Въпросче за цвета на очите на бебо

  • 2 293
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 239
Просто от любопитство питам...Бебо е на 3 месеца и половина, роди се със сиви очи, сега са тъмно сиво зелени.На АМ е от раждането.Дали са се оформили вече?Аз съм с тъмно кафеви, татито е със сиво-зелени, но доста по светли от тези на малчо.Дали очичките му могат да изсветлеят или задължително потъмняват с времето?

# 1
  • Мнения: 1 393
Незнам,но мойте и двата броя се родиха със сини очи.На сина ми са му по-тъмни от на каката,но и двамата си останаха със сини очи

# 2
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Моят син се роди със сиво-сини очи, но за съжаление се промениха и към 5-6 месец окончателно станаха кафяви.
Аз съм с кафяви очи, а мъжит ми е със сини.

# 3
  • Мнения: 1 427
Йоана се роди със сини очи,такива и останаха,само нюанса сега е по-различен.Аз съм със сини, татито с кафеви Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 031
Сина ми се роди със сиви очи, но лека-полека се промениха и в момента са пъстри, като на нас двамата с таткото.

# 5
  • Мнения: 2 768
Пълна мистерия!!! Shocked Аз съм със светли очи (както и целия ни род) и се надявах малката да вземе моя цвят, но ... уви! Таткото не ми даде никакъв шанс!
Виж тук и тук Confused

# 6
  • Мнения: 81
моят син се роди със сини очи и такива си останаха.

# 7
Моят син се роди със сиво-сини очи, но за съжаление се промениха и към 5-6 месец окончателно станаха кафяви.
Аз съм с кафяви очи, а мъжит ми е със сини.

Моят син се роди също със сиво-сини очички, но се промениха към 6-ти месец и сега са пъстро-кафеви. Иначе аз съм със светло-кафеви, а таткото с много сини.
Но в гените на децата влизат и тези на баби, дядовци, така че не може да се прецени само по цвета на майката и таткото какви ще са на децата. Могат от двама родители с пъстро-зелени очи да се появят отрочета с кафеви очички Simple Smile

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И моята бебка се роди със сиво сини и все още е с такива,но нямаме в рода такъв цвят,така че очаквам да се променят.

# 9
  • Мнения: 136
Светлите деца се раждат със сиви очи. Окончателния цвят се избистря между 3 и 6 месец. На моята дъщеря изсветляха очите - станаха сини като моите.

# 10
  • София
  • Мнения: 276
Синът ми се роди със сини очи и си останаха такива. Аз и баща му сме с кафяви очи, но и на двамани бабите са били синеоки.

# 11
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Георги се роди със сиво-сини очи (типично бебешки) сега са сиво-синьо-зелени.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 271
...Дали очичките му могат да изсветлеят или задължително потъмняват с времето?
Няма нищо задължително при цвета на очите. Може да изсветлеят, но може и да потъмнеят. Някои казват, че до 40-ия ден се променят очите, други казват, че докато се кърми детето са му едни, а като се отбие стават други...
При моя син, както се роди, така си остана и до сега. Не вярвам от тук на татък да му се промени цвета.

# 13
  • Мнения: 3 447
Кико се роди с тъмносиви, в момента са сиво-кафяви. Още се кърмим, ако това има значение. Но явно няма да му станат зелени, както тайно се надявах Cry

# 14
  • Мнения: 2 271
Вероника се роди със сиво-сини очи.Сега се променят към сиво-кафяви-макар,че кърмя.Моите очи са пъстро зелени,а на мъжа -светло кафяви.Най-вероятно ще са и като неговите.

Общи условия

Активация на акаунт