаЩа какво да говоря,напротив.
Климата ве4е е проблем,за теб не,но за детето Tired ,но и това се овладява.Пари се хар4ат,няма как,все пак много неЩа Ще ти се иска да правиш,да ходиш и т.н.
А за забавленията без де4ко Party,първата година ми беше лесно,беше малка,нямаше проблеми.Мин.година като си ходихме,имаше 2 седмици адаптиране,но след това свикна и можех да ходя където си пожелая. PeaceВярно,мислех си за нея(толкова съм свикнала),но пък и аз съм 4овек и имам нужда от отмора.
И последно_ходенето ми до България ме 'зарежда',отпо4ивам,релаксирам и се връЩам тук преродена.
Желая ти приятно прекарване там и положителни емоции  bouquet

# 4
  • Мнения: 945
И аz бях zапланирала едно прибиране преz март и точно като теб имах такива съмнения. По стечение на обстоятелствата трябваша да иzляzа zа 3 седмици в "принудителен" отпуск. И да си приzная с ръка на сърцето, когато шефката ме попита ти не искаш ли да вzемеш отпуската преz лятото, а не преz март, с удоволствие каzах "да".

 Embarassed Embarassed Embarassed

# 5
  • Мнения: 1 370
Недей да си пълниш главата с негативни мисли, защото ако тръгнеш наистина пътуването ти ще се превърне в кошмар. Радвай се, че можеш да си отидеш, да се разнообразиш от ежедневието ти, да зарадваш тези които ви очакват с нетърпение.
Пожелавам ти, едно изпълнено с положителни емоции пътуване до нашата родина  bouquet

# 6
  • Мнения: 2 959
Инче, не се терзай с тези черни мисли. Ако си решила наистина да си отидеш, ще го направиш и всичко ще бъде наред. Аз ти завиждам за този шанс които имаш. Използвай го, защото следващият може да е след дълго време.
Успех каквото и да решиш. И... повече усмивки.

# 7
  • Мнения: 4 629
Ина, ако толкова ти е неприятно да си ходиш до България тогава недей. Едва ли някой те кара на сила. Аз,ако бях на твое място и сравнявах срещите с роднини с досадно разглеждане на снимки, ако нямах приятели, с които да искам да се срещна, с които нямам общи неща - то и аз не бих искала да си ходя.

# 8
  • Мнения: 3 491
Ина, да, познати са ми тези смесени чувства на хем сърби, хем боли. Но според мене не знаеш как ще е, докато не отидеш. Ние не сме се прибирали също от 4 години, последният път като бяхме, с родителите на съпруга ми срещата беше катастрофална, с родителите ми и приятелите -зашеметяващо сърдечна! Обаче какво ще правя, ако остана тук ...  newsm78 Досега все нямаше време за 2-3 седмици в България и сме скърпвали положението с разни местни екскурзии, къде повече, къде по-малко екзотични, но по някакъв начин еднакви. Така че в момента този вариант не ме изкушава, наистина се надявам да можем да летим до България това лято. А с комплексите според мене човек най-добре се бори като ги гледа право в очите, т.е. че как ще си избия комплекса от "струва ли си - не струва ли си" да отида в България, ако не се грабна и не отида? В противен случай рискувам този комплекс да се задълбава още повече, а това не ме прави особено щастлива.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт