На Флексотид и пак с бронхит!

  • 6 459
  • 49
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 724
Синът ми вече 3 месеца е на Флекситид по препоръка на детски пулмолог - 2 втръсквания вечр и 2 сутрин, от 50 мкгр.
След хрема, продължила почти 16 дена, внезапно пак направи обструктивен бронхит.
Изумена съм, нали Флексодида се дава именно за да се подтиснат нови обструкции. Не знам какво да правя, защо не се повлиява от най-силното и съвсем небезопасно лекрство за астми!Какъв е смисъла да го тровя с тоя отвариттелен кортекостероид ако пак ще прави бронхити?
Имате ли опит?
Отчаяна съм.

# 1
  • Мнения: 5 525
Здравей , малката ми дъщеря сега е на 3,5г , но от 2годишна е на Фликсотид.Според лекарите които я следят въобще не трябва да го спираме , но аз периодично го спирам по моя преценка когато виждам , че е добре.Вземи си Вентолин инхалатор , деиства много бързо и се изписва от здравната каса.
 Малката пак  кашля  вече повече от месец въпреки Фликсотида.Когато не е добре се оправяме с Вентолин и и правят инхалации в поликлиниката с физиологочен разтвор обикновено за 10 дена.Пожелавам ви бързо оправяне Heart Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 1 724
Имам инхалатор, омрон, в къщи, инхалирам Венотлин и физиологичен разтвор, но не мисля, че това е решение,  апо-скоро двойно увреждане. Ако ще се разобява защо да го тровяь и с Флексотид?

# 3
  • Мнения: 5 525
До колкото знам Вентолина е спешната помощ при пристъп и докато детето не е добре.Не е за постоянна употреба.За фликсотита попитай Birdie.Той ще ти отговоро по точно на въпроса .Мисля , че с физиологичния разтвор няма да навредиш.Ако прецениш , щом видиш , че детенцето е добре спри и фликсотита.Но според нашият педиатър не трябва да се спира.

# 4
  • Мнения: 1 655
Синът ми правеше обструктивни бронхити през седмица. Излекувах го напълно с класическа хомеопатия. Моят съвет е да опиташ по този начин, както казваш, с флексотид само подтискаш проблема, а с хомеопатия се стига до пълно излекуване. Ако решиш, мога да ти дам координати на нашия хомеопат.

# 5
  • Мнения: 184
Права е Marychery, че Др Бърди би ти дал по-добър съвет, но явно провежданото лечение не дава резултат, мисля че лекуващият лекар трябва да бъде уведомен, 16 дена хрема и бронхит при тези дози Флексотит-може би нещо са пропускаили- просто е назначено стандартното лечение без задълбочени изследвания.
При нас Флексотида за 1-2 дена по  1 впръскване вечер и едно сутрин и нещата бяха съвсем добре, преди това проведено лечение с антибиотик, Флексотида само тушира остатъчната кашличка, вече 4-ти месец сме о.к. и един съвет  -не се задоволявай само с едно лекарско мнение, потърси и второ, ако имаш възможност. newsm78

# 6
  • Мнения: 1 655
Vassi, разчисти си малко личните съобщения в кутията, че не мога да ти пратя ЛС.

# 7
  • София
  • Мнения: 11 102
Здравей , малката ми дъщеря сега е на 3,5г , но от 2годишна е на Фликсотид.Според лекарите които я следят въобще не трябва да го спираме , но аз периодично го спирам по моя преценка когато виждам , че е добре.Вземи си Вентолин инхалатор , деиства много бързо и се изписва от здравната каса. Малката пак  кашля  вече повече от месец въпреки Фликсотида.Когато не е добре се оправяме с Вентолин и и правят инхалации в поликлиниката с физиологочен разтвор обикновено за 10 дена.Пожелавам ви бързо оправяне Heart Eyes

Така, аз също давам вече година флексотид, той действа с натрупване, спиранията са безсмислени защото само тровиш детето без да има ефект ! Така че реши дали ще го  даваш или не ! Относно Вентолина, той е друго нещо, не може да се дава вместо флексотид !!! И още нещо,доколкото знам вентолин се изписва от касата само ако детето е диспансеризирано !

# 8
  • Мнения: 1 685
Сина ми е на Фликсотид от години.Впръсквам по 2 пъти сутрин и вечер.Вчера го водих на преглед и от пролетта може би ще му го намалят.
Това лекарство не е нещо което ще спре пристъп (за тази цел е Вентолина), нито пък имунизация, която ще ти гарантира здраве.
За 3-те месеца, никакъв ефект още не сте постигнали.Сина ми го впръсква повече от 3 години.
Бъди редовна, не го спирай!Така няма да има никакъв ефект, а само ще си тровила детето.

