Grand mal припадъци с малки припадъци petit mal

  • 4 137
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте мили майки. На синът ми скоро откриха Grand mal припадъци с малки припадъци petit mal. Той е на 8 г. Започна да мига често с очите преди около 2 месеца. Направиха му ЕЕГ и установиха наличие на такъв вид припадъци. Може ли някой да ми даде повече информация за тази диагноза. Аз доста се рових в нета, но нищо по-специфично неможах да открия, освен, че лечението се покрива от здравната каса. Мен ме интересува най-вече симптоматиката, лечимостта и най-вече причините за възникването при положение, че преди това не е имал абсолютно никакви проблеми.

# 1
# 2
  • София
  • Мнения: 4 273
Няма диагноза припадъци. Припадъците са симптоми на заболяване, в случая - епилепсия. Трябва да се обърнете към детски невролог, който да назначи лечение. Много често епилепсията се води с неустановен генезис, т.е. произход. При редовно вземане на лекарства и редовно - на всеки 6 мес.- правене на ЕЕГ може лекарят да прецени да се спрат лекарствата. Но по принцип лечението продължава с години, а понякога се налага поддържаща терапия за цял живот. Все пак не се плаши. Сега най-важното е да открият подходящо лекарство за детето, за да не се повторят припадъците и да спазва строг режим. Успех!

# 3
Благодаря ти, но ние го водихме на детски невролог и той постави тази диагноза. Изписа терапия с Депакин хроно в продължение на 2 години. Много съм притеснена, защото едновременно с приема трябва да следиме и черния дроб, т.е. странични ефекти. Освен това нямало гаранция, че ще се излекува на 100 %. В 70 % от случаите се повлиявали добре от тази терапия. Притеснява ме и факта, че той освен учестеното мигане и няколко леки прилошавания от нищо друго не се оплаква. А за епилепсията съм чела съвсем други неща.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 273
Има различни видове епилепсия. Това, което казваш за примигването, ми напомня petit mal, т.е. малък припадък. Но ако детето не взема Депакин, няколко такива последователни малки пипадъка, могат да доведат до голям. Най-добре след като известно време взема Депакин да му се направи изследване за концентрацията на Депакина в кръвта и ако е голяма, дозата ще се намали. Но въпреки страничните ефекти, които има лекарството, не спирайте самоволно лечението! Може после месеци и дори години да няма нищо и изведнъж да се случи. Нека всичко е под лекарски контрол. А щом епилепсията е открита в детска възраст, голяма е вероятността за излекуване.

# 5
Lea, благодаря ти за успокоението, което ми вдъхваш и за куража в този труден за мен момент. Наистина бях изправена пред дилемата дали да започна това лечение или да изчакам. Неврологът, който го наблюдава е на същото мнение, като твоето. Просто на мен не ми се искаше да вярвам, че това се случва точно на мойто дете и съм доста притеснена, като всяка майка.

Общи условия

Активация на акаунт