Има ли фенове на Хисаря?

  • 167 108
  • 751
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 242
С мъжът ми от много години ходим всяка пролет на Хисар. Това ни е много, много любимо място и винаги очакваме с нетърпение да дойде април-май и да стягаме багажа. Малката също е голяма фенка - за първи път беше там на 8 м и до сега не е пропуснала година.
Хисар си го спомняме от времето, кагато беше почнал да позапада и почти остана без курортисти - тогава ни харесваха тишината, спокойствието, зеленината и не на последно място евтините кръчмета /А какви хора стават там... /През последните години се построиха много нови неща и надойдоха хора. Макар и да изчезна част от чара на Хисаря, такава, каквато ние си я харесваме, пак си я обичаме.
На няколко пъти във форума попадам на майчета, които почиват там. Та реших да попитам Grinning Можем да обменим инфо за хотели, кръчмички, забележителности, а защо не и да се срещнем там Wink

# 1
  • Мнения: 1 232
Лекси къде отсядъте обикновено.Препоръчвам ти хотел Гергана,Аугустата беше позападнала,ама сега чувам за ремонт,също и почивния дом на МС бил доста добре.Ние сме на 20-тина километра ходим почти всяка седмица като се стопли така за по час ,два,а  като отидете може и да пиеме по кафе Laughing

# 2
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Ние ходихме това лято, бяхме в Хисар. Като изключим комарите всичко останало беще супер според мен, наистина ми хареса... но не обичам да ходим на едно и също място и лятото живот и здраве едва ли ще отидем пак там. В темата за спа-хотелите видях симпатични хотели втв Велинград...може би там, не знам... А Бимбе, покрай вас минахме на път за Етрополе после и умирам от яд, че не се сетих да се видим, хем в хотела имаше нет и можехме да се уговорим. ooooh! Нищо, другия път! Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 232
Ние ходихме това лято, бяхме в Хисар. Като изключим комарите всичко останало беще супер според мен, наистина ми хареса... но не обичам да ходим на едно и също място и лятото живот и здраве едва ли ще отидем пак там. В темата за спа-хотелите видях симпатични хотели втв Велинград...може би там, не знам... А Бимбе, покрай вас минахме на път за Етрополе после и умирам от яд, че не се сетих да се видим, хем в хотела имаше нет и можехме да се уговорим. ooooh! Нищо, другия път! Simple Smile
Laughingм да бе хълцах ,хълцах тогава пък то какво било,а я кажи ти преди време препоръчваше някакво готино местенце в Етрополе после ми щукна да ходим натам ама нейсе не можах да се сетя кое от всичките които срещнах в нет-а беше твоето  bouquet

# 4
  • Мнения: 245
Има, има Grinning
Много харесвам Хисаря.
Последния път ходихме в хотел Аугуста, реновираната част.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 242
Ей, Лале, значи сме не само съкварталки, а и съкурортнички.
Ние сме били почти във всички хотели, но най-много си харесвахме станцията на ГУСВ. Точно до началото на парка, тихо, евтино, просторни стаи и тераси.... Според някои е доста мизерен, но нас напълно ни устройваше - особено като си вземехме стая с ТВ и хладилник. Пък и общо взето, освен за спане, за друго не се задържаме в стаята. До колкото разбрах обаче, станцията е приватизирана и кой знае дали работи и как е променена. Може би ще се ориентираме към Минстрой.
Любимите кръчмета са ни р-т Европа /или както го наричаме Пънчетата/ - правят страхотни шишове, пъстърва и нуга крем, Камилите - оркестарът и хората са си атракция, но обикновено трябва предварителна резервация, Бай Ганчо - тихо, малко семейно ресторантче, а бай Ганчо си ни познава от години, в центъра - Балкан - като кухня не е нищо особено, но има пързалка, къщичка и много деца и малката най-много обича да ходи там, Чинар - вкусно и по-луксозно, Дивечовият - позападнал е, но е интересно да се отиде веднъж. Жалко, че Брезите в парка до ГУСВ-то вече го няма - вечер ставаха големи веселби там. Много обичаме и на обяд да си правим пикници - има едно страхотно местенце малко извън Хисар до езерото.... Има и някалко хубави басейни - до сега не сме ходили, но от тази година ще ги включим и тях в програмата. Атракция за нас е и пазара в неделя - тя моята, нали си е градско чедо, се дзвери на зайците и кокошките... Редовно си ходим и в черквата, щеше ми се дори там да е кръщането на Цвети. Ей, май се поонесох Embarassed....

# 6
  • Мнения: 245
 Grinning, значи освен в квартала, може и там да се видим

# 7
  • Мнения: 1 232
Абе Лекси,личи си,че си върл фен на Хисаря,мале-е като гледам няма кръчме дето не сте обходили,тази станция на ГУСВ миналото лято и направиха много голям ремонт,изглежда много добре.Изобщо Хисаря си е добро местенце за бягащия от големия шум човекЛятото е много приятно и в ресторант Национал май се казваше по улицата за Аугустаат,но съвсем в началото хубава кухня,градина Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 7 242
bimba,  ми 10-тина години са това Joy... Моят дори се беше залетял да си купуваме апартаментче там.
А иначе и Национала го знам, и Цезара, но не сме сядали, че много лъскаво /скъпичко демек/ изглеждат, пък ние и обед и вечер ядем на заведение.

# 9
  • Мнения: 1 077
ъхъ... намира се още по някой фен...  Mr. Green

Почивка - в санаториума на военните... бива, особен оновите стаи и апартаменти.  Дерт е ядененто... трябава да се заяви от предишния ден или си на пържоли и кИфтета....съответно ,ако отидеш в петък, пак гориш за съб-нед, защото касата не работи...

