Въпрос до късно захранилите

  • 1 012
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 472
Въпросът ми се състои в това, как децата захранени поне след 4,5 м приеха твърдите храни? Вчера една позната се опита да ме убеди, че свиквали много трудно с пюретата, след като до тогава са били само на мляко. При моите даца няма такова нещо (всъщност се наблюдава точно обратното) и затова реших да попитам как е при дргите по- късно захранени дечица.

Пускам темата тук, защото се отнася както за кърмени, така и за бебета хранени с АМ.

# 1
  • Мнения: 10 758
Дъщеря ми се опитах да я захраня към 3-4 месец.До 6-7 месец беше кошмар.Изобщо не искаше да яде от лъжица и всичко разреждах с мляко и й го давах от шише.
Със сина нямах този проблем, защото го захраних след 6-тия месец.До тогава беше само на мляко.Дори и сок не съм му давала.От самото начало почна да си яде, все едно цял живот е ял само с лъжица.Нямах проблеми и с храната с по-големи парчета.Много кратко време съм му пасирала храна.
Незнам от къде твойта позната прави тези изводи?

# 2
  • Мнения: 46 437
Това е мит, който редовно се използва за убеждаване от тези, които поддържат ранното захранване  Simple Smile
Аз опитах към 4-ти месец, но й изтичаше от устата и реално прояде след 5-ти.
Единствения проблем, който не знам дали въобще е проблем, че 2 пъти повърна в 8-ми месец месното пюре, спрях да го давам и опитах пак в 9-ти, хареса й и това беше.
Малко след година премина на обща храна.
Яде абсолютно всичко с голям апетит, без подслаждане.

# 3
  • Мнения: 5 790
Вики е захранена след навършени 6 месеца. Не съм имала никакъв проблем с яденето, освен това, че не пожела /и до ден днешен не яде/ купени зеленчукови и месни пюрета. Трябва да е сготвено вкъщи. Иначе сега си яде хляб, кашкавал, месо и каквото успее да достигне от масата и е позволено да се яде. Не мисля, че е свикнала трудно.

# 4
  • София
  • Мнения: 11 658
Синът ми е захранен на 4 месеца,дори и по-рано.За дъщеря ми педито нямаше нищо против по-късното захранване,но ме предупреди,че можело да се получи този ефект.А тя е захранена на 5.5 месеца.И той наистина се получи през първите 4-5 дни.Аз се опитвах да я храня в шезлонг,но не и не!Стискаше устни и това е.Е стриста зора изяждаше съответното количество.А става въпрос за няколко лъжички,не за цяло бурканче!В момента,в който я взех в скута си да я храня,проблема изчезна.И до ден днешен предпочита да яде в мен,отколкото в столчето!

# 5
  • Мнения: 1 107
Захраних Филип малко преди шестия месец, защото вече даваше зор  Mr. Green, прие много добре твърдата храна, още от началото яде с голям кеф, не сме имали проблеми, освен лек запек през първите дни  Sunglasses

# 6
  • Мнения: 313
Захраних Лора на 5,5м. Имаше дни, в които хапваше повече, а в други само 2-3 лъжички. Не съм настоявала, през първата година млякото е основната храна и детето само опитва различните вкусове.

# 7
  • София
  • Мнения: 529
Захраних я на 5 и 10 дни - определено вече проявяваше интерес към нашата храна.
Все още се кърми и количеството което изяжда след това е макс. 80-90 гр, но се яде с кеф.  Laughing
Нямахме проблем нито с "твърдата" храна, нито с лъжицата

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 446
Моите ги захраних, когато станаха на 5 месеца. До тогава бяха само на кърма. Започнах с по 2-3 лъжички първия и втория ден. Още на третия ден изядоха към 60гр . Сега си хапват по около 180-200гр пюре на обяд и около 150гр каша следобяд. Не са ми отказвали до сега нищо. С лъжичката бързо свикнаха. Още на 3-4 ден спряха да избутват храната с език.
Явно всичко си е до дете. А моите са си ящнички за сега Heart Eyes

# 9
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Въпросът ми се състои в това, как децата захранени поне след 4,5 м приеха твърдите храни? Вчера една позната се опита да ме убеди, че свиквали много трудно с пюретата, след като до тогава са били само на мляко. При моите даца няма такова нещо (всъщност се наблюдава точно обратното) и затова реших да попитам как е при дргите по- късно захранени дечица.

Пускам темата тук, защото се отнася както за кърмени, така и за бебета хранени с АМ.

Няма такова нещо и при нас, прие си я твърдата храна от раз, дори по едно време не искаше никакво мляко, а само пюрета Wink
Аз захраних в средата на 5 месец

# 10
  • Мнения: 432
Захраних Ирина на 5.5 месеца. Отна4ало та досега си яде със страшен апетит и то доста прили4но-без да се мацаме като прасенца и да се гоним с лъжицата.Simple Smile))))))))))). Вкъщи вси4ки ме бъзикат, 4е е така защото на детето "тоз цвик дет го су4еше досега" му е бил втръснал.Simple Smile)))))))))))))))))))))

# 11
  • Мнения: 1 393
Ох,мойте и двете са злояди и е кошмар  SickИ двамата ги почнах след 6-ия месец,но е трудно.Сега сина ми само като види лъжицата и реве  hahahaА аз го чакам да прегладнее и тогово му давам пюре,иначе бута лъжицата и не иска.

# 12
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 148
Големият ми син е захранен по бг-схемата - не съм имала проблеми с яденето с лъжица. Малкият е захранен на 5,5 месеца - като си види купичката и лъжицата, ще хвръкне от радост. Всичко си е до детето Sunglasses

# 13
  • Мнения: 4 915
Захраних на 6 месеца без няколко дни.
Папкаше като доброто прасенце до 9тия месец, когато прояви капризи към плодовете.  Blush

Според мен няма нищо по-добро майката да се води по детето и готовността му за захранване. Има си и описани признаци кога настъпва това време - бебето седи седнало, поникват или са поникнали зъбки, проявява интерес към храната на възрастните, изчезнал е рефлексът да се избутва с език храната от устата...

# 14
  • Мнения: 8 769
Моето дете нямаше проблеми с естеството на храната (много я хареса даже), а по-скоро имаше претенции, че му се дава с лъжичка, и че не тече непрекъснато, както от биберона. Това бе единствената трудност. Все пак, 5-6 месеца беше се хранил от канелката, а изведнъж му се наложи да смени оборотите... Grinning
Не мисля, че е логично да има проблем с приема на твърдата храна. Та нали това става постепенно, и освен това в началото пюрето не е гъсто като за възрастни хора... Grinning

Общи условия

Активация на акаунт