Какво ще кажете за обиколниците за креватче?

  • 6 274
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 395
Rolling EyesКакво ще кажете за обиколниците за креватче? Мойта щерка се върти непрекъснато и понякога си удря главата от решетките на креватчето. Още сме малки , а не ми се мисли като започне да се изправя. Аз искам да взема обиколник, но таткото казва, че няма да вижда какво става "навън"и ще крещи/ние сме много любопитни/. Дайте съвет, за да не купувам излишни неща, защото и без това сме се затрупали с вещи, които сигурно никога няма да използваме.

Последна редакция: пт, 17 фев 2006, 12:03 от Godzilla

# 1
  • София
  • Мнения: 2 181
Ми ние имаме обиколник.Сложили сме го да не се удря в таблите и точно за да не може да вижда.Защото иначе не искаше да заспва от любопитство.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 271
Ние си купихме обиколка за креватчето, но не съм сложила на решетката. Вярно, удрял си е главата, но не чак толкова силно и често, че да има нужда и от обиколка там. Сложила съм парчето, което остава от решетката, на ръба на задната табла, за да не си удари там главата.
На тази снимка се вижда горе-долу за какво говоря.
Но иначе си има нужда от обиколка.

# 3
  • София
  • Мнения: 747
Нашите обиколници са  от три части, от страната, която е към стаята няма нищо и детето вижда всичко. Е не сме намалили риска да се удря 100%, но все пак е нещо.

Ако искаш- виж:
http://www.sabev.net/george/images/167.jpg

# 4
  • Мнения: 2 271
Ние ползваме още от изписването.Много са удобни и практични.Имам 2 и ги сменям.Много се радва на картинките -пипа ги и им говори нещо!Не се удря,макар да се движи от единия до другия край на леглото.
Заслужава си.

# 5
  • Мнения: 4 406
на мен ми се наложи да ушия специални обиколници, след като се научи да се изправя в леглото- започна да си чеше венците на ръбовете на таблите и с цел да не се нарани или да си изгризе леглото, направих обиколниците като калъфи
според мен има нужда от обиколници- с тях леглото става по- уютно за бебчето

# 6
  • Мнения: 4 668
Моят син е толкова бесен , че ако нямаше обиколници , досега да си е счупил главата . Даже отскоро и те не помагат , така че съм подпъхнала и юрганчета , за да омекотяват още повече . То си зависи и от детето , но мисля че трябва да има такова нещо . А преди да започне да се изправя , много се радваше на картинките , както ти е казала и petia47 .

# 7
  • Мнения: 395
Благодаря на всички за отговорите. Даите идея от къде да купя още днес. Живея в Люлин.

# 8
  • Мнения: 1 181
ние имаме обеколник, но не сме го ползвали. Няколко пъти правих безуспешни опити да го сложа, но дребния го развързва, маха го и се завива с него. Това вече като беше достатъчно голям за да се изправя.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 901
Ние ползвахме обиколник на цяяялото легло още от раждането. В началото бебето не се движи толкова и няма близка среща от болезнен вид с крайщата на леглото, но обиколниците вършат и друга работа - пазят завет. Когато обаче дъщеря ми попорастна малко и взе да се изправя, смъкнахме нивото на леглото долу и тя изведнъж истеряса и отказваше да си спи в креватчето. Всичко се оправи, когато махнах обиколника откъм решетката (на тази дето е към стаята а не към стената. Та сега, не стига че е на течение в сравнение с преди, ами и на по-ниско, което според мен е по-хладно. Другите от време на време си ги развързва сама, но оправям след нея.

Никъде не казваш колко голямо е детето, защото може и да ви е късно за обиколник?!?

# 10
  • Мнения: 5 183
Ние ползваме още от изписването.Много са удобни и практични.Имам 2 и ги сменям.Много се радва на картинките -пипа ги и им говори нещо!Не се удря,макар да се движи от единия до другия край на леглото.
Заслужава си.

И ние така

# 11
  • Мнения: 271
ние имаме.много съм доволна.до главата съм го превила.за да гледа-една пръ4ка се вижда,но това не е проблем

# 12
Аз ползвам обиколници и мисля че са практични и полезни. Особено ако леглото е от всички страни с решетки - изолира се от течение, от погледи ... а и е лесно да се вържат връзките на обиколника за решетките.
Аз имам креватче само с предна решетка, а останалото е с таблички. НА всички таблички имам обиколници, само на решетката нямам, за да може беб да гледа и да може да се хваща за тях. Всъщност, хващайки се за решетките,  се научи да се изправя и сяда в леглото. А цветният обиколник му създава настроение като гледа хубавите картинки. Казват, а и аз съм на мнение, че коклото по-шаренко е обкръжението на детето, толкова повече се стимулират сетивата и мозъка му.
И не на последно място - наистина съм съгласна с мамите, които казват че с обиколниците се обезопасява легълцето. Защото маймунките много често си удрят главичките.

# 13
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Ние не сме взимали обиколници
Моят син също се халосва отвреме-навреме в решетките, защото той е мнооого шавлив нощно време, затова слагам възглавници от едната страна.
от другата страна сме махнали решетката и сме залепили неговот легло към нашето и не ми се налага да слагам каквото и да било.

# 14
  • Мнения: 5 391
И аз съм За обиколниците и мисля да ползвам Peace

Общи условия

Активация на акаунт