Аугуста... м, не... не ми допада особено....

Става също и последния етаж от ДСК - и там се намърдах...  Mr. Green

хам-хум - Национал... имат агнешко по никое време  Blush... и много други вкусни неща.

Вила П.... какво беше... клубът на писателите.... чудесна градинка и вкусни манджи. Плаж - малкия, който е недалеч от Аугуста, в една пресечка.

Обачеее... извън басейна, джакузито и яденето... развлечения какви?!?!???  newsm78

# 10
  • София
  • Мнения: 7 242
Как какви бе, Беля Wink - тишина и спокойствие. Една седмица не ми стига да се нарадвам на мъжо и детето.
Я кажи за санаториума - приди няколко години искахме да сме там, но направо ни отрязаха, че с деца под 3г. не приемали Rolling Eyes. Като не сме военни дали ще ни искат и колко предварително трябва да резервираме?
Пък в Национал ще отидем, то се видя Grinning

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 515
А иначе и Национала го знам, и Цезара, но не сме сядали, че много лъскаво /скъпичко демек/ изглеждат, пък ние и обед и вечер ядем на заведение.

Цезара не е толкова скъп, ние като ходим на гости на свеки най-вече там отсядаме. А порциите са доста добри като количество.
Сега има нов комплекс - само че му забравих името, на собственика на "Шоколина" е  - ресторант и нощен клуб. Намира се до "Камилите", ама кръстовището на камилите. този ресторант и заведението "Камилите" са от двете страни на вратата. Ресторанта го посетихме по Коледа, тъкмо беше отворен - много голям, хубава обстановка, кухнята не е кой знае какво, но бива, има жива музика. Беше се заформил добър купон. Имаха направена и лятна градина, все още неработеща по обясними причини. В дискотеката още не сме били, но може да я посетим скоро.

# 12
  • София
  • Мнения: 331
И аз се включвам в групата на феновете на Хисаря.
Ей обожавам го този град!!!!!!!!!!!!!
Ходила съм в периода 1980-1990 - всяка година за по 1 месец, и не ми се тръгваше след това.
От тогава съм ходила много малко и все по големите хотели.
Сега ми се иска да изпратя малката с майка ми там на почивка, но искам да намеря нещо хубаво - може и квартира, където да става за дечица.
Може ли да се почива свободно в базите на ГУСВ и на военните?
Едно време не разрешаваха свободен достъп......
Дали може да ми дадете някакви координати - на почивни бази, по-малки хотели или частни квартири....ще ви бъда мноооого благодарна!

# 13
  • Мнения: 5 317
Любимите кръчмета са ни р-т Европа /или както го наричаме Пънчетата/ - правят страхотни шишове, пъстърва и нуга крем, Камилите - оркестарът и хората са си атракция, но обикновено трябва предварителна резервация, Бай Ганчо - тихо, малко семейно ресторантче, а бай Ганчо си ни познава от години, в центъра - Балкан - като кухня не е нищо особено, но има пързалка, къщичка и много деца и малката най-много обича да ходи там, Чинар - вкусно и по-луксозно, Дивечовият - позападнал е, но е интересно да се отиде веднъж.

Аз съм от Хисар,но не се сещам кой е този Дивечов ресторант newsm78.
Да нямаш предвид Ловният дом?
В Национала цените не са чак толкова високи.Даже май в ресторант Европа е по-скъпо.А в Цезара е евтино,над ресторанта дават и стаи под наем.На Камилите скоро не съм ходила,но там наистина е много весело,в смисъл,че има големи екземпляри.

Обачеее... извън басейна, джакузито и яденето... развлечения какви?!?!??? newsm78



Ох,питаш ли ме. ooooh!
Наистина няма никакви развлечения.Началото на лятото има празници на града и тогава от общината организират различни мероприятия-театри,народни танци и др.

 

 А порциите са доста добри като количество.
Сега има нов комплекс - само че му забравих името, на собственика на "Шоколина" е - ресторант и нощен клуб. Намира се до "Камилите", ама кръстовището на камилите. този ресторант и заведението "Камилите" са от двете страни на вратата. Ресторанта го посетихме по Коледа, тъкмо беше отворен - много голям, хубава обстановка, кухнята не е кой знае какво, но бива, има жива музика. Беше се заформил добър купон. Имаха направена и лятна градина, все още неработеща по обясними причини. В дискотеката още не сме били, но може да я посетим скоро.


На мен пък в Цезара порциите ми се струват малки. Thinking

Освен Емил Нанев има още двама собственици на комплекса.Ресторанта се казва Извора,а дискотеката Саунд Фактори.Лятната градина работеше до началото на октомври, а откриването беше на 14.07.


Дали може да ми дадете някакви координати - на почивни бази, по-малки хотели или частни квартири....ще ви бъда мноооого благодарна!

Ще проверя и ще пиша пак.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 242
 brianna, супер че се обади Grinning Аз лично бих предпочела да живея в Хисар, вместо в София пък дори и да ми е малко скучно. А за децатеа там е толкова по-добре... Ама няма как. Ще трябва да се примиря с по 10-тина дни в годината Sad.
Иначе имам придвид точно Ловния дом.
Дали можеш да провериш по-специално какви са условията в ГУСВ-то след приватизацията му и при военните? Ще съм ти много благодарна  bouquet

Последна редакция: пт, 24 фев 2006, 12:17 от Лекси

Общи условия

Активация на акаунт