Кога се прави теста за упойка и изследванията?

  • 616
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 103
Кога се прави теста за упойки преди секцио?и прави ли се изобщо?
На вас правиха ли Ви?
А кога се прават изследванията, който се вписват в картона, който трябва да си носим при постъпване в болницата за раждане?

# 1
  • Мнения: 739
мисля, че във всяка болница е индивидуално. Добре е да се направи тест за упойка, защото винаги би могла да се наложи, дори при нормално раждане -> спешно секцио. Родих в б-ца Лозенец, държат там да се направят важните изследвания, 8 и 9 м.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 907
Доколкото знам няма определен срок, в който трябва да се направи тестването за алергии към упойките, но трябва да имаш предвид, че има няколко месеца давност (май бяха 6  newsm78 ). Аз лично го направих в 37г.с. А по въпроса за изследванията - вписват се последните, направени преди да ти издадат обменната карта. Моите бяха от няколко дни преди това. А между другото при мен са вписани и всички по - стари резулати от изследванията, които са ми пускали.

# 3
  • Мнения: 46 508
На мен ми ги правиха в началото на 9-ти месец- и теста за упойките и вички изследвания.

# 4
  • Мнения: 7 186
И аз като влязох в 9- тия се обзаведох с необходимите изследвания и тестуване за упойките.

# 5
  • Мнения: 64
На мене още не са ми назначили, а четох че в болницата са необходими изследвания направени най-рано 30 дни преди термина.

# 6
  • Мнения: 5 103
Значи като вляза в 9 тия трябва да са готови?

# 7
  • Мнения: 5 288
Като влязох в 9-ти месец, бяха направени тестове за упойки (раждах нормално, но с епидурална). А изследвания от цялата бременност бяха в картона.   bouquet

# 8
  • Мнения: 3 089
тестът за упойки важи 6 месеца от датата на изследването. аз моя го направих в 7-я месец - да съм подготвена. както уж нямам видими алергии, така се оказа, че всъщност имам някаква непоносимост към почти всички медикаменти в списъка - включително към аналгин. изненадах се.

# 9
  • Мнения: 87
тест за упойка можеш да си направиш по всяко време,стига да е преди самото раждане естествено.Аз съм 39 гест. седмица и си го направих преди 2 дни,резултатите са готови за 1 час.Това беше в шейново,струва 30 лв.

# 10
  • Мнения: 2 220
Изследванията се правят 45 дни преди термина, когато се дава и обменната карта за болницата. Тест за упойка не ми е правен.

# 11
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Теста за упойка не се ли прави с направление и да се поема от здравната каса?

Общи условия

Активация на акаунт