# 9
  • на Север
  • Мнения: 503
ами това лекарство нали е кортикостероид?! Кортикостероидите нали се изписват само за острата фаза?!
На Габи изписаха Фликсоназе(аналог на фликсотайда) когато имаше хрема, следващите 2 дни нямах възможност да го купя, защото струваше 25 лв. и на 3-ия ден тя вдигна температура. Педито й ни каза, че и да сме го слагали нямало да помогне, защото е започнал вече бронхита. ПИхме антибиотик и така. Тъкмо каката се оправи и се разболя малката. Правих инхалации 3 пъти дневно по 15 мин. с лайка и сода и на своя глава давах фенистил. Оправи се за 2-3 дни. Опитайте с нещо друго не тъпчете дечицата с кортикостероиди, много са вредни, освен когато не е крайно наложително.  Tired

# 10
  • Мнения: 1 072
Здравей, и ние сме с Флексотид (малкия) защото кашля от лятото насам непрекъснато. В началото беше по 2 пъти на ден, сега е по един път, макар че много намали кашлицата, не е спряла. Казаха ми да не го спираме през зимата, да изчакаме пролетта. А иначе доколкото знам целта му е противовъзпалителна, т.е. да предпази от бронхопневмонии. Въпреки всичко в консултацията ме предупредиха вдигне ли температура да звъня на докторките веднага да не би все пак да е направил пневмония (иначе тука звъниш чак на 3-ия ден с температура). Слава богу, досега не се е случвало, въпреки, че боледува всеки месец. Като общо знам, че Флексотида предпазва, но не гарантира естествено, че нещо няма да се случи.
Отделно, имаме Вентолин, койте се дава 5 мин. преди Флексотида. Той помагаше на големия, но на малкия ефекта беше нулев.
Герито, и аз се бях изпопритеснила, че е кортикостероид, но казаха, че дозата е малка и по принцип специално флексотида нямал (това чак не го вярвам, но може би са минимални) странични ефекти. Но специално звънях да питам.
Успех, оправяйте се, тия кашлици са кошмарни.

# 11
  • Мнения: 184
SaraJK, може ли да те попитам нещо- за колко дни отшумява кашличката при впръскване с Флексотид, казваш че непрекъснато кашля-означава ли това че въпреки Флексотида детето пак си кашля? Просто ми е любопитно, при нас резултата се усеща в рамките на 2-3 дена, макар че и при нас лечението е 6 месеца по едно впръскване сутрин и едно вечер, през тав време не сме имали кашлица, но съм решила да спазвам препоръките на лекуващия лекар и да не го спирав на своя глава

# 12
  • София
  • Мнения: 1 095
Синът ми вече 3 месеца е на Флекситид по препоръка на детски пулмолог - 2 втръсквания вечр и 2 сутрин, от 50 мкгр.
След хрема, продължила почти 16 дена, внезапно пак направи обструктивен бронхит.
Изумена съм, нали Флексодида се дава именно за да се подтиснат нови обструкции. Не знам какво да правя, защо не се повлиява от най-силното и съвсем небезопасно лекрство за астми!Какъв е смисъла да го тровя с тоя отвариттелен кортекостероид ако пак ще прави бронхити?
Имате ли опит?
Отчаяна съм.

Щом си отчаяна, може и да направиш необходимото. И аз така, докато не се отчаях, не мръднах на инч от рецептурника на педиатъра. Непрекъснато едно и също, с надеждата да има различни резултати.  newsm78 Проста глава!  newsm78 Ама това го проумях, чак когато заформихме астмата.

След това се преориентирах и минахме на това http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=66924.0;all   Единственото, което даде положителен резултат. Ако искаш пиши ми на Лични, но си изчисти пощенската кутия. Препълнена ти е. Или ми дай е-майл адрес да ти прикача разни файлове.

# 13
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 661
Велева,колкото по 4есто прави детето бронхиолит толкова по продължително става.Ние правиме 3 пъти за 3месеца.И ние сме на Флексотид.Бил много добър за дихателните пътища.Не се притеснявай,дава се профилакти4но за да не се стига до по тежка форма на бронхиолита.Взела съм поне 5 мнения на специялисти и вси4ки казаха едно и също.6 месеца ще го впръскам .Отделно при най малката кашлица права инхалации.И ние имаме Омрон.Давай всеки ден без прекъсване.И не се притеснявай казаха 4е се израства.  bouquet

# 14
  • Мнения: 137
Моя малкият е на фликсотид от юли месец 2005, 2впр. 2 пъти на ден, бяхме с тежък бронхит в болница, октомври ни намалиха дозата на 2 пъти по 1 впр. и ноември направихме бронхопневмония, изписаха ни отново с 2 впр. 2 пъти дневно и досега продължаваме така, в момента изобщо не кашля.
Нашата докторка в диспансера каза че ще му изпише сингюлер и ще намали дозата на фликсотида, дори може да го спрем.
Някой ползва ли сингюлер? Има ли ефект и вреден ли е?

Общи условия

Активация на акаунт